Britse wielrenners smeden een coup BUSVAKANTIES KRA5.NL boek online of bel 0900 - 9697 w PZC Zaterdag 19 mei 2007 51 Sprinter Adam Blythe toont op eerste dag in Axel zijn snelle benen. door Frits Bakker AXEL - Het straaltje zonlicht op het gezicht van Adam Blythe was bijna symbolisch. De jonge Britse wielrenner (17) had net de sprint gewonnen in de luniorendriedaag- se van Axel en op zo'n honderd meter na de eindstreep brak het eerste zwakke lachje door. Zijn ploegmaat, die mee in de slag zat, gaf hem even een klopje op de schouder. De Britse coup was meer dan geslaagd. De eerste etappe van de Axelse driedaagse, lastig gemaakt door de harde wind en de kasseien van de Plattedijk, werd in de finale geken merkt door een tactisch steekspel. Veertien renners reden vooruit en mochten zich in de straten van Axel opmaken voor de sprint. De ene Brit rekende op zijn snelle be nen, de andere op zijn moordende demarrage. Peter Kennaugh sloeg een klein gaatje op de kasseien, maar werd gecounterd in het zicht van de fi nish. En toen kon Adam Blythe zijn specialiteit uitspelen. De fleg matieke scholier uit Sheffield, die Kuurne-Brussel-Kuurne dit jaar al op zijn naam schreef en de Europe se kampioen ploegachtervolging op de baan is, was onnavolgbaar in de sprint. Het had de concurrentie in de kop groep niet verrast. De Nederlander Raymond Kreder, toch ook een snelle jongen in het peloton, had zijn inschatting al lang gemaakt. „Ik ken die Engelse jongen al uit de jeugd, hij is ongelooflijk snel", vertelde hij na de sprint. En in de doorkomsten in Axel was dat al ge bleken. Adam Blythe won alle sprints en streek er ook alle bonifi catieseconden mee op. Hij is een winnaar zoals er maar weinig zijn bij de junioren. Zoals Een Franse en Italiaanse wielrenner maken kennis met de kasseien op de Plattedijk. Mark Cavendish, dit jaar prof bij T-Mobile en in de Scheldeprijs sneller dan Robbie McEwen, is hij geschoold op de baan. „Ik kan sprinten, maar mijn tijdrit is niet zo goed en in de heuvels ben ik kwetsbaar", vertelde hij gisteren. Dat biedt dus perspectief voor van daag, in de race tegen de klok. En voor morgen in de Vlaamse Arden nen. „Maar pas op voor Adam, hij kan meer dan hij denkt", waar schuwde zijn ploegleider Darren Tudor. Raymond Kreder, tweede in de sprint, stak aan de finish ook zo'n verhaal af. „Hij is gevaarlijk voor het klassement." Maar er lig gen meer kapers op de loer. Jetse Bol bijvoorbeeld, die op elke passa ge van de Plattedijk een hels tem po ontwikkelde en de meeste van zijn tegenstander al had gesloopt voordat de sprint zich aandiende. De schifting was al eerder ge- Twee Britten rijden een slimme fi- nale in de Driedaagse van Axel. De snelle Adam Blythe, zeven tien jaar, wint de etappe door zijn specialiteit: de sprint. beurd. Drie renners reden eerst aan kop, later werd het een kop groep van veertien, waarin zowat alle nationaliteiten zaten: Britten, Nederlanders, Belgen, een Duitser, een Amerikaan, een Kazach en een Fransman. Alleen geen Zeeuw en. Die hadden de slag gemist, maar reden een prachtige achter volging met een eerste peloton. Ferdinand Boogaard (Middel kamp) vertelde: „We stonden te ver achterin bij de start, waardoor we lang hebben moeten achtervol gen. Toen we voorin kwamen, was foto Camite Schelstraete de kopgroep al weg." Marco Min- naard (ook Middelkamp) raakte na de eerste kilometers betrokken bij een valpartij. Hij reed een for midabele inhaalrace. „Ik heb ander half uur moeten achtervolgen voordat ik het peloton kon inha len." De zestienjarige Nick Nieuw- dorp, zoon van de ex-prof Heddie Nieuwdorp, handhaafde zich keu rig in het peloton. Voor Lorenzo Cardon werd de koers een lijdens weg. Hij bezeerde zijn sleutelbeen en kwam met een pijnlijke grimas over de finish. 5-/8-/1 O-daagse excursiereizen COïtipieeiA Zeer voordelige en compleet verzorgde reizen! Wilt u er eens even lekker tussenuit om te genieten van een prachtige natuur, pittoreske dorpjes en gezellige steden? Reis dan met ons mee naar Luxemburg, een prima keus! 5 dgn GROOTHERTOGDOM LUXEMBURG v.a.€ 389 Luxemburg biedt alles voor een fijne vakantie: een bosrijke omgeving, leuke dorpjes en een mooi glooiend landschap. We verblijven in het fraai gelegen Vianden, met vele winkeltjes en terrasjes. Een prima uitgangspunt voor mooie uitstapjes! Vertrekdata: 18/6 en 10/9 Reisnummer SZ 24.603, zie www.kras.nl/24603 Supercompleet op ontdekking door Duitsland! Bij deze reis naar het Zwarte Woud is niet alleen een verrassend excursie programma inbegrepen, maar ook het ontbijt en diner! 8 dgn HET ZWARTE WOUD v.a. 495 Het Zwarte Woud is één van de belangrijkste toeristische gebieden van West-Europa. U kunt er volop genieten van uit gestrekte bossen, pittoreske dorpen en historische kastelen. En dat alles in een mooi heuvelachtig landschap! Vertrekdata: 19/6 en 21/7 Reisnummer SZ 24.616, zie www.kras.nl/24616 Een supervoordelige reis naar het unieke, in de Pyreneeën gelegen Lourdes, waar u een combinatie van indrukwekken de plechtigheden en een schitterende omgeving wacht! 8 dgn PYRENEEËN LOURDES v.a. 599 Naast een diepgaande kennismaking met het bedevaartsoord Lourdes, maken we ook fraaie uitstapjes in de omgeving. We bewonderen o.a. het klooster van Gildard in Nevers, het Pyreneeëndorp Gavarnie, het kuuroord Cauterets en Pau. Vertrekdata: 6-27/7,17-24-31 /8,7-21/9 Reisnummer SZ 24.649, zie www.kras.nl/24649 waarom zou je verder zoeken 110.000 VAKANTIEWONINGEN, boek ONLINE voor de LAAGSTE PRIJS! r- O- IATA S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53