Na gratis voedsel nu ook gratis condooms Marij nissen opnieuw geveld door hernia Wilde dieren pronken op Amsterdamse Westermarkt 'Loverboys' Rotterdam nog vast Inbrekersbende Haaglanden gevat Pas binnenkort bij postkantoor op te halen 4 Zaterdag 19 mei 2007 pzc tilburg - Zes voedselbanken in Brabant beginnen dit weekeinde met het uitdelen van gratis con dooms. Volgens Fons Pluyms van de voedselbank in Tilburg raken veel van zijn jonge vrouwelijke klanten zwanger omdat 'ze geen geld voor condooms hebben'. De condooms worden gratis ter be schikking gesteld door de Stich ting lippie, die ze om ideologische redenen doorgaans voor tien cent per stuk verkoopt. Fons Pluyms: „Er kwamen steeds jonge dames bij de voedselbank die in verwach ting waren. Als ik ze dan wilde feli citeren, zeiden ze dat het niet ge wenst was, maar dat ze geen geld hadden voor condooms." De voorbehoedsmiddelen komen niet standaard in de pakketten, de klanten moeten er om vragen. Op den duur willen de voedselbanken in heel Nederland gratis con dooms aanbieden. Hoeveel de klanten er mogen meenemen, be palen de voedselbanken. „Als het er zoveel worden dat we het niet aankunnen, kloppen we bij de po litiek aan", zegt Roger Kiekens van Jippie. Pluyms: „We zetten de con dooms wat verdekt in een hoek. Dat heeft met het geloof te maken. Er zullen mensen op tegen zijn." AMSTERDAM - Mensen bekijken op de Amster damse Westermarkt foto's van dieren. Die han gen daar sinds gisteren op de expositie 'Spirit of the Wild'. De platen zijn gemaakt door de Zuid-Afrikaan Steve Bloom. Veel beelden zijn van dieren die met uitsterven worden bedreigd. De tentoonstelling is bedoeld om bij het publiek het besef bij te brengen dat de natuur door de kli maatverandering onder druk staat. Bloom kreeg de smaak te pakken toen hij de Apenheul be zocht. „Ik keek een gorilla diep in de ogen, en be sloot toen dat ik wilde gorilla's in de natuur moest opzoeken." Voor Bloom is de olifant mo menteel een van zijn lievelingsdieren. „Olifanten hebben verschillende temperamenten. In die zin zijn het net mensen." De gratis expositie is tot 28 juli 24 uur per dag te zien. 's Avonds zijn de foto's verlicht. Spirit of the Wild was de afgelo pen anderhalf jaar te zien in onder meer Kopen hagen, Moskou en Birmingham. Daar kwamen miljoenen bezoekers op af. foto anp rotterdam - Twee van de zes mannen die deze week in Rotter dam zijn aangehouden op verden king van vrijheidsberoving en het dwingen tot prostitutie, blijven nog zeker veertien dagen vastzit ten. Dat bepaalde gisteren de rech ter-commissaris. Het voorarrest van vier van de verdachten is met nog zeker drie dagen verlengd. De arrestanten zijn Rotterdammers van 18, 20, 21 en 23 jaar, een 18-jari- ge man uit Ouderkerk aan den IJs- sel en een 45-jarige man uit Zeist. PETER den haag - De politie Haaglanden heeft twaalf personen aangehou den die verdacht worden van een groot aantal inbraken in de Haagse regio. De verdachten, in de leeftijd van 19 tot 26 jaar, sloegen stelsel matig hun slag in woningen en be drijven in Den Haag, Westland en Rijswijk. Dat maakte de politie gis teren bekend. Enkele van de verdachten waren volgens de politie waarschijnlijk ie dere nacht op pad om inbraken te plegen. De politie kwam de bende op het spoor toen de 19-jarige hoofdverdachte eind vorig jaar staatsloten verzilverde die bij een bedrijfsinbraak waren gestolen. In de woningen en een opslag loods van de verdachten vond de politie een grote hoeveelheid gesto len goederen, zoals computerscher men, spelcomputers, plasmascher men, mobiele telefoons, geld en tade Muziek uit den haag - )an Marijnissen is op nieuw geveld door een hernia. De fractieleider van de SP moet abso lute rust houden. „Voor iemand als Jan, met diens werkdrift, is dit natuurlijk enorm moeilijk", aldus een SP-woordvoerder. Marijnissen was in 2005 drie maan den afwezig wegens een hernia. Hij moest toen aan de aandoening worden geopereerd. Een hernia is een uitstulping van een tussenwer velschijf De uitstulping drukt op een zenuw, waardoor stekende pijn ontstaat. In ernstige gevallen gaan die klachten gepaard met ver schijnselen van uitval, waardoor een dof gevoel ontstaat of zelfs ver lamming kan optreden. Omdat Marijnissen - na zich te hebben vertild aan de spullen van een fotograaf - opnieuw last kreeg van rugpijn, is tijdens het meireces een MRI-scan gemaakt. Daaruit bleek dat hij een hernia heeft ont wikkeld op dezelfde plek waar hij twee jaar geleden is geopereerd. „Heel vervelend natuurlijk", zegt SP-Kamerlid Marianne Langkamp, voorheen assistente van Marijnis sen. „Maar we draaien we wel door. We zijn nu een grote frac tie." Ook minister Maxime Verhagen (CDA) van Buitenlandse Zaken tobt al langer met een hernia. Zijn rugklachten zorgden zelfs voor twijfel of hij het vele vliegen als minister wel aan zou kunnen. Marijnissen deelt zijn gevoelens met de lezers van zijn weblog. „Vandaag heb ik in het ziekenhuis een pijnbehandeling ondergaan. De komende dagen moet duidelijk worden of die spuiten verlichting brengen. Daarna wordt beslist hoe het verder moet. Ik slijt mijn da gen op de bank, plat. Dat is de eni ge houding die niet tot erg veel pijn leidt." sieraden. Ook trof de politie drugs en honderden erectiepillen aan. Naast de leden van de inbrekers bende hield de politie de vermoe delijke helers en enkele kopers van de gestolen goederen aan. TVvee werknemers van een elektronica concern in Rijswijk worden ervan verdacht in twee jaar tijd bijna 800.000 euro aan goederen te heb ben verduisterd. Zij hebben inmid dels gedeeltelijk bekend. den haag - Mensen kunnen moge lijk nog dit jaar documenten als paspoorten en rijbewijzen bij het postkantoor ophalen. Dat heeft een woordvoerder van Postkanto ren bv gisteren meegedeeld. „We hopen nog dit jaar met een proef te kunnen beginnen", aldus de zegsman. Volgens hem wordt er over de zaak gepraat met enkele tientallen gemeenten. Het voor deel voor de consument is dat do cumenten ook op zaterdag kun nen worden opgehaald, wanneer veel gemeentehuizen dicht zijn. De consument is naar verwach ting niet duurder uit op het post kantoor. Postkantoren bv overlegt ook met het ministerie van Binnenlandse Zaken. Of dat al toestemming heeft gegeven voor het experi ment, wilde de woordvoerder niet zeggen. Hij gaat er echter niet van uit dat het departement tegen is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4