De Vos wil afscheid met prijs 52 Zaterdag 19 mei 2007 PZC W Merijn de Vos (rechts) van Delta Sport wordt op de hielen gezeten door een speler van GHV. Morgen neemt hij afscheid van zijn club in de bekerfinale. foto Marijke Folkertsma Handballer speelt morgen bekerfinale met Delta Sport. door Kevin van Boxel ZIERIKZEE - Hij is er klaar voor. Een nieuwe periode in zijn leven breekt aan. Merijn de Vos gaat de uitdagingen niet uit de weg. Maar eerst wil hij zijn huidige activitei ten op een waardige manier afslui ten. Morgen speelt de zeventienjarige handballer zijn laatste wedstrijd voor het Zierikzeese Delta Sport. En het gaat nog wel om een dis trictsbekerfinale. „Er lijkt me niks mooiers dan afscheid nemen met een prijs", zegt hij. Hij zit er ontspannen bij. De havo 5-leerling heeft zijn eerste eindexa men net achter de rug. „Neder lands. Het ging wel aardig." Over een paar weken hoopt de jonge ling zijn opleiding succesvol af te sluiten. Maar voor dat zover is, wil De Vos eerst op een positieve ma nier afscheid nemen van de vereni ging waar hij tien jaar speelde. „Ik dacht mijn laatste officiële wed strijd eigenlijk al gespeeld te heb ben, maar toen bereikten we dus nog de bekerfinale. Dat is wel een erg speciale manier om weg te gaan." De linkeropbouwer verdedigt van- afkomend seizoen de clubkleuren van Internos uit Etten-Leur. „Die club speelt in de eerste divisie. Dat is drie klassen hoger dan Delta Sport. Ik heb die stap nodig om me verder te blijven ontwikkelen." De inwoner van Zierikzee heeft het er maar druk mee. Behalve zijn clubtrainingen en wedstrijden bij Delta Sport, traint hij ook nog elke zaterdag met de Brabantse se lectie. Ook reist hij twee keer per Merijn de Vos neemt morgen af- scheid van Delta Sport. Dat ge beurt in een speciale wedstrijd, de districtsbekerfinale tegen Groene Ster 2. maand af naar Papendal, waar hij oefent met Jong Oranje. „De trai ningen met de Brabantse selectie zijn verplicht om in aanmerking te kunnen komen voor long Oran je. Het niveau bij het Nederlands team is erg hoog. De meesten van die jongens spelen bij hoger spe lende clubs. In het begin moest ik wel heel erg wennen. Ik was na één oefening al bekaf Maar inmid dels kan ik het goed bijbenen. Ik heb een hoop geleerd. Volgens de bondscoach ben ik zelfs het meest vooruitgegaan van allemaal. Maar ik wil me nog verder blijven ont wikkelen." Morgen wacht eerst nog de bekerfi nale tegen Groene Ster 2 uit Zeven bergen. „Deze wedstrijd leeft enorm. Niet alleen bij het team, maar zeker ook bij de club. Het is lang geleden dat Delta Sport nog eens iets won. Ook de supporters zijn enthousiast. We worden mor gen in Goirle gesteund door een volle bus met fans." De Vos ver wacht een spannende wedstrijd. „In de reguliere competitie won nen we twee keer heel nipt van hen. Zij hebben een wat ouder team met mannen die vroeger alle maal in het eerste speelden. Ze zijn kwalitatief beter. Maar wij zijn een jonge ploeg die conditio neel erg sterk is. Wij kunnen het hoge tempo langer vasthouden. Dat bleek ook tijdens onze laatste ontmoeting. Groene Ster stond vijftig minuten voor. Maar in de laatste vijf minuten wonnen wij toch nog." Voor de jongeling kan de eind strijd al niet meer stuk. „Het is een unieke prestatie. Niemand had dit verwacht. Het zou leuk zijn als we winnen. Maar wanneer we zou den verliezen, is dat ook geen gro te teleurstelling. Het seizoen is voor ons nu al meer dan geslaagd." De districtsbekerfinale tussen Del ta Sport en Groene Ster 2 wordt ge speeld in sporthal De Wissel te Goirle. Aanvang 17.30 uur. Eddy Dobbeleir treedt terug bij Zeeuws elftal GOES - Eddy Dobbeleir is niet lan ger voorzitter van de stichting Zeeuws elftal. De Terneuzenaar is bang voor be langenverstrengeling nu hij een ei gen bedrijf is begonnen. Dobbeleir regelt en begeleidt tegenwoordig trainingskampen en wedstrijden van betaald voetbalorganisaties. Het Zeeuws elftal speelt elk jaar en kele oefenwedstrijden tegen clubs uit het betaalde voetbal. Het be stuur van de stichting gaat op zoek naar een nieuwe voorzitter. Iwan Geense keert terug bij Noad'67 GOES - Voetballer Iwan Geense keert terug op het oude nest. De middenvelder komt volgend sei zoen weer uit voor Noad'67. Twee seizoenen geleden vertrok hij naar Halsteren. Naast Iwan Geense komt volgend voetbalseizoen ook Wiljan Lisse- veld over naar Noad' 67. De aanval ler van SPS treedt hiermee in de voetsporen van Jan van Dijke en Kees van Tiggele. Ko Stourjesdijk is de nieuwe trainer van Noad'67. Roadhouse Roadies naar de play-offs MIDDELBURG - De poolbiljarters van The Roadhouse Roadies haal den dankzij een 4-4-gelijkspel te gen D'Issues in Roosendaal de play-offs van de regionale tweede klasse. Het was met name aan Fokke Osterthun te danken dat het sei zoen toch nog een lekker toetje krijgt. Hij won de laatste en beslis sende partij met 4-5 van Marleen Laurijssens en bezorgde daarmee zijn team voldoende punten. Dressuurdinic Jespers in Vrouwenpolder VROUWENPOLDER - Frenk Jespers verzorgt morgen een dressuurdi nic. De bijeenkomst is in manege de Eendracht in Vrouwenpolder. Een aantal Zeeuwse ruiters en amazones werkt mee aan de cli nic, die om 10.00 uur begint en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Frenk Jespers, afkomstig uit Te- teringen, heeft veel naamsbekend heid gekregen als trainer van suc cesvolle combinaties en zijn ver schillende functies bij het KWPN. uit WSSmÊÊÊÊÊKBÊM AUTOSPORT 's-Gravenpolder. Hemelvaartrit MAC de Zeeuwen. A-klasse: 1. D. de Kok (Krabbendijke) 185 strafpunten. B-klas se: 1. B. Koens ('s-Heerenhoek) 268 straf punten. C-klasse: 1. M. van Nieuwenhuij- zen (Kruiningen) 140 strafpunten. PAARDENSPORT Eindhoven. NK dressuur. Grand Prix Special: 1. Van Grunsven/Salinero 80,720 procent, 2. Schellekens-Bartels/Sunrise 75,160, 3. Van Grunsven/Painted Black 72,280, 4. Minderhoud/Exquis Nadine 72,200. Stand na twee onderdelen: 1. Van Grunsven/Salinero 159,095, 2. Schel lekens-Bartels/Sunrise 149,577, 3. Van Grunsven/Painted Black 144,905, 6. Minderhoud/Exquis Nadine 140,700. TENNIS Hamburg. Mannen. Kwartfinales: Fede- rer (Zwi/1)-Ferrer (Spa/12) 6-3 4-6 6-3, Nadal (Spa/2)-Gonzales (Chl/5) 6-4 6-4, Moya (Spa)-Djokovic (Ser/4) 7-6 (4) 4-6 7-5, Hewitt (Aus)-Almagro (Spa) 6-3 6-4. WIELRENNEN Spoleto. ProTour, Ronde van Italië. Zes de etappe, Tivoli - Spoleto: 1. Laverde (Col) 177 km in 4.58.23, 2. Pinotti (Ita), 3. Kern (Fra) 1.30, 4. Schwab (Zwi) 1.34, 5. Contrini (Ita) 3.45, 6. Baliani (Ita) 6.55, 7. Petacchi (Ita) 7.09, 8. Oesau (WRu). Algemeen klassement: 1. Pinotti 23.44.32, 2. Schwab 3.30, 3. Di Luca (Ita) 4.12, 4. Pellizotti (Ita) 4.38, 5. Noé (Ita) 4.47, 6. Nibali (Ita), 7. Lavere 4.49, 8. An dy Schleck (Lux) 5.05, 9. Cunego (Ita) 5.06, 10. Zabriskie (VSt) 5.15. Son en Breugel. Olympia's Ronde. Zevende etappe, Hardenberg - Son en Breugel: 1. Guarnieri (Ita) 211 km in 5.02.58, 2. Maaskant (Ned), 3. Schmitz (Ned), 4. Obst (Dui), 5. Soepenberg (Ned), 6. Jörgensen (Den). Algemeen klassement: 1. Boom 22.49.54, 2. Maas kant 0.07, 3. Leezer (Ned) 2.38, 4. Berk hout (Ned) 3.11, 5. Vermeltfoort (Ned) 4.00, 6. Van Katwijk (Ned) 4.11. Axel. 26e Internationale Junioren Drie daagse. Eerste etappe, Philippine-Axel: 1. Adam Blythe (Groot-Brittannië) 111,7 kilometer in 2.44,40, 2. Raymond Kreder (DCM-GB Vorselaar) zt, 3. Philipp Ries (Duitsland), 4. Jetse Bol (Sinnigebouw Wielerteam), 5. Anthony Delaplace (Frankrijk), 6. Vadim Izotov (Kazachstan), 7. Frank de Reus (Jan van Arckel), 8. Ma- thias Lïsson (Team Herning Junior), 9. Jor- dy van Erp (TWC Peijnenburg), 10. Peter Kennaugh (Groot-Brittannië) op 4 secon den. Zeeuwse rijders: 21. Sander Stiegelis op 2.10, 37. Ferdinand Boogaard z.t. 47. Nick Nieuwdorp z.t. 91. Marco Minnaard op 2.19,116. Lorenzo Cardon op 10.18. Algemeen klassement: 1. Adam Blythe (Groot-Brittannië) 2.44,24, 2. Raymond Kreder (DCM-GB Vorselaar) op 9 secon den, 3. Philipp Ries (Duitsland) op 10 se conden, 4. Anthony Delaplace (Frankrijk) op 14 seconden, 5. Jetse Bol (Sinnige bouw Wielerteam) op 16 seconden, 6. Va- dim Izotov (Kazachstan) zt, 7. Frank de Reus (Jan van Arckel) zt, 8. Mathias Lis- son (Team Herning Junior) zt, 9. Jordy van Erp (TWC Peijnenburg) zt, 10. Peter Kennaugh (Groot-Brittannië) op 20 secon den. p1 Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.: 0113 - 22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl AMBIANCE www.tebazonwering.nl Garagedeur vervangen? NU MET GRATIS PORTABLE DVD-SYSTEEM! Vraag naar de actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54