Verkopen bedrijf een eitje I hhou van zelfbouuien Breskense rederij Vroon neemt Schots bedrijf over imsrn Banken praten over LaSalle Dafen draait z'n hand niet om voor een Van Gogh Livingstone bouuif moor u van Ml 16 Zaterdag 19 mei 2007 pzc SHENZHEN - In kunstdorpje Dafen draait alles om kunst. Honderden kunstenaars uit heel China heb ben zich in de buitenwijk van Shenzhen in het zui den van China gevestigd. De schilders maken maar heel beperkt origineel werk. Vrijwel alle schilderijen die ze maken zijn kopieën van beken de Oosterse en Westerse olieverfschilderijen. Een Klimt, Da Vinci of Van Gogh gaat er voor 10 euro over de toonbank. foto Adrian Bradshaw/EPA Meeste kopers en verkopers kennen elkaar. door Jeffrey Kutterink middelburg - Meer dan tweeder de van de ondernemers in het kleinbedrijf die hun bedrijf verko pen, kent de koper. Tussenperso nen en internet spelen (nog) een kleine rol. De meeste onderne mers hebben relatief weinig voor bereidingen nodig om hun zaak van de hand te doen. Dit blijkt uit een onderzoek van de Kamer van Koophandel en Ho geschool Utrecht. Meer dan ïoo.ooo ondernemers beëindigen de komende jaren hun bedrijf In Zeeland gaat het om enkele dui zenden, schat de Kamer van Koop handel voor Zeeland in. Uit het onderzoek blijkt dat slechts één op de drie overdrach ten plaatsvindt vanwege pensione ring van de eigenaar. Andere be langrijke redenen zijn ziekte of ge zondheid (24%) en geen zin of energie meer (16%). Drie op de vier ondernemers ver kopen hun onderneming via eigen kanalen. Ondernemers tot 50 jaar doen vaker zaken met tussenperso nen en internet dan ondernemers van 50+. Opvallend is dat er geen boekenon derzoek plaatsvindt. Volgens de onderzoekers komt dat doordat verkopers en kopers elkaar ken nen. Al stellen ze ook vast dat in kleine bedrijven niet alles in de boeken wordt opgenomen. Een an dere mogelijkheid is dat kopers zich niet bewust zijn van de wette lijke onderzoeksplicht en te veel vertrouwen hechten aan het woord van de verkoper. Overigens blijken ondernemers met personeel zich intensiever voor te bereiden op een verkoop. Het verkopen van een bedrijf is vaak een zaak tussen bekenden. Boekenonderzoek wordt daarbij vaker achterwege gelaten. Ruim de helft krijgt de vraagprijs. amsterdam - Royal Bank of Scot land en Bank of America zijn in gesprek over ABN Amro-dochter LaSalle, een heikel punt in de over namestrijd rond ABN Amro. Dat meldde the Wall Street Journal gis teren. De gesprekken kunnen volgens de krant een opening bieden voor een bod van het het bankentrio Royal Bank of Scotland (RBS), Fortis en Santander op ABN Amro. De rechter bepaalde onlangs dat ABN Amro zijn aandeelhouders toestemming moet vragen voor de voorgenomen verkoop van LaSal le voor 21 miljard dollar aan Bank of America. Het trio wil een bod doen op ABN Amro als de overeenkomst met LaSalle ongedaan kan worden gemaakt. Bank of America en ABN Amro maakten deze week bekend bij de Hoge Raad in cassatie te gaan te gen een uitspraak van de Onderne mingskamer over de verkoop van LaSalle. Ook maken ze meer gebruik van adviseurs. Gemiddeld duurt een overdracht zes maanden. Heeft een onderneming personeel in dienst, dan neemt de verkoop tweeënhalf keer zo veel tijd in be- slag- Ruim de helft van de onderne mers krijgt de vraagprijs. Voor be drijven met weinig concurrentie wordt meer betaald. De inzet van boekhouders heeft daar geen in vloed op. Kopers mijden bedrijven met een kleine klantenkring of achterstallig onderhoud. De Kamer van Koophandel houdt op dinsdag 22 mei in Goes de bij eenkomst 'Wat levert uw bedrijf straks op?' Te koop gevraagd voor PROJECTONTWIKKELING - bouwlocaties - (sloop) panden - gronden - percelen - bouwplannen Te koop gevraagd voor BELEGGINGEN - bestaande al of niet verhuurde bedrijfspanden - gronden - woningen Van Dijke Projectontwikkeling b.v. t.a.v. Mr. Adriaan A. van Dijke MBA Pres. Kennedylaan 28 4334 EJ Middelburg T 0118-640444 F 0118-628115 projectontwikkeling@vandijke-beheer.nl Al onze klanten zijn verschillend. Daarom is elk ontwerp uniek bij Livingstone. Livingstone bouwt al 25 jaar in opdracht van particuliere bouwers. Uitgangspunten zijn eenvoudig, uw wensen staan centraal. Afspraak is afspraak. En altijd een geselecteerde bouwer bij u op de hoek. Meer weten? Stuur een e-maïl naar info@livingstone org. Door ons geselecteerde dealer in uw regio: Bouwbedrijf Jobse Lievense B.V., Oostkapelle Aannemingsbedrijf L Buteijn, Krabbendijke Bouwbedrijf Imotec B.V., Terneuzen Aannemersbedrijf Houterman, 's-Gravenpolder Bouwbedrijf Fa. Th. Van Hoorickx, Sluis Bouwbedrijf Gebr. Risseeuw B.V., Axel Transactie zou geen gevolgen hebben voor personeel. door Wilma Valk breskens - De Breskense rederij Vroon bv beschikt sinds deze week over de grootste vloot van offshore redding- en veiligheids schepen van Europa. Vroon bereikte woensdag overeen stemming over de overname van Viking Offshore uit Schotse Aber deen. Deze redding- en veiligheidssche pen operen op de Noordzee. „Door deze overname is onze vloot uitgebreid met eenendertig schepen voor de offshore", weet Herman Marks, commercieel direc teur van Vroon. „Vroon Offshore zelf heeft er eenentwintig in de vaart, zodat we in een klap niet al leen meer op de Nederlandse markt, maar ook op de Engelse de grootste aanbieder van veiligheids- en bevoorradingsschepen gewor den zijn." Onder de nu tweeënvijf tig schepen tellende vloot voor de Noordzee zijn ook werkschepen, compleet met duikers en onderwa terrobots. Binnenkort zal dit aan tal nog worden vergroot. Er zijn op dit moment voor het overgenomen bedrijf, dat verder gaat onder de naam Vroon Offsho re Services Ltd, negen en voor Vroon Offshore in Den Helder der tien schepen in aanbouw. Rederij Vroon uit Breskens ver- sterkt haar leidende positie in de markt door de overname van Vi king Offshore uit het Schotse Ab erdeen. Deze worden tussen 2007 en 2010 opgeleverd. „We waren al heel ac tief op het Nederlandse deel van de Noordzee, maar dat is niet zo groot", vertelt Marks. „De afstanden op het Nederlandse deel van het continentale plat zijn korter. Daardoor hebben we hier aparte schepen voor de bevoorra ding en de veiligheid. In het Engel se deel van het continentale plat zijn de afstanden groter en heb ben de schepen beide functies. Voor de personeelsleden van Vi king Offshore heeft de overname geen consequenties. Het scheepspersoneel (650 men sen) en het administratieve blijft in dienst. „Het kantoor blijft in Ab erdeen", aldus Marks. Toch wor den alle dochters van Vroon aange stuurd vanuit het kantoor in Bres kens. Gratis Huizotheek met 50 ideeën: 09(|) 899 60 50 of www.huizotheek.nl Showroom Breda, Vossenberg 4 (naast de Makrol. Showroom Afmere-Stad-Wesr, Redactiestraat 2. 25 JAAR VILLABOUW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 16