Politie staat machteloos Windpark vormt gevaar Overgewicht De krant 4 weken voor €9,95! PZC 2 Zaterdag 19 mei 2007 PZC MAIKEL HARTE Deze krant publiceerde vorige week donderdag de Body Mass Index (BMI). Aan de hand van deze index kun je meten hoe het gesteld is met je gewicht. Dat was voor mij erg confronterend, mag ik wel zeggen. Na tuurlijk wist ik, voordat deze index verscheen, ook wel dat ik last heb van overgewicht. De knoopjes van m'n colbert dicht doen kan volgens mijn omgeving echt niet meer. En mijn oudste neefje noemt me al een jaar 'Pookjemon'. Tot nu toe was ik er echter laconiek onder. Opmerkingen als lie bent toch wel aangekommen beantwoordde ik lachend met flauwe grappen als: „Ja vannacht om 03.00 uur op Schiphol." Maar die tijd is voorbij. De BMI opende m'n ogen. Een BMI van 28, nog net geen obesitas, maar wel een flinke dosis overge wicht. Er moet wat gaan veran- 1. deren. Maar hoe? Een Sonja Bak- J oudste neefje ker_dieet? Nee_ ze gaat aan' mij noemt me al een jaar niet haar zevenhonderdduizend- ste boek slijten. Ik moet meer be- Pookjemon wegen, dat was volgens de com mentaren bij de index ook de oplossing. En ik dacht hem gevonden te hebben. Tussen aller lei beeldschone dames die mij uitnodigden te bellen voor een date, stuitte ik donderdagnacht al zappend op Tony: een ge spierde Amerikaan met een paardenstaart en een buik waar je u tegen zegt. Dat kon ik ook bereiken, zei hij, als ik meteen de Abworker bestelde. Iedere dag oefenen op dit fantastische ap paraat en mijn riante buikje zou omgetoverd worden tot een blinkend wasbordje. Zaterdag had ik hem al binnen. Vier avonden heb ik me er uren mee bezig gehouden. Het zweet droop van m'n kop, mijn buik deed zeer. Dit moest het zijn, dacht ik nog. Totdat ik woensdag in de PZC moest lezen dat dergelijke appa raten, en buikspieroefeningen in het algemeen, helemaal niet helpen. Schrijf dat dan meteen! COLOFON DIRECTIE Directeur/uitgever: Ad Verrest HOOFDREDACTIE Hoofdredacteur: Peter Jansen pjansen@pzc.nl Adjunct-hoofdredacteur: Arie Leen Kroon alkroon@pzc.nl CENTRALE REDACTIE redactie@pzc.nl, tel. 0113-315500, fax 0113-315609 KANTOREN Goes: Stationspark 28, Postbus 31, 4460 AA Goes, 0113-315500 Middelburg: Buitenruststraat 18, Postbus 8070, 4330 EB Middelburg, 0118-493000 Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45, Post bus 145, 4530 AC Terneuzen, 0115-645769 Zierikzee: Grachtweg 23a, postbus 80, 4300 AB Zierikzee, 0111-454651 Hulst, Steenstraat 37, 4561 AR Hulst, 0114-371379 ABONNEMENTSPRIJZEN Maand €21,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal €61,50 (acceptgiro €64,50) Jaar €236,00 (acceptgiro €239,00) Voor toezending per post geldt een toe slag. Abonnementenadministratie, fotoservice, abonneevoordeel Bel lezersservice 0800-0231231, dagelijks 8.00-17.00, za terdag tot 12.00 uur, of mail lezersservice@pzc.nl; fax 076-5312330. Postadres: Lezersservice PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Beëindigen abon nement uiterlijk één maand voor het ein de van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Wet Bescher ming Persoonsgegevens van toepassing) ADVERTENTIES Verkoopteam Zeeland: 0113-315520, fax 0113-315529. teamzeeland@pzc.nl Personeels-, educatie- en zorgadverten- ties: 076-5312240, fax 076-5312340, aez@pzc.nl. Business to business, onroerend goed: 076-5312277, fax 076-5312274, segmentteam@pzc.nl Publicatierecht beeldende kunst: via Beeldrecht. Auteursrecht: voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van de Koninklijke Wegener NV. PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoe ring van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Weg ener en zorgvuldig geselecteerde partners. In dien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruik van uw e-mailadres wilt intrekken, kunt u een briefje sturen naar: PZC, Postbus 3229, 4800 MB Breda. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl KRANT NIET ONTVANGEN? Onze excuses. Bel gratis lezersservice 0800-0231231. maandag t/m vrijdag 7.00-17.00 uur, zater dag 8.00-12.00 uur. Zeker vijftien minderjarige Zeeuwse meisjes werken op dit moment in de prostitutie in Antwerpen. „Dat aantal is acht weken geleden geturfd toen ik met de Belgische organisatie Payoke en Antwerpse politieagenten de stad in ben geweest." Judy Hooymeyer, orthopedagoge uit 's-Heer Hendrikskinderen vindt dat Zeeland de kop in het zand steekt als het gaat om de gevaren van loverboys. door Claudia Sondervan Het verhaal van het acht tienjarige meisje uit Goes op wier aangifte nu drie Goesenaren in Torentijd in Middelburg vastzitten op verdenking van loverboypraktij- ken, toont aan hoe onmachtig de politiek, politie en jeugdzorg om gaan met gedwongen prostitutie van minderjarigen. Dat stelt ortho pedagoge Judy Hooymeyer uit 's Heer-Hendrikskinderen. Hooymeyer, tot voor kort PvdA-statenlid, is sinds 2004 de drijvende kracht achter het Zeeuws Meldpunt Slachtoffers Loverboys. Bij gebrek aan adequa te opvang van loverboy-slachtof fers neemt ze zelf meisjes onder haar hoede. Zeeland heeft een Vei lig Huis nodig waar loverboy-meis jes geholpen kunnen worden, stelt zij. Met steun van instelling voor verstandelijk gehandicapten Ar duin vroeg zij begin dit jaar de pro vincie Zeeland om een kleine vier ton om dat te realiseren. Veel lover- boyslachtoffers en zwerfjongeren kampen met een licht verstandelij ke beperking, stellen zij en Ar duin. Haar taak wordt haar echter afgenomen. De provincie wil dat Bureau Jeugdzorg Zeeland een for meel meldpunt opricht en de regu liere zorg in Zeeland opvang voor de meisjes regelt. Een nu 22-jarige vrouw uit Goes heeft met een verklaring het ver haal achter de aangifte bevestigd, meldt de politie. „Zij zal geen aan gifte doen, omdat zij een kind heeft van haar pooier. Die bedreigt het kind en haar familie," weet Hooymeyer. De aangifte stamt uit 2006, vertelt zij.. „De achttienjarige heeft die ge daan toen ze gevlucht was uit Ren- tray, een gesloten instelling in Lely stad van de Hoenderloo Groep." Het meisje werd daar opgesloten om haar veilig te stellen tegen haar misbruikers en omdat ze ernstige gedragsproblemen toonde. Maar ze werd er niet behandeld, zegt Hooymeyer. Eerder was het meisje met het project Valor naar India geweest, waar loverboyslachtoffers vrijwilligerswerk doen en gepro beerd wordt hen van de loverboys los te weken. Daarvoor werd het meisje opgevangen door AZZ, ver telt Hooymeyer. „In haar tweede week van verblijf daar werd ze op weg naar haar dagbesteding door haar pooier van straat geplukt en is zij door een groep mannen ver kracht. Politie en AZZ geloofden haar echter niet." Toen het meisje achttien werd had jeugdzorg geen plek meer voor haar. Hooymeyer nam haar op en re gelde via Arduin een woonplek. „Maar begeleiding kan Arduin niet geven. Ik begeleid haar nu als vrij williger, mijn steun was een voor waarde van de kinderrechter in Lely stad." Een inkomen heeft het meis je niet en de huisarts en crisis-psy- _chiater van Emergis die Hooymeyer benaderde om kalmerende medica tie voor het meisje durfden een re cept op grond van hun professione le verantwoordelijkheid niet aan. „Kom maandag voor een intake, zei de psychiater. Maar ze moest dope hebben, dus is ze donderdagavond toch in dat busje gestapt om in Ant werpen te werken om aan geld te komen. De huisarts zei nog dat dat haar eigen keuze was," schampert Hooymeyer. „Niemand voelt zich verantwoordelijk. Deze drie aanhou dingen maken ook geen verschil voor de loverboypraktijken. Het be wijs daarvoor is dat het busje naar Antwerpen donderdag weer reed." De route voert niet door de tunnel, zoveel weet zij nog. Maar de verza melplaats kent ze niet. „Dat is er gens onder Rotterdam bij een grote boerderij, zeggen de meiden. Afgaand op informatie uit haar net werk van horecamensen, slachtof fers en hun familie en Rotterdamse en Belgische hulporganisaties schat Hooymeyer dat in Zeeland acht 'gro te jongens' actief zijn, geholpen door vijftien 'meelopers'. „Twee daarvan zijn lovergirls; meisjes die gedwongen worden om andere meisjes het loverboynetwerk in te praten." Het komt ook voor dat een lover boy uit een ander deel van het land een 'collega' elders vraagt om tegen commissie een slachtoffer voor hem te regelen, weet Hooymeyer „Dat is mensenhandel. Er moet meer op sporing gedaan worden, ook via in ternet. Je kunt de meisjes vinden op websites mét mobiele telefoonnum mer." Aanhoudingen van loverboys ko men weinig voor, beaamt politie woordvoerster E. Boot. „Meisjes doen zelden aangifte omdat ze zich niet als slachtoffer zien. Ze laten het gebeuren omdat ze geloven dat zij hun vriend uit ernstige geldproble men met bijbehorende bedreigin gen helpen." Of er eerder loverboy aanhoudingen in Zeeland zijn ge weest weet Boot niet. De politie re gistreert meldingen en aangiften van gedwongen prostitutie bij min derjarige meiden of vrouwen onder het hoofdstuk 'zeden', wat terugvin- Judy Hooymeyer van het Zeeuws Meldpunt Slachtoffers Loverboys. foto Willem Mieras 'Zij zal geen aangifte doen, zij heeft een kind van haar pooier' Ja, ik neem de PZC de eerste 4 weken voor maar 9,95 en aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 61,50 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 64,50 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 4 weken voor 9,95. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In het colofon treft u nadere informatie door Rinus Antonisse HOEK - De Partij voor Zeeland (PvZ) vreest dat de bouw van een mega-windmolenpark voor de Vlaamse kust de veiligheid in ge vaar brengt. Met name het gevaar voor scheepsongelukken neemt toe, stelt Statenlid Johan Robesin in schriftelijke vragen aan het dage lijks provinciebestuur. Dat heeft volgens hem te maken met het feit dat windturbines blin de vlekken veroorzaken op de wal- radar en die van schepen. Dat klemt temeer, omdat het park in een van de drukst bevaren scheep vaartroutes ter wereld komt te lig gen, aldus Robesin. Bijkomend risico is bovendien dat na de Eerste Wereldoorlog enor me hoeveelheden granaten, ge vuld met gifgas, voor de kust van Knokke (in de zogenaamde Paar denmarkt) zijn gestort. Het betreft circa 35.000 ton granaten, waarvan een derde chemische munitie, ge vuld met ruim 1,1 miljoen liter gif gas, geeft het Statenlid aan. De kans op scheepsrampen wordt ook groter doordat er méér zware stormen optreden als gevolg van de klimaatverandering. Robesin vraagt het dagelijks pro vinciebestuur stappen te onderne men tegen de bouw van het wind molenpark, onder meer door be zwaar aan te tekenen. Ook wil hij dat op internationaal een discussie op gang komt over een oplossing voor het 'neutraliseren' van de gif gasdump in de Noordzee ter hoog te van de Paardenmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2