Parkeerkelder mag open op korendag airco-garage.nl BOSCH Borsele gaat hogerop in zaak 'illegale' weg Duiktoren niet Duiker raakt onwel door terug in water te snel opstijgen uit water C?A=KOn ore Jerry's s PZC Vrijdag 18 mei 2007 29 door Harmen van der Werf 's-heerenhoek - De 'illegale' bouw- weg in de 's-Heerenhoekse wijk De Blikken wordt inzet van een rechtszaak bij de Raad van State in Den Haag. Het Borsels college van B en W heeft hoger beroep aange tekend tegen een vonnis van de Middelburgse bestuursrechter. Die stelde eerder aanwonenden min of meer in het gelijk. Zij willen dat 'il legale' bouwweg die als ontslui- tingsweg wordt gebruikt, wordt op geruimd. Borsele moest een nieuw besluit nemen. Aanwonende Schrieks hoorde via zijn rechtsbijstandverzekering van het hoger beroep. „Mij is door de gemeente niks gezegd, terwijl ik kort ervoor nog contact heb ge had." Wethouder M. Vermue-Ver- mue (CDA): „Schrieks belde, ik heb met hem oplossingen voor de weg besproken. Ik moest naar een vergadering en ben het vergeten te melden. Sorry." Wanneer de zaak in Den Haag dient, is nog onbe kend. B en W kiezen al wel bin nenkort een naar hun idee beste tijdelijke oplossing, waarbij een goede ontsluiting van De Blikken een belangrijke rol speelt. Een definitieve ontsluitingsweg zit er de komende jaren niet in. El ders in 's-Heerenhoek is eerst nieuwbouw gepland. Borsele houdt woensdag 30 mei in De Ko renbeurs een bewonersavond over de kwestie. Uw gastheer in Vlissingen, Middelburg en Goes! Gemeente Middelburg maakt uitzondering voor zondag 3 juni. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Tijdens Middelburg Vol-koren op zondag 3 juni zijn drie parkeerkelders in het centrum van de stad geopend. Het gaat om de parkeerkelders Geere, Kousteen- sedijk en Achter de Houttuinen. Zondag 3 juni is de enige zondag in het hele jaar dat de parkeerkel ders opengaan. De gemeente Middelburg maakt de uitzondering 'om service te bie den', zegt wethouder F. Streng (WD, verkeer). „Er komen die zondag zeventig koren naar Mid delburg. De gemeente is blij met dit evenement en we willen het ook goed faciliteren." Het is op 3 juni ook koopzondag in Middelburg. Ook dit trekt extra bezoekers. Op de 'normale' maan delijkse koopzondagen (op de eer ste zondag van de maand) zijn de parkeerkelders niet open. Het ge meentebestuur heeft twee jaar ge- vlissingen - De Vlissingse duikto ren wordt niet teruggeplaatst bij het badstrand. Dat heeft het colle ge van Vlissingen besloten. De to ren is vijf jaar geleden weggehaald omdat-ie onveilige situaties ople verde. De Stichting Duiktoren Vlissingen probeert al jaren de toren terug in het water te krijgen. Afgelopen weekeinde hield de stichting een sms-peiling die ruim driehonderd voorstanders van te rugplaatsing opleverde. Naar aan leiding daarvan heeft het college deze week opnieuw naar de zaak gekeken. Wethouder T. Verhage: „Drie jaar geleden heeft het college al beslo ten de toren niet terug te plaatsen. We hebben opnieuw naar de argu menten van toen gekeken. Daar is niets aan veranderd. Er is toen een onderzoek geweest en terugplaat sing bleek een onhaalbare zaak. Het was risicovol en duur. Er is geen reden om op dat besluit te rug te komen." Voorzitter M. Snoek van de stich ting is teleurgesteld. „Dit moet de gemeente maar eens uitleggen aan de bevolking." gorishoek - Een duiker is gisteren bij Gorishoek in de problemen ge komen. Om 10.30 uur kreeg de Wa- terpolitie de melding dat een dui ker op de Oosterschelde bij Goris hoek in de problemen was ge raakt. De duiker was na het opstij gen onwel geworden en door zijn duikinstructeur naar de oever ge- WEEKEND Zaterdag 19 en zondag 20 mei 2007 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. Technologie voor het leven ikArneville •''Skfc bulten9 Stroom Qrandca/fé Si tefano s leden nog onderzocht of dit renda bel is, maar er bleek niet genoeg behoefte naar te zijn. Vorig jaar werden de parkeerkel ders bij wijze van experiment ook al opengesteld op de zondag van Middelburg Vol-koren. Wethou der Streng zei vorig jaar wel dat al le parkeerders gelijk behandeld moeten worden. Parkeren in de ga rages kost geld, terwijl parkeren daarbuiten op zon- en feestdagen gratis is. 'Dat moet gelijk getrok ken worden', zei Streng, maar dat is niet gebeurd. Volgens J. Boerma is daar niets aan te doen. „We zitten wat dat betreft in een spagaat. Het kost de ge meente geld om de garages open te stellen, dus we kunnen het niet gratis doen." De parkeerkelders Geere, Kousteensedijk en Achter de Houttuinen zijn zondag 3 juni open van 13.00 tot 19.00 uur. Om de bezoekers van Vol-Koren op 3 juni in Middelburg tege moet te komen, zijn de parkeer garages open. Hiervoor moet wel betaald worden. bracht. Omdat te snel opstijgen vermoedelijk de oorzaak van de problemen was, is de duiker per ambulance naar het Antwerpse Hyperbaar Centrum gebracht. Dit Centrum is uitgerust met recom- pressieruimtes. Na behandeling in Antwerpen ging het met de onfor tuinlijke duiker weer beter. Grand Hotel Arion en Hotel Arneville beschikken ieder over 5 zalen, ook geschikt voor zakelijke bijeenkomsten. Onze bekende vergaderarrangementen zijn uitstekend te combineren met bijvoorbeeld een leuke (teambuilding) activiteit en een heerlijke lunch/ diner in een sfeervolle omgeving. (0111) 412906, geopend za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via te lefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdie ren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelin- genstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. (0111)406111. maandag 21 mei 2007 neemt Amadore het bestaande Grand Café Bolsjoi over. Bolsjoi is gelegen op de Grote Markt in Goes. Bolsjoi bestaat uit 3 onderdelen: Grand Café, Hotel en Zalen. Het Grand Café zal vanaf 21 mei t/m eind juni gesloten zijn voor een complete renovatie. De 12 hotelkamers (die gelegen zijn in een apart gebouw achter het Grand Café) zullen in deze periode geopend blijven. Voor reserveringen van zowel, kamers, tafels als zalen kunt u met ingang van 21 mei contact opnemen met onze sales manager Corinne Slotboom op nummer 06-53 696 974 of via mail slotboom@amadore.nl Tel: 0118 - 410 502 Fax: 0118 - 416 362 E-mail: info@amadore.nl kletsen proeven drinken slapen lachen Corinne Slotboom 06 - 53 696 974 Vincent Schuit 0118 - 638 456 Vooraf: Een frisse salade van Zeeuwse streek- kaasjes, appel en walnoot met honingdressing Hoofdgerecht: Een gebakken scholfilet met tomaatjes, kappertjes, olijven en asperges Nagerecht: Als afsluiting flensjes gevuld met vruchtenijs en caramelsaus Brasserie Arion tel.: 0118 - 410 502 Grand Café Stefano's tel.: 0118 -418 019 Grand Café Raymondo Vlissingen tel.: 0118 - 441 441 Grand Café Raymondo Goes tel.: 0113 - 230 066 Restaurant 81 Hotel Arneville tel.: 0118 - 638 456 U zoekt een unieke lokatie voor uw bruiloft, een spetterend feest, personeelsfeest, evenement of een exclusief gala? De Amadore Hotels en Restaurants groep bestaat uit bedrijven die u een onvergetelijke dag kunnen bezorgen. Meer info? Neem contact op met onze specialisten. Spaar mee voor korting op het unieke Gpaavzeye! Disney's 15e Verjaardagsspel! De bestelbon kunt u downloaden via de website www.disneys15everjaardagsspel.nl J DlïTWff/i- tse Ycncl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73