Zeeland Geduld campings op de proef gesteld llH IkiEf I4l£l l&ÜjMRÜM Dorpsraad van 's-Heerenhoek zet strijd tegen komst Sloepoort door Extra informatieavond Reddingboot vaart naar Zweden Goes heeft minder geld over voor filmfestival Beelden aan Water de Jonge Hoek van Dijke Windmolens komen later Zoomvhet College International Business Studies pzc Zaterdag 19 mei 2007 I 33 Campings langs Veerse Meer moeten wachten op keuze locatie. door Lilian Dominicus WOLHAARTSDIJK - Goes laat een nieuw bos aanplanten om de boomkap voor uitbreiding van campings 't Veerse Meer in Wolp- haartsdijk en De Haas in Oud-Sab- binge te compenseren. Waar het bos moet komen, weet niemand. En of de eigenaars van de cam pings op korte termijn hun kam peerterreinen kunnen vergroten, is nog maar zeer de vraag. Wethouder M. Dieleman had aan vankelijk gedacht het geld dat de eigenaren voor compensatie had den betaald, te gebruiken voor een betere ontsluiting van de recreatie gebieden bij Wolphaartsdijk vanaf de Deltaweg. Maar dat mag niet, voor bos moet bos in de plaats ko men. Dieleman heeft nog geen plek gevonden voor een nieuw bos. Alle bezwaarschriften die zijn binnengekomen over beide cam pings, zijn ongegrond verklaard. Bewoonster E. Mos, die aan de Bijsterweg woont tegenover het bos in Oud-Sabbinge, reageert af wijzend op het besluit. Zij heeft sa men met een buurman indertijd een enquête gehouden onder de dorpelingen, waaruit bleek dat tweederde tegen de uitbreidings plannen is. „Wij willen geen com pensatie, maar behoud." Ze is van plan om namens het dorp een ad vocaat in de arm te nemen. Mede werkster G. van der Krogt van de Zeeuwse Milieufederatie is wel 'verheugd' over het nieuws. Maar, zegt ze strijdlustig: „Er gaat geen kettingzaag de bossen in voordat dat er gecompenseerd is. Dat is [VV Campinghouders in Oud-Sabbin- ge en Wolphaartsdijk wachten al jaren op uitbreiding. Omwonen den willen bestaand groen niet opgeven voor vervangend bos. GEOPEND VAN 12.00 TOT 17.00 UUR wettelijk bepaald. Stel: er woont een bosuil in het bos. Dan zal die eerst verplaatst moeten worden voordat de kap kan beginnen." De wethouder denkt daar anders over: „Ik heb drie jaar de tijd." Beide campingeigenaren zitten nog met lege handen. S. Jasperse van het 't Veerse Meer wacht al ze ventien jaar op toestemming om uit te breiden, P. Verburg van De Haas vijftien. Ze willen investeren om het afgenomen aantal plaatsen - kampeerders van nu eisen meer ruimte dan vroeger - te compense ren. [asperse: „De fouten zitten in het verleden. Het is het huidige en het vorige college nog niet eens aan te rekenen. Toen ik in 1990 om uitbreiding vroeg, zat er geen bestemming bos op, maar was het agrarisch gebied. Ze hebben de aanvraag tien jaar niet behandeld. Het wrange is: met de ruilverkave ling hebben ze nog met het bos langs het hele dorp geleurd. Nie mand wilde 't hebben." Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5, tel.: 0118-551623 of kijk voor meer informatie op: www.intratuin.nl door Martijn de Koning neeltje jans - De reddingboot Koopmansdank vertrekt woensdag 30 mei naar Zweden. Niet om mensen in nood uit het water te halen, maar om een vierjaarlijkse conferentie bij te wonen van de In ternational Lifeboat Federation. Daar komen redders uit negentig landen samen om elkaar wijzer te maken op het gebied van kennis, materiaal, training en fondswer ving. De Zeeuwse boot vertegen woordigt er samen met de Frans Hogewind uit Terschelling de Ko ninklijke Nederlandse Redding Maatschappij. De Koopmansdank bezet de Noordzeekant van reddingspost Noordland bij Neeltje Jans. Van de twintig vrijwilligers gaan er acht mee. Van hen is een deel alleen de heen- of terugreis aan boord. De redders krijgen tot 8 juni de be schikking over een vervangende boot uit IJmuiden. Als alles goed gaat, keert de Koopmansdank die dag weer terug op zijn post. OPENING NANCY HAIRSTYLING KAPPERS - VLISSINGEN Eindelijk is het 20 ver! Op zaterdag 19 mei vanaf 15.00 uur tot 18.00 uur opent "Nancy Hairstyling Kappers" te Vlissingen trots opnieuw haar deuren. U bent van harte welkom op de walk-inn receptie om met een hapje en een drankje de feestelijke opening mee te vieren in onze volledig verbouwde, vergrote en ver-nieuwde zaak. Wij hopen U te mogen verwelkomen op zaterdagmiddag om U het resultaat te tonen. nancy hairstyling kappers - badhuisstraat 18 - 4381 ls vlissingen - tel: 0118 413600 door Harmen van der Werf goes - Filmfestival Beelden aan Water dat 15 september voor het eerst is gepland in de Goese stads- haven, vreest in het programma te moeten snijden. Het college van B en W van Goes wil 'slechts' 17.500 euro in plaats van de gevraagde 30.000 euro subsidie beschikbaar stellen. Woordvoerder J. Littooij van de organisatie is teleurgesteld. „Vorig jaar was het college bereid een bijdrage te verlenen van 30.000 euro. Toen kon het festival niet doorgaan, omdat de stadsha- ven geen medewerking verleende. Voor dit jaar is het geregeld en dan wordt er voorgesteld minder subsi die te verstrekken. Erg jammer." B en W willen niet het hele ge vraagde bedrag subsidiëren, omdat de begroting cultuur grenzen kent en nog meer aanvragen voor een malige evenementen zijn te ver wachten. Littooij richt zijn hoop op de gemeenteraad. „We moeten ons anders op het programma be raden." Genieten van eikaars gezelschap modern living easy living Woningen en bedrijven groeien te veel naar elkaar toe, vindt raad. door Harmen van der Werf 's-heerenhoek - De dorpsraad 's-Heerenhoek zet de strijd tegen de komst van het bedrijventerrein Sloepoort bij 's-Heerenhoek voort. Ook stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland doet' dit, maar de Zeeuwse Milieufederatie staakt het verzet. „Het feit dat de ZMF niet verder gaat, wil niet zeggen dat wij ook maar moeten opgeven", geeft waar nemend voorzitter G. Eijssens van de dorpsraad 's-Heerenhoek aan. Foutje ambtenaar leidt tot intrekken van bouwvergunning. sint philipsland - Door een fout bij de provincie is de bouw van vijf windmolens in de Willempol der bij Sint Philipsland vertraagd. Het provinciebestuur verleende in februari een vergunning in het ka der van de Natuurbeschermings wet. Een ambtenaar ondertekende die vergunning. Maar dat had hij niet mogen doen. Het bewuste be sluit had namelijk eerst gepubli ceerd moeten worden in het Pro vinciaal Blad. En dat was nog niet gebeurd. Enkele omwonenden, die de turbi nes niet willen in hun omgeving, hebben de provincie daarop geat tendeerd, waarna Gedeputeerde Staten weinig anders konden doen dan de vergunning intrekken. De procedure moet nu opnieuw wor den gevoerd. De dorpsraad Nieuwdorp heeft al eerder de handdoek in de ring ge gooid. Nieuwdorp maakt zich met name druk over de toenemende verkeersoverlast. Het is 's-Heeren hoek om veel meer te doen. „Havenschap Zeeland Seaports dreigt voor het eerst buiten het ei genlijke Sloegebied te komen", zegt Eijssens. „Dat vinden we een gevaarlijke ontwikkeling, zeker om dat aan de westkant van 's-Heeren- hoek woningbouw is gepland. Op de terreinen van de failliete Amac-fabriek en van Martens Cleaning. Bedrijvigheid en woning bouw groeien zo elkaar naar toe. Wij vinden dat je dat niet moet willen." De Zeeuwse Milieufederatie was tegen de ontwikkeling van Sloe poort en is dat ook gebleven, maar: „wij verwachten niets te kunnen bereiken met een gang naar de Raad van State", aldus me dewerkster G. van der Krogt. Vol gens haar kan er meer worden be reikt met overleg over 'een zo duurzaam mogelijke invulling van het bedrijventerrein Sloepoort'. Eijssens vindt dat mooi, 'maar de ZMF heeft er niet voor gezorgd dat de meest overlastgevende bedrij ven worden geweerd, dat hebben wij gedaan'. Dat zijn club bijna al leen staat, is aldus Eijssens niet erg. „Dat wil niet zeggen dat je on gelijk hebt." ROC 'jj£ Create your own future! Engelstalige mbo-opleiding niveau 4 Nederlands diploma Vestigingsmanager én internationaal erkend Engels BTEC National Diploma in Business Instroom mogelijk met vmbo-diploma tl Buitenlandse stages Woensdag 30 mei 19.30 uur Knipplein 11 Roosendaal VANDAAG START DE WEEK VAN HET TAFELEN De eettafel is steeds meer de plek waar iedereen bijpraat en geniet van eikaars aanwezigheid. Wij luisteren graag naar u om u dé perfecte eettafel en stoelen te laten ontdekken! Flo's Wijnen Delicatessen verzorgd vandaag het extra genieten. Laat u verrassen! Tel. 0113 561482 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35