tak ;rnis l v43 PZC Zaterdag 19 mei 2007 Jet in de groenbak kan hij zijn ronde niet doen. Het komt ook wel eens voor dat een container over het hoofd wordt gezien." Toch is volgens De Wit het aan tal klachten de laatste tijd be hoorlijk afgenomen. „Als men sen direct melden wanneer er iets mis gaat, dan lossen we het zo snel mogelijk op", zegt ze. „Eventueel brengen we het be drag in mindering op de reke ning." Wie niet tevreden is, kan vol gens De Wit het contract (tus sen de 14 en 22,50 euro per kwartaal) twee maanden voor afloop van het kwartaal altijd schriftelijk beëindigen. De ver plichte automatische incasso wordt dan stopgezet Toch kost het stopzetten van de incasso bij sommige bedrij ven wat moeite, zo heeft Van de Wiel gemerkt. „Daarom bied ik mijn klanten de moge lijkheid om maandelijks een re kening te ontvangen. Opval lend is dat juist mensen die een contract hadden met een ander bedrijf, daarvan gebruik maken. Die hebben blijkbaar slechte ervaringen met automa tische incasso." Van de Wiel zou het toejuichen als gemeen ten of een overkoepe lende organisatie meer zicht zouden houden op het reilen en zeilen in de branche. Tot die tijd is de con sument vooral op zichzelf aan gewezen. „Informeer bijvoor beeld bij de buren. Of zoek voordat je een contract afsluit goed op internet. Dan zie je vanzelf welke bedrijven be trouwbaar zijn en welke niet", adviseert hij. drijven hun af spraken niet na. luist daarom ben ik dit be drijf begonnen", zegt Van de Wiel, die inmiddels zo'n acht honderd bakken tien keer per jaar (a 4,75 euro per keer) schoonmaakt. Veel van zijn klanten hebben slechte erva ring met andere bedrijven. Van de Wiel, die de bakken zelf rei nigt, begrijpt dat niet. Bo de Wit van BDR - een be drijf dat landelijk werkt en ver schillende keren negatief in het nieuws is gekomen - kan dat wel uitleggen. „Als bijvoor beeld een werknemer ziek is, as van de open haard, bagger uit goot of sloot (slootafval), batterijen en verfresten, glas, honden en kattenharen, kattenbakgrit, as en peuken, luiers, melk- en vruchtensappakken, mest, meta len, papier, plastic, slachtafval ofwel destructieaf- vai, stofzuigerzakken, textiel en vogelkooizand. ETALAGE Eclipse van Gloster. foto's GPD RELAXMEUBEL Slapen, relaxen of gewoon zitten. Het kan alle maal op Eclipse, een opvallend nieuw tuinmeubel van Gloster dat is ontworpen door Mark Gabbertas. Eclipse is uitgerust met kussens en een 'hemel' van zeildoek. Handig zijn de zwen- kwielen waardoor het meubel gemakkelijk verplaatst kan wor den. Eclipse is te koop vanaf 2585 euro, maar komt inclusief alle accessoires op 8000 euro. Auping Bambu, door Kommer Kors. STER Een boxspring mag dan comfortabel slapen, er kleeft wel een nadeel aan. Dat is de enigszins robuus te vormgeving die niet bij ieder een lekker valt. Dit weten ze ook bij beddenproducent Au ping, dat daarom komt met Au ping Bambu, een bed dat opvalt door de minimalistische vorm geving. Ontwerpstudio Kom mer Kors paste bamboefineer toe, waardoor het bed een oos terse uitstraling heeft. In dezelf de stijl zijn nachtkastjes en hoe kers verkrijgbaar. Inclusief twee boxsprings kost het bed (180 bij 210 centimeter) 4995 euro. wfww.auping.nl Popov: tafel met 'scheve poten'. RONDE TAFEL Waarom tafels vaak rechthoekig zijn? Dat vroeg ontwerper Roderick Vos zich af Prompt kwam hij met Popov, een ronde tafel voor de collectie van Linteloo. De tafel met 'scheve poten' is gemaakt van multiplex en verkrijgbaar in drie tinten: ash, gold en off whi te. Prijs: 2195 euro. www.linteloo.nl GROOT KOKEN Grote fornui zen zijn populair. De hobbykok mag er graag op koken, anderen zien ze vooral als blikvanger. Bij die trend sluit de serie Novecen- to van Pelgrim aan. Te koop in twee modellen in verschillende kleuren: 90 en 100 centimeter breed. Ze zijn voorzien van vijf pitten en een drierings-wok- brander. Prijs vanaf 2859 euro. www.pelgrim.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 129