v47 PZC Zaterdag 19 mei 2007 genomen. „De huidige productie technieken bieden ons de moge lijkheid dergelijke producten te ontwikkelen." Vahlenkamp merkt dat de consu ment meer openstaat voor polyes ter producten. „Wij hoeven het verschil tussen polyester en plas tic niet meer uit te leggen. Ook de voordelen zijn voor zich gaan spreken: gebruiksgemak, onder- houdsvriendelijkheid en duur zaamheid staan voorop. Boven dien spreken de talloze mogelijk heden in kleur, vorm, structuur en prijs alle groepen consumen ten aan." Hoewel de lichtgewicht hype het meest opvalt bij potten, duikt kunst stof ook op andere ter reinen op. Zo is tuinmeubilair vaak gemaakt van kunststof Soms met een uiterlijk van hout, riet of een ander gewild materi aal. Er zijn zelfs rotspartijen, te gebruiken bij de vijver of water val, van kunststof die nauwelijks van echt te onderscheiden zijn. Brenda Horstra van Tuinbranche Nederland bevestigt de opkomst van deze lichte producten, maar ziet ze in combinatie met zware producten van beton, roestvrij- staal en terrazzo. „Dat komt voort uit de huidige tijdgeest. Het is een tijd van contrasten. Dat zie je ook in de tuin, waar licht en zwaar naast elkaar be staan." Ook het gebruiksgemak speelt volgens haar een rol. „De tuin is een extra kamer, dus moet de functie aangepast kunnen wor den aan het moment van de dag. Bovendien vervaagt het onder scheid tussen buiten en binnen. Zo kun je alle loungemeubelen zowel binnen als buiten gebrui ken. Dit betekent dat je het meu bilair makkelijk moet kunnen ver plaatsen." Zij signaleert dat consumenten deze trend op verschillende ma nieren toepassen. Dat hangt sa men met hun tuinbeleving. „Heb je een grote tuin en hou je van tuinieren en design, dan zul je eerder kiezen voor zwaardere meubelen met daarnaast lichtere. Maar mensen die van instant tui nieren houden, graag een groot terras hebben en daar lekker van een drankje genieten, zullen voor al lichtgewicht meubilair aan schaffen." www.capitalornaments.com www.beriva.com www.talparock.com www.tuinweb.nl Polyester 'steen' van Talparock. Wicker meubelen van kunststof zijn licht in gewicht en dus gemakkelijk te verplaatsen. Ze zijn zo licht, dat een beetje storm er wel weg mee weet. Maar praktisch zijn ze ook, de kunststof potten en meubelen die momenteel massaal in de tuincentra verkrijgbaar zijn. Duurzaam, gemakkelijk te verplaatsen en niet van echt te onderscheiden. door Anja Sparidaans foto's CPD In de showroom van impor teur Capital Ornaments staan loodzware terrazzo tuinaccessoires naast lookali- kes van polyester. Grappig is dat er op het oog geen verschil is. „De lichtgewicht exemplaren pik je er niet uit. Ze ogen precies het zelfde", zegt Toine van de Ven. Hij begon zo'n zeven jaar gele den met het importeren van strakke terrazzo plantenbakken en tuintafels uit Vietnam. „De consument viel voor de uitstra ling. Bovendien associeert hij zwaar ook met degelijk en kli- maatbestendig." Maar inmiddels ziet de consu ment ook de nadelen. „Terrazzo vereist geregeld onderhoud, an ders verbleekt het. Bovendien is het loodzwaar, dus een tafel zet je niet zomaar op een andere plek." Dit seizoen introduceerde hij daarom een serie lichtgewicht ter razzo. Voorzien van dezelfde ty perende steentjes, maar dan ge combineerd met kunststof in plaats van cement. Plantenbak ken zijn al verkrijgbaar, tafels vol gen binnenkort. „Het materiaal weegt maar liefst 80 procent min der. Daardoor kun je er extra gro te objecten van maken, echte blikvangers in de tuin. Boven- dien is het materiaal praktischer in onder houd en ge makkelijk te verplaatsen. Daardoor is de ze serie ook ge schikt voor op het bal kon." Van de Ven denkt dat dit nog maar het begin is. Lichtgewicht heeft volgens hem de toekomst. Dus heeft hij voor volgend tuin- dus Erwin Vahlenkamp. Inmid dels heeft Beriva een serie polyes ter bloembakken in replicalood. „Ze zijn niet van echt te onder scheiden, terwijl belangrijke ei genschappen als vorstbestendig heid en kleurechtheid zijn ge handhaafd." Intussen zijn er ook lookalikes van terracotta, brons, geroest ij zer en graniet in de collectie op Grandelight ter razzo van Capital Ornaments. seizoen alweer een nieuwe collectie mo dellen klaar. „Alle- maal lichtgewicht, maar met meer variatie in kleur en structuur." Beriva, producent van loden pot ten, zit op hetzelfde spoor. „We hebben een product ontwikkeld dat er uitziet als lood, maar veel lichter en minder kostbaar is", al

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 133