AZ betaalt tol voor lang seizoen Van Bon kan Giro-peloton niet volgen Jean Paul de Bruijn sneuvelt in voorronden EK 48 Zaterdag 19 mei 2007 PZC Atlete Marije Jansen mag naar Europacup goes - Marije lansen doet zondag 27 mei met Rotterdam Atletiek mee aan de Europacup. De negen tienjarige Goese atlete zal in het Slowaakse Dubnica uitkomen op het onderdeel verspringen. Het is haar tweede grote internationale toernooi, na de Koninkrijksspelen van 2003 op Aruba. lansen kreeg afgelopen week te horen dat ze eer ste keus is bij het verspringen. Daarop heeft ze een persoonlijk re cord staan van 5 meter 70, gespron gen in 2006. Mogelijk komt de Goese atlete ook uit op de 400 me ter horden. Bokser Roelofs boekt zijn 22e overwinning GOES - Danny Roelofs heeft zijn 22e zege in 24 partijen geboekt. De bokser uit Middelburg won een partij in Duitsland. Hij kwam uit in het zwaargewicht. Roelofs trad op als gastbokser bij de Duitse club Mühlheim en trof de Italiaan Leo Emanuele uit Bari. Het ge vecht ging over vier ronden, maar duurde er uiteindelijk slechts drie. De Italiaan liep een bloedneus en een scheur in zijn wenkbrauw op. Het was voor de arbiter reden de partij te staken en Roelofs als win naar uit te roepen. Westmaas van PKC terug naar Tjoba GOES - Korfballer Niels Westmaas keert na de zomer terug bij Tjoba in 's-Heer Hendrikskinderen. De Goesenaar kwam de afgelopen drie seizoenen uit voor PKC uit Pa- pendrecht. Daar speelde hij één jaar in de Ai, waarmee hij de natio nale veldtitel won, en twee jaar in het tweede team. Niels Westmaas wordt bij Tjoba herenigd met zijn jongere broer Dirk-Jan, die twee jaar bij dezelfde club uit Papendrecht speelde en vorig seizoen terugkeerde naar Tjo ba. Voorronde darts in Sas van Gent afgelast SAS VAN GENT - De voorronde van de Dutch Darts Premier League in de Vlaanderenhal in Sas van Gent gaat volgende week zaterdag niet door. De oorzaak is het ontbreken van voldoende animo voor toe gangsbewijzen en dartsarrange menten. De voorronde in Assen werd om dezelfde reden afgebla zen. Ook de wedstrijd in Uitgeest op 23 juni gaat niet door. De finale op 23 en 24 juni in Gemert, dat dit jaar voor het eerst op de kalender staat, is daarentegen niet afgelast. Henk ten Cate is op zijn hoede nu Ajax zonder Davids en Gabri speelt. door onze sportredactie ALKMAAR/AMSTERDAM - AZ speel de het afgelopen seizoen van alle Nederlandse profclubs de meeste officiële wedstrijden. De club uit Alkmaar moet in de resterende twee ontmoetingen van de huidi ge voetbaljaargang met Ajax voor komen dat het na een reeks van 57 duels met lege handen staat. Trainer Louis van Gaal rekent niet op zijn clubtopscorer Danny Koe vermans. De spits, die last heeft van een lies, trainde gisteren apart en stapte voortijdig van het veld. „Dat is geen goed signaal", aldus Koevermans. Ook Ryan Donk en Moussa Dembélé moesten de be sloten sessie met de selectie in het stadion aan zich voorbij laten gaan. Hoewel de inzetbaarheid van dit duo gisteren ook nog twij felachtig was, verwacht Van Gaal hier minder problemen. Boy Wa- Pinotti heeft geleerd van zijn misser in Ronde van Romandië. door Harm Vonk DEN HAAG/SPOLETO - Van de negen kleine Rabo-rennertjes in de Ron de van Italië zijn er na de zesde etappe van gisteren nog zeven over. Na het uitvallen van de Au stralische sprinter Graeme Brown in de derde etappe, stapte gisteren Leon van Bon op weg naar Spole- to uit koers. De Apeldoorner zag vanuit het rennershotel dat de Italiaan Marco Pinotti (T-Mobile) in ruil voor de roze leiderstrui de etappezege gun de aan zijn vluchtgenoot, de Co lombiaan Luis Laverde (Panaria). De twee bleven over uit een vluchtgroep van vijf, die in het be gin van de etappe met nog acht tien anderen het avontuur kozen. De ploeg van Liquigas van leider Danilo di Luca liet de controle over de leiderstrui vieren. Pinotti gokte ditmaal niet, maar leerde van de misser die hij enkele weken geleden had gemaakt in de Ronde van Romandië. Toen was de ervaren Italiaan te gretig en wil de naast de dagzege óók de leider strui. Hij greep in Zwitserland naast beide prijzen. Nu sloot hij een waterdichte deal met Laverde. terman is in de plannen van Van Gaal tegen Ajax ook nog een onze kere factor. De keeper trainde wel mee, maar is volgens zijn trainer niet fris. Wat Waterman mankeert wilde Van Gaal niet zeggen. Opmerkelijk genoeg dartelde ook de aan zijn revalidatie werkende Stijn Schaars rond tussen de spe lers die bezig waren met Ajax. De middenvelder zal, net als de ande re langdurig geblesseerden David Mendes da Silva en doelman Joey Didulica, morgen niet in actie ko men. Schaars wacht op het mo ment dat de behandelend arts die zijn enkel opereerde weer beschik baar is om nogmaals naar de aan houdende pijn in het gewricht te kijken. Wanneer dat lukt is niet te zeggen. Ajax moet het morgen stellen zon der Edgar Davids en Gabri. Beiden zijn geschorst. Plotseling hult Henk ten Cate zich nu in beschei denheid. De trainer presenteerde zich dit seizoen als een doorgewinterde po kerspeler, die zich niet van de wijs liet brengen door het verlies van een grote pot. Ook al had Ajax meerdere keren op cruciale mo menten de kans op de koppositie laten liggen: het kampioenschap zou gewonnen worden, orakelde Ten Cate steeds weer. „Dat voel ik," zei hij met pretogen. Het staaltje blufpoker had niet het gewenste resultaat, maar had het geloof in een volle prijzenkast bin nen zijn selectie in ieder geval lang levend gehouden, daar waar ieder een Ajax al lang en breed had afge schreven. Misschien dat de beker winst - waarin Ajax zich mentaal eens van zijn beste kant liet zien - te maken had met de energieke Ten Cate. Gisteren keek de trainer voor het eerst in weken zorgelijk uit zijn ogen. Na de training had hij zich al eenzaam teruggetrokken op een In de aanloop naar de beslissen- de play-offduels voor een plaats in de Champions League missen Ajax en AZ allebei beeldbepalen de spelers. bankje. Met voor zich uitgestrekte benen, knagend op een kauwgom pje, keek hij minutenlang naar zijn voeten. Waar hij aan dacht? „Hoe we deze puzzel in elkaar gaan gooien," zei hij later op de perscon ferentie. Ten Cate moet het doen zonder Gabri en Davids. De twee brachten precies waar het Ajax vo rig jaar aan ontbeerde: kracht en ervaring op het middenveld. Spe lers als zij zijn schaars. Nu ze ge schorst zijn, heeft Ten Cate geen soortgelijke vervangers tot zijn be schikking. „Noodgedwongen moet ik meer voor voetbal kiezen." De training toonde aan dat waar schijnlijk Kenneth Perez en Roger in de basis zullen starten, met John Heitinga als verdedigende middenvelder in hun rug. Wesley Sneijder is wel fit, al ver scheen hij gisteren niet op de trai ning. Een dag daarvoor was de middenvelder nog eerder van het veld gestapt. Tijdens een posi tiespel verrekte hij een spier. De blessure laat zich echter niet ern stig aanzien. De Italiaan Marco Pinotti (rechts) gunt de Colombiaan Luis Felip Laverde Jimenez de ritzege in de zesde etappe van de Giro. Pinotti veroverde de roze leiderstrui. foto Maurizio Brambatti/EPA voor een goed lichtadvies nf Welkom op ons nieuwe adres: gi -L_ J Industrieweg 1, Sluis BOGAARD Tel.: 0117-461853 www.bogaardlights.nl Driebander uit Hulst uitgeschakeld op basis van minste setpunten. door Frits Bakker SALON-DE-PROVENCE - Als bandsto- ter is Jean Paul de Bruijn dit jaar met een Europese en een wereldti tel onverslaanbaar, maar in het driebanden wil het internationaal nog niet lukken. Op het Europees kampioenschap in Salon-de-Pro- vence sneuvelde de Hulstenaar gis teravond in de voorronden. Twee overwinningen, tegen de Luxem burger Hamm en de Turk Yüksel, waren onvoldoende om kwalifica tie bij de laatste zestien af te dwin gen. De eerste misstap, op donder dagavond tegen de Spanjaard Gar cia, bleek een dag later niet meer goed te maken. De winst op Ra mon Hamm (2-0) bood nog wel kansen, maar tegen Yüksel mocht De Bruijn geen set meer verliezen. Die druk woog te zwaar. Yüksel, die vorig jaar in de wereld beker in Sluiskil de finale haalde te gen Dick Jaspers, won de eerste set met 15-13 en maakte De Bruijn toen al kansloos. Met 15-8 (zeven beurten) en 15-7 (9) trok de Zeeuw de wedstrijd nog wel naar zich toe. Hij kwam gelijk in match- punten met Yüksel en Garcia, maar werd in de voorronde vroeg tijdig uitgeschakeld omdat hij de slechtste setpunten had. Het EK krijgt voor Raimond Burg man zeker een gevolg. Met zijn overwinning op Jaspers legde hij de basis en ook in zijn tweede par tij schitterde Burgman. Jaspers heeft nog een overwinning nodig om verder te gaan. De Fransman Jérémy Bury is in die poule een ge vaarlijke outsider. Het toernooi kende behalve de uit schakeling van De Bruijn meer ver rassingen. Torbjörn Blomdahl struikelde in één partij en moet voorlopig Eddy Merckx in de pou le voor laten gaan. De beste in druk maakt Frédéric Caudron. De Belg staat met twee zeges en 2.172 gemiddeld hoog genoteerd. Ro land Forthomme won en verloor, maar heeft met zijn moyenne (1.924) nog goede kansen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50