Paradiso is voltreffer op 't Veerse strand Plan voor dancefeest in oude fabriekshal Scheldeterrein ZMF wil meer vrije zetels in bestuur van waterschappen Extra informatieavond Zoomvliet College International Business Studies PZC Zaterdag 19 mei 2007 3 7 Koos Bouman wil goed en eerlijk eten op tafel zetten. foto Ruben Oreel Met de zomer in aantocht be zoeken Edith Ramakers en Raymond de Frel enkele strandpaviljoens. Voor deze aflevering van De Smaak van gaat Edith naar strand paviljoen Paradiso op de grens van Zoutelande en Westkapelle. ]>e tmcM Oh H Uk Raymond -m- e durft nogal als je je I zaak Paradiso noemt, zoals het poppodium I bij het Leidseplein heet. Het Amsterdamse I Paradiso is een begrip in Nederland en I daarbuiten. Maar Paradiso waar wij het arer hebben, staat in de gemeente Veere. Het ligt wlakbij de duinovergang Aardappeldal B en staat op palen op het strand van Westkapelle. Tegen de wind in lopen we over het strand naar het paviljoen. Het stormt, de zee licht groen op en is onstuimig. Meisop ligt op het strand. Dich terbij het paviljoen horen we de klanken van Zuid-Amerikaanse muziek. Op het terras staan twee forse olijfbomen, die overhellen naar een kant. Het is guur en we sluiten dit keer maar al te graag het weer buiten. Koos Bouman, de eigenaar, heet ons welkom 'in de herberg', waar net een groot gezelschap feeste lijk heeft getafeld. Wij kiezen voor een tafeltje op de eerste rij, aan het raam. Het interieur van Paradiso is smaakvol en basic. To- netstoelen vormen met houten tafels een eenheid, verse bloemen staan op de tafels, op de bar enkele mooie kandelaars. De Mid delburgse beeldend kunste naar William Verstraeten heeft spreuken (van voor naar achter en in spiegel schrift) op de achterwand geschilderd. Hij heeft zich laten inspireren door de jongste bundel van dichter Van Dixhoorn. Een spreuk blijft me bij; 'Zeelui den ken nooit aan wat ze ach terlaten'. Daar zit wat in. Deze avond staan Koos en Mirjam Sala in de bedie ning. Het is een rustige avond. We vallen met de deur in huis; Van 'horen zeggen' hebben we dat je weieens lang moet wach ten op het eten bij Paradi- 1$eoobdeCin0 Prijs-kwaliteit Entourage: Bediening aan tafel: Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: De ongedwongen sfeer in Paradiso past bij het strandleven. Regelmatig is er een tango-avond, waar de beginne ling en de ervaren danser de tango kunnen dansen. Meer afleveringen op www.pzc.nl/smaakvan so. Koos: „We willen goed en eerlijk eten maken en daarvoor heb je tijd nodig. En wat is lang wachten? Soms, als iedereen tegelijk komt, dan is het niet moge lijk om binnen vijf minu ten iedereen een voorge recht te geven." Maar bij Paradiso is binnen en bui ten veel te zien en wach ten, als je een keer pech zou hebben, geen straf. We verkneukelen ons op de Spaanse Salade van 9,50 euro, Zeebaars (18,00) met lamsoren en een biologische kip met gorgonzolasaus (19,00 euro). De groene mediterrane salade is lekker. De ingre diënten combineren uitstekend met elkaar, zoals de gedroogde tomaten, de Spaanse ham, vijgen, gegrilde gamba's (precies lang genoeg op de grill gelegen), tomatenschijfjes en kaassnippers. Het olijvenbrood maakt onze entree compleet. De zeebaars is vers en knapperig op de huid ge bakken. Bij Paradiso worden de vis en zeedieren bij een viswinkel in Westkapelle gekocht. „Dan heb ik de garantie dat ze dagvers zijn", zegt Koos. Met de lichtgefruite, pikante lamsoren erbij is het een mediterrane voltreffer. De kip is rijk van smaak en krijgt, ook al is zij maar licht aangebra den, een ruime voldoende. De aardappeltjes zijn bruin gebakken in de schil en voor de remoula- desaus heeft kok Cas Zwe- mer goed opgelet bij zijn eerdere leermeesters in de Campveerse toren en het Veerhuis in Wolphaarts- dijk. Bij de koffie bestellen we halva, een heerlijke Turkse specialiteit, die van sesam zaad, suiker, honing en plantaardige olie wordt be reid. Paradiso Amsterdam, Paradiso Westkapelle, wat is het verschil? onvoldoende matig voldoende goed uitstekend Strandpaviljoen Paradiso. www.strandpaviljoen-para- diso.nl. Duinovergang Aard appeldal B, Westkapelle. Tussen Joossesweg en ho tel Zuiderduin. 0118-5962101/594872. Alle dagen open, maar altijd bel len voor de zekerheid. Pin nen kan. Niet rolstoeltoe gankelijk. paradis0w@xs4all.nl Gemeente rond de tafel met Groove to Chill en Stinebosch. door Ronald Huissen VLISSINGEN - Dance organisator Groove to Chill en Bart Stine bosch van het Arsenaaltheater zijn met de Vlissingse wethouder Seij- bel in bespreking over het houden van een of meerdere dancefeesten in oude fabriekspanden op het Scheldeterrein. Het eerste feest staat voor zaterdag 1 september gepland. In de besprekingen wordt naar overeenkomsten gezocht over de duur en de hoeveelheid geluid van het feest. De locatie is vooralsnog het voor malige hoofdmagazijn, gelegen tus sen de timmerfabriek en de machi nefabriek van de Schelde tegen over de Houtkade. Dit pand biedt ruimte aan duizend bezoekers, 350 meer dan het Arsenaaltheater, waar Groove to Chill sinds 2005 feesten houdt in samenwerking met Stinebosch. Het hoofdmagazijn wordt echter over drie maanden gesloopt, dus op lange termijn moet naar een an dere locatie gezocht worden. Hier bij komt onder meer de wat grote re machinefabriek in beeld. Groove to Chill houdt sinds 2003 dancefeesten in en rond Vlissin- gen. Het initiatief kwam tot stand om dat liefhebbers uit Zeeland op de Randstad waren aangewezen. De feesten begonnen in De Piek, maar vanwege geluidsoverlast en de hang naar uitbreiding werd in 2005 verkast naar het Arsenaalthea ter. Een feest in een oude fabrieks- loods zou volgens Louk Peper kamp van Groove to Chill een vol gende stap zijn in de uitbreiding. „Maar niet alleen wij zijn erbij ge baat. Er kunnen allerlei grotere pu blieksevenementen, van concerten tot beurzen worden georganiseerd in zulke hallen." door Rinus Antonisse GOES - Het aantal vrij te verkiezen zetels voor de twee Zeeuwse water schappen moet zo groot mogelijk zijn. Alleen dan is een grote verbe tering van het democratisch gehal te gewaarborgd. Dit stelt de Zeeuwse Milieu Federa tie (ZMF) in een brief aan de pro vincie. De vereniging vindt dat bij de bestuurssamenstelling te veel zetels zijn 'geborgd'voor belangen groepen. Daarvoor zijn geen verkiezingen. Het gaat om 9 geborgde zetels bij Zeeuwse Eilanden en 7 bij Zeeuws-Vlaanderen. De ZMF pleit voor ten hoogste twee zetels voor de belangengroepen bedrijven en natuur en drie voor de agrarische sector. Per waterschap komen er zo zeven 'geborgde' zetels, het wettelijk mi nimum. De verdeling over de be langengroepen is zo ook evenwich tiger. Belangrijke reden om zoveel mogelijk hoofdingelanden recht streeks te kiezen is voor de ZMF het brede takenpakket van de wa terschappen. Create your own future! Engelstalige mbo-opleiding niveau 4 Nederlands diploma Vestigingsmanager én internationaal erkend Engels BTEC National Diploma in Business Instroom mogelijk met vmbo-diploma tl Buitenlandse stages Woensdag 30 mei 19.30 uur Knipplein 11 .Roosendaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39