Buitenland Fillon is tegenpool Sarkozy Politie verijdelt herhaling 'Dutroux' Garantie voor particulieren autotrust Koop 'm gerust met Autotrust Wolfowitz denkt niet aan vertrek Bel 0900-323 23 23 (lokaal tarief) of kijk op www.autotrust.nl Verdachten wilden meisje ontvoeren en daarna martelen. door onze correspondent Pascale Thewissen BRUSSEL - De Belgische en Franse politie hebben twee mannen opge pakt die van plan waren in België een jong meisje te ontvoeren. Dat heeft de Belgische justitie eergiste ren bekendgemaakt. De zaak ver toont grote gelijkenissen met de zaak 'Dutroux' in de jaren '90 van de vorige eeuw. De verdachten hadden een schuil plaats ingericht om het ontvoerde meisje, bij voorkeur tussen de vijf en negen jaar oud, vast te houden. Ze waren van plan om het kind een weekeinde lang te martelen en te misbruiken. Ook wilden ze het meisje brandmerken, opdat ze nooit zou vergeten wat haar was aangedaan. Volgens de Belgische politie is het duo net op tijd gearresteerd. De twee hadden eind mei, begin juni hun slag willen slaan. De taken hadden ze al verdeeld. Eén van de verdachten zou zorgen voor een ge stolen bestelbusje met valse num merplaten, de ander zorgde voor de schuilkelder, in een leegstaand fabrieksgebouw bij de Noord-Fran se stad Rouen. Daar trof de politie martelwerktuigen aan. „Het waren meer dan wilde fantasieën. De plannen waren heel concreet", lichtte woordvoerster Hilde van de Voorde van het federale parket in Brussel toe. De politie kwam de verdachten op het spoor na een waarschuwing van Child Focus, de Belgische orga nisatie die vermiste kinderen op spoort. Child Focus, opgericht in de nasleep van de zaak Dutroux, werd getipt dat op het internet ge zocht werd naar medeplichtigen, onder meer om in België op ver kenningstocht te gaan. Onder de schuilnamen 'Diablo' en 'Heliot' bereidden de twee hoofdverdach ten de ontvoering op het web Door snel te handelen heeft de Belgische en Franse politie de ontvoering van een jong meisje kunnen voorkomen. Twee ver dachten zijn opgepakt. voor. Na infiltratie door een Bel gische agent werden het voorbije weekend in totaal drie mannen en één vrouw aangehouden. De vrouw en één van de mannelij ke verdachten zijn intussen weer op vrije voeten. Ze zouden niet van de ontvoeringsplannen op de hoogte zijn geweest. De man wordt vervolgd voor het bezit van kinderporno. De twee hoofdver dachten zijn mannen van in de vijftig, afkomstig uit Rouen en Ni ce. „Ik ben blij dat ik ben opge pakt. Ik weet niet hoe dit geëin digd zou zijn, ik had mezelf niet meer onder controle", verklaarde één van hen, getrouwd en zelf va der, tegen de politie. De man weet naar eigen zeggen niet wat hem be zielde. De agent die de bende infil treerde is volgens parketwoord voerster Van de Voorde zwaar aan gedaan van wat hij heeft gezien. „Het tartte elke verbeelding." De Belgische minister van Justitie, Laurette Onkelinx, maakte de ver gelijking met de zaak Dutroux. Ze benadrukte dat door het snelle handelen van de politie een nieuw drama is voorkomen. WASHINGTON - Het bestuur van de Wereldbank heeft gisteren een ver gadering hervat over het lot van de in opspraak geraakte president Paul Wolfowitz. Woensdag liet de geplaagde Wolfowitz weten geen ontslag te nemen als president van de Wereldbank. Hij geeft de voorkeur aan een stemming in het bestuur van de in stelling over zijn lot. Wolfowitz heeft zich schuldig gemaakt aan be langenverstrengeling toen hij zich persoonlijk bemoeide met een pro motie en loonsverhoging voor zijn vriendin. Volgens waarnemers kan de crisis rond het leiderschap snel tot een ontknoping komen. President Ge orge Bush wilde gisteren niet spe culeren over de toekomst van Wolfowitz bij de bank. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN onderhandelen Wolfowitz en het Witte Huis met de Wereldbank over een oplossing. Volgens een voorstel neemt Wolfowitz vrijwil lig ontslag en geeft de Wereldbank toe de zaak niet helemaal goed te hebben aangepakt. Binnen het Witte Huis zou Wolfowitz alleen nog kunnen rekenen op de steun van vicepresident Dick Cheney. Plannen nieuwe Franse premier zullen leiden tot straatprotesten. door onze correspondent Olivier van Beemen PARIJS - „Alles wat men zich van Chirac zal herinneren, zijn mijn hervormingen", zei een teleurge stelde Francois Fillon twee jaar ge leden. Voor de Franse oud-minis ter van Sociale Zaken en later van Onderwijs was destijds geen plek in de regering van premier De Vil- lepin, onder leiding van de eergis teren afgetreden president Chirac. Gisteren benoemde president Sar kozy Fillon tot opvolger van De Villepin als regeringsleider. Aan hem de taak het land te hervor men volgens het programmaboek je van Sarkozy. De president is er in Frankrijk om de grote lijnen uit te stippelen, de premier en de rege ring brengen die ten uitvoer. Fillon (53) is leeftijdsgenoot van Sarkozy (52) en wat betreft ambi tie doen ze nauwelijks voor elkaar onder. Fillon werd op zijn 27ste het jongste lid van het Franse par lement, terwijl Sarkozy op zijn 28ste burgemeester werd van de rijkste gemeente van Frankrijk, de foto EPA Parijse voorstad Neuilly-sur-Seine. In andere opzichten zijn de presi dent en de premier juist eikaars te genpolen. Sarkozy is een man van de stad, die zich in zijn Dior-pak- ken graag omringt met sterren uit de film- en muziekwereld. Fillon komt uit de provincie, uit de Sarthe, de streek rond Le Mans. Hij oogt wat ouderwets. Zijn vrije tijd brengt hij het liefst door met zijn vrouw en vijf kinderen en een van zijn grootste passies is bergbe klimmen. Het tweetal moet elkaar aanvullen: Sarkozy staat bekend als opvliegerig baasje, terwijl Fil lon er is om de rust te bewaren. Inhoudelijk vertegenwoordigen ze verschillende stromingen binnen de rechtse partij UMP. Sarkozy is van huis uit liberaal, maar aange zien het liberalisme weinig aan hang kent in Frankrijk, verhulde hij dat de afgelopen maanden zo veel mogelijk. Fillon staat bekend als 'so ciaal-gaullist': net als oud-presi dent Charles de Gaulle is hij voor stander van een sterke overheid en tegenstander van ongebreidelde marktwerking. Hervormen is Fil lon wel toevertrouwd. Zijn uit spraak over de erfenis van Chirac is wat overdreven, maar heeft een kern van waarheid. Ondanks hevi ge straatprotesten hervormde Fil lon tussen 2002 en 2005 het pen sioenstelsel, de sociale wetgeving en het voortgezet onderwijs. Sar kozy's ambitieuze hervormings plannen zullen de komende maan den ongetwijfeld leiden tot straat protesten en politieke botsingen. Fillon lijkt er klaar voor: hij houdt wel van spanning. PZC Vrijdag 18 mei 2007 I 9 Hoe verkoopt u uw auto sneller en voor een betere prijs? Met Autotrust garantie natuurlijk! 6 maanden garantie, net als bij de dealer. Uw koper de zekerheid, u geen gezeur achteraf! Reageer nu en wij doen u een interessante aanbieding! garantie voor particuliere occasions unigarant ANWB www. a utotru stn I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9