'In Dresd Horlogeambassadeur v18 Spactrurn Zaterdag 19 mei 2007 PZC Sinds de hereniging in 1990, trok Duitsland 250 miljard euro uit voor de opbouw van de voormalige DDR. Naast vele miljarden weggegooid geld, is Dresden een succesverhaal. Het 'dal van de onwetenden' is veranderd in het 'China van Duitsland'. door Achille Prick De volledig herbouwde Frauenkirche werd in 2005 heropend. Sindsdien is het barokke godshuis een van de grote toeristische trekpleisters van Dresden. foto Oliver Killig STANDPLAATS door Bob Kroon Yves Piaget, telg uit het beroemd ste Zwitserse horlogemakersge slacht, is nu ambassadeur. Hij reist de wereld rond, drinkt cham pagne met staatshoofden, zakentycoons, filmsterren en andere superrijke prominen ten. Niet ten behoeve van de Zwitserse overheid, maar voor de promotie van Pia- get-horloges, die in de prijsklasse van 2000 tot een miljoen euro niet voor iedereen zijn weggelegd. Met zijn zilveren haardos en donkere wenkbrauwen heeft de nu 65-jarige Yves Piaget zonder twijfel de allure van een di plomaat. Hij spreekt zijn talen en heeft in de loop der jaren een kring van relaties op gebouwd, waar menig ambassadeur jaloers op zou zijn. Ik leerde hem kennen in het begin van de jaren negentig, toen Piaget niet alleen president-directeur was van zijn horlogebedrijf, maar ook nog honorair consul van de Ivoorkust, waar hij presi dent Houphouet-Boigny tot een van zijn persoonlijke vrienden en goede klanten mocht rekenen. Zijn kantoor boven de Piaget Boutique in Genève was behangen met gesigneerde fo to's van Piaget-fans, zoals Frank Sinatra, prinses Grace van Monaco en de toenmali ge burgemeester van Parijs, Jacques Chirac. Plus talrijke ingelijste onderscheidingen van buitenlandse regeringen. Dat de Zwit serse horloge-industrie wist te overleven in de jaren zeventig, toen Japan de wereld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 102