Zeeland Kans op supermarkt in Veere WALCHEREN 3° PZCI 29 42 en 43 32e De Ruyter Jaarmarkt in Vlissingen zuinige lampen Geld voor Dorpsblik is binnen Foto-expositie in Neeltje Jans Kinderwagens Mop Reptielenzoo Iguana viert verjaardag Zaterdag 19 mei 2007 Studenten zoeken antwoorden in Spitsbergen Tip? redwalch@pzc.nl Nieuw initiatief van organisatie voor gehandicapten. door Selma Osman VEERE - Mogelijk komt er toch weer een supermarkt in Veere. Ge handicaptenorganisatie VCP be kijkt samen met de gemeente de mogelijkheden om in het stadje een buurtsuper te openen. Op het platteland zijn al verschil lende supermarkten gered door de inzet van mensen met een verstan delijke beperking. De winkels kun nen zichzelf bedruipen. Ambtena ren van de afdeling Welzijn zijn deze week gaan kijken in Vierpol- ders, bij Brielle. Dit plaatsje is qua inwonertal vergelijkbaar met Veere. Wethouder J. Melse is door zijn ambtenaren nog niet geïnfor meerd over het bezoek, maar ziet serieuze kansen voor het initiatief „In Brielle is het ook een enorm succes." Versterking CliëntenPosi- tie (VCP) is een organisatie die steun biedt aan verenigingen die gehandicapten helpen. Een woord voerster vindt het nog te vroeg om het plan voor een supermarkt in Veere toe te lichten. Veere moet het, sinds de sluiting van de Attent aan de Markt, al vie renhalf jaar zonder supermarkt stellen. Ondernemer Mosmans maakt zich sterk voor de terugkeer van een kruidenier. „Dat zal geen dertien-in-een-dozijnwinkel moe ten worden", voorspelt hij. Mos mans, die overigens zelf niet in dit avontuur wil duiken, heeft legio ideeën waarmee een supermarkt het volgens hem, tegen alle ver- ra^ Veere krijgt na bijna vijf jaar mo- gelijk weer een supermarkt. De gemeente bekijkt een plan voor een buurtsuper met mensen met een handicap als personeel. wachtingen in, in Veere wel kan redden. Ook als over ruim een jaar het winkelcentrum Veersche Poort opent, dat fiks wat klanten uit Veere zal trekken: „Een concur rent maakt het nog spannender." Een paar maanden heeft de Spar nog in Veere rondgekeken, op zoek naar een geschikte locatie. Mosmans vindt dat de gemeente snel een plek moet aanwijzen waar een supermarkt mag komen. „Maar de gemeente wil eerst een exploitant vinden die er brood in ziet." „Ie kan hier in Veere nog geen pak melk kopen", schetst hij de nood. VLISSINGEN - Of er iemand blij gemaakt gaat wor den met een dooie vogel, is op deze foto nog niet duidelijk, maar er was in elk geval weer van alles te koop op de De Ruyter Jaarmarkt, die gis teren voor de 32e keer gehouden werd. Het cen trum van Vlissingen stond boordevol activiteiten. BRESKENS - Breskens heeft met 33 nieuwe straatlantaarns op de Pro menade een Zeeuwse primeur. Ze besparen dertig procent energie en gaan langer mee dan gewone lam pen. Ook geven ze, anders dan nor male lampen, een wit licht dat sterk lijkt op daglicht. ECHTE MAKELAAR 0 118-616617 B Gemeente betaalt mee aan peilen leefbaarheid in Biggekerke. door Selma Osman BIGGEKERKE - Biggekerke kan aan de slag met de Dorpsblik. De ge meente betaalt de helft van de kos ten van een grote enquête naar de leefbaarheid in het dorp. Vijftienduizend euro is er nodig om, via de van oorsprong Engelse methode, te peilen hoe de inwo ners over hun dorp denken en waar zij in de toekomst behoefte aan hebben. Het is de dorpsraad gelukt om ook voor de andere helft van dit bedrag financiers te vinden. Zelf stopt zij 2000 euro in het project en ook de provincie en de Rabobank betalen mee. Het zijn de bewoners zelf die de Dorps- blik gaan uitvoeren. Zij kunnen echter niet zonder professionele ondersteuning. De meeste kosten, 12.000 euro, zitten dan ook in de hulp van de provinciale welzijnsin- stelling Scoop. Nu het geld binnen is, kan het project beginnen, laat dorpsraadvoorzitter Charles Landré weten. Ruim een jaar gele den kwam iemand uit de dorps raad met het idee om via de Engel- Om nog maar niet te spreken over dagjesmensen die voor een ge scheurde panty of een maandver band afhankelijk zijn van de goed- gevigheid van winkelpersoneel. „Booteigenaren varen naar Kortge- ne of Kamperland voor hun bood schappen." Mosmans vindt dat Veere zijn kracht moet benutten en de mooiste supermarkt van het Veerse Meer moet neerzetten. Hij ziet het al helemaal voor zich: „Een winkel op poten boven de nieuwe parkeerplaats bij het ka naal. Met een verse visafdeling, een visrestaurant en een aanlegstei ger voor boten." NEELTJE JANS - Fotograaf Peter van Heulen exposeert tot 30 septem ber in het ontvangstgebouw Delta- plaza van Deltapark Neeltje jans. Van Heulen laat onder meer een aantal metershoge werken zien, waarvan één van acht bij vier me ter. Van Heulen is een geboren Vlissin- ger die opgroeide in het buiten land. Op zijn zestiende verhuisde hij naar zijn geboorteplaats en sindsdien heeft hij Zeeland als grootste bron van inspiratie. Om de natuur mooi in beeld te breng en, gebruikt hij een grootbeeldca mera. De expositie is alleen te zien door bezoekers van Deltapark Neeltje Jans. S\LLUYl Kerkplein, Yerseke^pF www.bruundebeer.nl Er was onder meer een standwerkerswedstrijd, een ouderwetse wasserette en een Dixieland-or- kest. foto Ruben Oreel se methode de sterke en zwakke punten van het dorp te meten. Een paar Nederlandse gemeenten, waaronder Sluiskil, ging Biggeker ke al voor. De kracht van Dorpsblik schuilt in de saamhorigheid die de bewo ners tijdens het opstellen van het dorpsplan opbouwen. „Een super markt zal hier niet meer in het dorp komen", voorspelt Landré. Hij is zelf vooral benieuwd naar wat ouderen missen. „Daarna wil ik met de gemeente bezien wat er gedaan kan worden om iedereen zo lang mogelijk op het dorp te la ten blijven." Tip? redactie@pzc.nl Ze is een Belgische, maar woont en werkt al jaren in Terneuzen. Hoewel ze de weg naar haar werk kan dromen, besloot ze de ze week het pas verworven navi gatiesysteem Tom-Tom eens te testen. De begeleidende stem loodste haar, zij het via wat omwegen, netjes naar haar werk. De vrouw nam het apparaatje mee naar binnen en zette het op haar bu reau. Haar baas zag het staan en begon onbedaarlijk te lachen. „Dit is de beste Belgenmop, die ik ooit heb meegemaakt. Me vrouw heeft een Tom-Tom om de weg terug naar huis te kunnen vinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31