Pedojagers vrijuit uit vrees voor onrust Binnenland /syjiK Amsterdam Arena wijst toren naast stadion af avans Geweldige 3-daagse lezersaanbieding! Vanaf 69,00 p.p. Aftrap gegeven van The Hague Jazz PvdA: meer geld voor veilig moederschap Zwerver ligt nog in ziekenhuis BOSCH Service Bosch Car Service PZC Zaterdag 19 mei 2007 5 2 nachten ontbijt en 1 x 3-gangendiner Kijk voor alle lezersaanbiedingen op: www. HotelMoment. nl Elke week in de zaterdagkrant Daar moetje naar toe. DEN HAAG - The Hague Jazz ging gisteren in Den Haag voor het tweede achtereenvolgende jaar van start in het World Forum Center. Sterren als Percy Sledge en Rita Reys maakten er hun opwachting. Ilja Reijngoud (foto) van de Nueva manteca verzorgde samen met Jazz orchestra of the concert gebouw het eerste optreden. foto Evert-Jan Daniels/ANP OM ziet af van vervolging vrouwen die ontuchtpleger belagen. nieuwegein - TWee vrouwen uit Nieuwegein die vorig jaar een 43-jarige pedoseksueel maanden lang opjoegen, worden niet ver volgd. Het Openbaar Ministerie (OM) vreest dat vervolging op nieuw leidt tot grote onrust, zowel in de buurt als bij de inmiddels veroordeelde ontuchtpleger. De twee vrouwen zijn de moeder en de tante van een van de slacht offers die de pedoseksueel uit Utrecht maakte. Hun 15-jarige zoon en neef, die zwakbegaafd is, werd door de taxichauffeur via in- eindhoven - De zwerver die woensdagochtend in Eindhoven in elkaar werd geslagen en enige tijd buiten bewustzijn raakte, moet dit weekeinde ter observatie in het ziekenhuis blijven. Dat zei gisteren een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. Negen militairen worden ervan verdacht de 28-jarige man zonder enige aan leiding te hebben geschopt en ge slagen. Vier van de militairen, on- Spookrijder op A2 veroorzaakt ravage maastricht - Een spookrijder heeft gisterochtend op de A2 in Maastricht een ongeluk veroor zaakt waarbij in totaal acht voertui gen betrokken raakten. Er vielen geen gewonden, er was alleen ma teriële schade, meldde de politie. De oudere bestuurder miste een af slag en reed tegen het verkeer in. De man maakte na afloop een ver warde indruk en kon zich niets meer van het voorval herinneren. Apachepiloten niet vervolgd voor incident den haag - Justitie ziet af van het vervolgen van enkele Apachepilo ten voor een incident waarbij in maart in Afghanistan bevriende strijders zijn gedood. Dat meldt Defensie. De piloten kwamen een politiepost te hulp, die belaagd werd door de Taliban. Waarschijn lijk door slechte communicatie richtten ze zich ook op strijders aan de kant van de politie. ternet misleid en tot seksuele han delingen aangezet. De man deed zich voor als een leeftijdsgenoot met de naam Tessa en keek via de webcam toe hoe de jongen gehoor gaf aan zijn intieme verzoeken. De 43-jarige werd aangehouden en kwam na acht maanden vrij, in afwachting van zijn proces. Hij werd vervolgens door buurtbewo ners verjaagd uit de Utrechtse Ri vierenwijk en week uit naar Nieu wegein. De moeder en tante spoor den hem daar op en bekladden De moeder en een tante van een jongen die tot seksuele handelin gen werd aangezet door een pe doseksueel slagen er steeds in deze ontuchtpleger op te sporen. der wie twee vrouwen, zijn don derdagmiddag weer vrijgelaten. Ze zijn nog wel verdachten in de zaak. De negen verdachten zijn ze ven mannen en twee vrouwen tus sen de 22 en 32 jaar uit verschillen de plaatsen in Nederland. Ze zijn allen gelegerd in Oirschot. Uit onderzoek is gebleken dat de vijf militairen die nog vastzitten ac tief betrokken waren bij de mis handeling van de zwerver. Geert Dales wellicht weg uit Leeuwarden leeuwarden - Burgemeester Geert Dales van Leeuwarden vertrekt mogelijk binnenkort. Hij maakt kans op het voorzitterschap van het college van bestuur van Hoge school Inholland. Dales, sinds drie jaar burgemeester van Leeuwar den, solliciteerde naar de functie. Bronnen in zijn directe omgeving bevestigen dit. De burgemeester was niet te bereiken voor een reac tie wegens verblijf buitenslands. Lawinepijl oorzaak ontploffing in Rolls delft - Een lawinepijl is de oor zaak geweest van een explosie, gis ternacht, in een Rolls Royce die in Delft geparkeerd stond. Dat meld de gisteren de politie. De auto raak te zwaar beschadigd. Waardoor de lawinepijl ontplofte is onbekend. De Rolls stond op een parkeer plaats van een hotel. Een hotelgast raakte door de schrik onwel en werd naar het ziekenhuis gebracht. zijn huis, waarin ook de 81-jarige moeder van de man woonde. In de teksten die de vrouwen op de ramen kalkten, waarschuwden zij de omgeving voor een 'kinderver krachter' en 'pedofiel'. De man dook vervolgens onder, met zijn moeder, maar werd ook op dit schuiladres door de vrou wen achterhaald. Hij zocht daarop zijn toevlucht in hotels, maar daar wisten de vrouwen hem eveneens te vinden. In de pers verklaarden de twee de pedoseksueel te zullen blijven achtervolgen en hem het le ven zuur te maken. De man werd in oktober vorig jaar veroordeeld tot twintig maanden cel, waarvan vijf voorwaardelijk. Hij ging in hoger beroep. den haag - PvdA-kamerlid Chan- tall Gill'ard wil dat minister Bert Koenders (Ontwikkelingssamen werking) het budget voor veilig moederschap fors verhoogt. Gill'ard brengt dat volgende week ter sprake op een bijeenkomst van de Wereldgezondheidsraad. Ze zal daar de ministers van Gezond heidszorg van de ontwikkelingslan den oproepen veilig moederschap in de top drie van hun prioriteiten te plaatsen. De landen die ontwik kelingshulp geven, moeten daartoe grotere financieringsgaranties ver strekken. Van Nederland verwacht Gill'ard dat het hierin leiderschap toont. Koenders (PvdA) moet snel met een plan komen, laarlijks sterven meer dan een half miljoen vrouwen tijdens de zwan gerschap en bevalling. Miljoenen worden ziek of gehandicapt door complicaties bij de bevalling. De problemen doen zich vooral in ar me landen voor. Opgepakt om diefstal pet marechaussee arnhem - Een 24-jarige inwoner van Amersfoort heeft donderdaga vond uren in een Arnhemse poli tiecel doorgebracht, omdat hij de pet van een marechaussee had ge stolen. Hij deed dat naar eigen zeg gen in een dronken bui. De man greep de pet in Arnhem van het hoofd van een marechaussee. Toen de laatste de dief achterhaal de zou de Amersfoorter een be dreiging hebben geuit. Armeens gezin verruilt tent voor tijdelijk huis almelo - Een Armeens gezin dat sinds dinsdag in een tentje bivak keerde voor een asielzoekerscen trum in Almelo, is tijdelijk opgeno men door een familie in Deventer. De tent is weggehaald. Het gezin met twee jonge kinderen wordt be dreigd met uitzetting. De familie is uitgeprocedeerd. Uit protest sloe gen de Armeniërs dinsdag hun tentje op voor het azc. amsterdam - De directies van de Amsterdam Arena, meubelboule vard Villa Arena en de winkels aan de Arenaboulevard in Amster dam-Zuidoost zullen er alles aan doen om te voorkomen dat de hoogste woontoren van de stad ge bouwd wordt naast het stadion. Ze vrezen grote overlast door de extra hoge windsnelheden die door de toren veroorzaakt zullen worden. De Arenatoren wordt circa hon derdvijftig meter hoog en zal rond de honderd miljoen euro kosten. Wethouder Maarten van Poelgeest (Ruimtelijke Ordening) gelooft dat niet dat het gebouw zal leiden tot onoverkomelijke problemen. Bo vendien besloot het stadsbestuur al jaren geleden dat in het gebied rond de Arena behalve de kanto ren en uitgaansgelegenheden ook woningen moeten komen. Van Poelgeest: „Die toren gaat er ge woon komen." Hoe ga jij met je ontdek of jij een deeltijdopleiding aankunt bij hogeschool 1 Economie en Management Gezondheid Voor Iedereen die geïnteresseerd is in een deeltijdopleiding, biedt Avans Hogeschool kosteloos een workshop Timemanagement aan. Op deze avond kun je zelf ontdekken of studeren in deeltijd bij jou past. We zien je graag op 19 juni op de locatie Breda of Tilburg of op 20 juni in 's-Hertogenbosch. Voor meer informatie en inschrijven: www.avans.nl Breda 's-Hertogenbosch Kunst en Vormgeving Onderwijs Recht Tilburg Bel voor onze scherpe prijzen! Autocenter Snoodijk Drieschouwen-Zuid 18 <"0115 - 56 20 45 Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8 <*0113 - 35 08 63 Bosch Car Service Goes Dirk Dronkersweg 15 <*0113 - 27 36 65 1 Garage Hoogesteger Dijkwelsestraat 59 <*0113 - 34 13 15 j Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4 <*0118 - 55 19 91 i Auto Service Van Liere bv Voltaweg 33 <*0118 - 62 76 80 Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 <*0118 - 46 46 44 VROUWENPOLDER Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75 <*0118 - 59 15 24 ZIERIKZEE Autobedrijf Legemaate Boerenweg 4 <*0111 - 41 26 86 Compleet, goed, betaalbaar AXEL BORSSELE GOES KAPELLE KOUDEKERKE MIDDELBURG VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5