bent, valt het wel mee M Breakdance in De Spot Rabobank opent woonshops Opbrengst open tuin voor kerk in Veere vi r HET IS GEEL EN WERKT HARD AAN ZEELAND. heijmans PZC Zaterdag 19 mei 2007 I 31 door Ronald Huissen middelburg - Cultureel centrum De Spot in Middelburg staat mor gen in het teken van breakdance. Van 12.00 tot 23.30 uur vindt voor de tweede keer het festival Survi val of the Fittest plaats. Er worden verschillende soorten breakdancebattles en demonstra ties gehouden. Ook worden er gratis workshops breakdance, streetdance en capoei- ra gegeven. De dag wordt muzikaal gevuld door jazzfunk band LeslieNielsen, dj's Mistasweet en Freshadelijk en Nederlandstalige hiphopcrew De Kroegdichters. Overigens is een bedrag van drie honderd euro aan prijzengeld be schikbaar voor de zogeheten crew- battles. Inschrijvingen zijn mogelijk via www.thefittest.nl. De Spot is te vinden aan Beddewijkstraat 15 te Middelburg. vlissingen - De Rabobank opent vandaag in Vlissingen en Middel burg Rabowoonshops. De shops komen in de bekende kantoren van de bank, in de Spuistraat in Vlissingen en in de Lange Viele in Middelburg. De woonshops bie den informatie over alles dat met wonen te maken heeft. Van hypo theken tot tuinadviezen en van het woningaanbod van makelaars tot interieuradviezen. De gemeen te Vlissingen presenteert haar wo ningbouwprojecten in de Vlissing- se shop. In Middelburg wordt lite ratuur geleverd door de Drukkerij. Protestantse gemeente zoekt geld voor restauratie Kleine Kerk. door Maurits Sep veere - Veertien Veerenaren stel len in het eerste weekeinde van juni hun tuinen open voor bezoe kers. De opbrengst van de entree gelden gaat naar de restauratie van de Kleine Kerk. De kerk van de protestantse ge meente is er slecht aan toe. De dak balken zijn ten prooi gevallen aan de bonte knaagkever. Ze worden extra aangetast door een schim mel. De restauratie gaat 140.000 euro kosten. Via Monumentenzorg heeft de protestantse gemeente inmiddels 82.500 euro ontvangen. „De rest moeten wij zelf op tafel leggen, maar dat is veel te veel voor onze kerkelijke gemeente", zegt Fiarry Buiter, voorzitter van het college van kerkrentmeesters. „We moe ten dus steeds acties verzinnen om aan geld te komen." Vorig jaar is een talentendag ge houden. Daarmee is 10.000 euro opgehaald. Dit jaar is bedacht om tuinen van inwoners open te stel len en bezoekers entree te vragen. Buiter verwacht dat dat een paar honderd bezoekers zal trekken en dus enkele duizenden euro's kan opleveren. „Dan zijn we weer een stukje verder." De open tuindagen vinden plaats op zaterdag 2 (11.00 -17.00 uur) en zondag 3 juni (13.00 - 17.00 uur). Veertien tuinen zijn dan te bezich tigen: Zanddijkseweg 12, Markt 42, Markt 14, Markt 10, Markt 7, Kaai 55 (alleen zondag), Kapellestraat 1, Kaai 103, Wagenaarstraat 5, War- wijksestraat 21, Zwanenlaan 2, Pa- trijzenlaan 10, Patrijzenlaan 9, Fa zantenlaan 4 (alleen zaterdag). En treebewijzen zijn voor acht euro per persoon (boven 16 jaar, kinde ren zijn gratis, honden worden niet toegelaten) te koop bij Zand dijkseweg 12, Markt 14 en Patrijzen- laan 10. Daarna kan iedereen zelf een route uitstippelen. In sommige tuinen is een con sumptie te koop. Ook de op brengst daarvan is voor de kerk. Veertien tuinen in Veere zijn op 2 en 3 juni te bezoeken. De op brengst van de open tuinenda- gen is bestemd voor restauratie van de Kleine Kerk. 1 ITT* UT* i 1^3 a 1 r^|i 1 m Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland Werk je mee? Heijmans is ook hier volop aan het werk. We zijn een grote landelijke speler in vastgoed, bouw, infra en installatie. Onze gele vlag wappert op steeds meer loca ties. Werkvoorbereiders, calculators, uitvoerders en projectleiders die in zijn voor een nieuwe uitdaging kijken opwww.werkenbijheijmans.nl. Winkelcentrum Dauwendaele in Middelburg. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33