SP Goes stelt dat Allévo thuishulp onder druk zet Anderhalf uur Windmolens op Roggenplaat voldoen aan geluidsnormen Vlissingse basisschool wint meidenvoetbal "TT WIJ HEBBEN EEN RUIME KEUZE IN RELAXFAUTEUILS 26 Vrijdag 18 mei 2007 PZC S Zorgorganisatie ontkent beschuldigingen van Socialistische Partij. door Willem van Dam GOES - Zorgorganisatie Allévo dwingt een aanzienlijk aantal van haar medewerksters een lagere functie te accepteren. Dat schrijft: de Socialistische Partij (SP) in een brief aan het Goese gemeentebe stuur. Een aantal medewerksters heeft inmiddels de vakbond Abva- kabo FNV ingeschakeld. Allévo ontkent de beschuldiging. De afdeling Goes van de Socialis tische Partij baseert haar brief on der meer op klachten die zijn bin nengekomen bij een door de SP ge opend meldpunt, waar ervaringen met de Wet Maatschappelijke On dersteuning (WMO) verzameld werden. In de brief schrijft de SP dat bij Al lévo 'alle duurdere huishoudelijke hulpen onder druk worden gezet demotie naar een lagere functie te accepteren'. Volgens de SP kregen werkneemsters 'simpelweg een nieuw arbeidscontract per mei voorgelegd' en zagen zij in sommi ge gevallen hun uurloon met ruim 15 procent dalen. De problemen zouden voortvloeien uit de invoe ring van de WMO, begin dit jaar. Via die wet wordt onder meer huishoudelijke verzorging geregeld en sinds de invoering van de WMO wordt een andere weg van indicatiestelling gevolgd. Dat leid de er toe dat het aantal indicaties voor een poetshulp met een veel voud steeg. Om daaraan te kun nen voldoen zouden organisaties als Allévo hoger gekwalificeerde krachten onder druk zetten om eenvoudiger werk te gaan verrich ten, met inlevering van salaris. I. Dekker, lid van de raad van be- |""W Volgens de Socialistische Partij in Goes zet zorgorganisatie Allévo een groot aantal medewerksters onder druk om een lagere func tie te accepteren. stuur van Allévo, bestrijdt dat bij haar organisatie werkneemsters ge dwongen zijn een lagere functie te accepteren. Volgens Dekker voorzag Allévo al geruime tijd voor de invoering van de WMO dat er een verschuiving van werkzaamheden zou plaatsvin den. Met het oog daarop werden maatregelen getroffen, die perso neelsleden de mogelijkheid boden naar een andere functie over te stappen. Dekker zegt, dat dit in 'een aantal individuele gevallen mogelijk niet tot volle tevredenheid' is verlopen. „Maar van dwang is geen sprake geweest." Voorzitter F. van Lamoen van de SP-Goes houdt staande dat onder veel medewerksters van Allévo on vrede heerst. Volgens Lamoen gaat het om minstens honderd perso neelsleden. Een aantal van hen heeft de hulp ingeroepen van de Abvakabo FNV. De vakbond praat maandag met de raad van bestuur van Allévo. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De vier nieuwe wind molens die het bedrijf E-connec- tion in en bij werkeiland De Rog genplaat in de Oosterschelde wil la ten bouwen, voldoen aan de ge luidsnormen. Ook zijn ze 'vogel- vriendelijk' genoeg. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente Schouwen-Duive- land door het ministerie van Vrom heeft laten uitvoeren. Inwo ners van Burgh-Haamstede protes teerden tegen de komst van de bijna 90 meter hoge molens, die de bestaande twaalf exemplaren van 35 meter moeten vervangen. Ze zijn vooral bang voor een toena me van het geluid. Volgens het college werden de nor men voor industrielawaai, zoals die ook gelden voor het geluid van de windmolens, tijdens de meting niet overschreden. De turbines worden niet in een rij gebouwd, zoals oorspronkelijk de bedoeling was, maar in een vier kant. Zo hebben vogels minder kans geraakt te worden door de wieken, blijkt uit het onderzoek. Er volgt nog een inspraakprocedu re voor het plan. Ook komt er een informatie-avond voor bewoners. Wethouder R. van der Wekken (Ruimtelijke ordening) verwacht echter geen belemmeringen meer. „Alle zienswijzen die tot nu toe te gen de komst van de molens wa ren ingebracht, zijn door de onder zoeken weerlegd." R. van der Wekken Kinderen van De Schoener krijgen les op landgoed Heesterlust. door Melita Lanting SCHUDDEBEURS - Gewapend met een stuk karton en een velletje pa pier stappen David, Jan, Terry en Dave de natuur van landgoed Heesterlust in Schuddebeurs in. „Zoek vijf veren", luidt de eerste opdracht die ze krijgen. Binnen de kortste keren hebben de jongens van basisschool De Schoener in Brouwershaven vijf veren bij el kaar. „Wat zijn dit voor veren", wil begeleider Marita Jansen weten. „Mmm, dit zijn duivenveren. En dat is van een kraai want die is zwart." Snel schrijven de jongen hun bevindingen op en ze lopen verder. Ze hebben haast want de tijd voor de speurtocht is beperkt. De tocht maakt onderdeel uit van een serie lessen over particuliere landgoederen. Een initiatief van de familie Verduijn, bewoners van Heesterlust. „Wij vinden het leuk om ieder jaar iets te doen voor de omge ving. Vorig jaar hebben we de wan delingen gedaan op het landgoed. Dit jaar hebben we gekozen voor een project met kinderen", zegt J. Verduijn. Via internet is de familie op het spoor gekomen van het lespakket 'Van luchtkasteel tot Dassen- burcht', opgesteld door onder meer Teleac en Veldwerk Neder land. Het pakket bestaat uit een aantal klassikale lessen en drie bui- tenlessen op een landgoed. Daar naast is er een videofilm waarin wordt uitgelegd wat er bij komt kij ken om een landgoed te beheren en is er een uitgebreide leskist. Tijdens de lessen leren de kinde ren van alles over de gebouwen op een landgoed, over stambomen en waarom landgoederen vaak eeu wenlang in het bezit zijn van één familie maar ook veel over de na tuur. „We vinden het belangrijk dat kinderen in aanraking komen met natuur. Het zijn de beslissers van de toekomst." Jan, Dave, Terry en David zijn fana tiek aan de slag met weer een nieu we opdracht. „Meet hoe warm het water in de vijver is." De jongens glibberen op hun sportschoenen naar de waterkant. De opdracht blijkt moeilijk. „Ik vind het aardig koud", zegt Jan. De jongens ko men er niet echt uit. Is het nu tien graden of is het maar vijf? „Voel eens hoe warm de lucht is", helpt Marita Jansen. „Volgens de weersverwachting is het vandaag veertien graden." De jongens ste ken de vingers nog maar eens in het water en na enige discussie zijn ze het eens: het moet twaalf graden zijn. Op deze manier lopen ze het hele terrein van het landgoed af. Door kleine paadjes en over de uitge strekte grasvelden. „Ik wist niet wat een zichtas was, maar nu weet 'Deze boom is dertien maal Dave en die is 1 meter en 51 centimeter' ik het wel", zegt Dave. Hij staat aan de rand van het landgoed en kijkt de lange, rechte laan op het landgoed af. De jongens sjouwen verder. Ze ma ken afdrukken van boomschors, meten hoe hoog een boom is („de ze boom is dertien maal Dave en die is meter en 51 centimeter") en zoeken verschillende soorten mos bij een stapel hout. Ze genieten zichtbaar en zijn be hoorlijk fanatiek, ook aangemoe digd door Marita Jansen die de jon gens regelmatig wijst op bijzonde re geluiden of planten. De route wordt gelopen aan de hand van een kaart van het land goed. Dat geeft nog wel eens wat aanleiding voor discussie, zeker als de kaart op de kop gehouden wordt. „We moeten hier linksaf" „Nee, we moeten daar heen. Kijk maar, het pad loopt zo en we ko men daar vandaan." Na ruim anderhalf uur speuren en opdrachten uitvoeren zit de les er op. Als extra cadeau krijgen de kin deren nog allemaal een junior na- tuurgids mee naar huis. „Om de betrokkenheid met de natuur te stimuleren", zegt Verduijn. www.zeelandaannangwagens.nl 0118-613659 o.a. relaxfauteuil met verstelbare DCIIVElhNPS MEÜBEtiHülS 7'Het mL Wilgenstraat 1 Oosterland Tel. 0111 - 64 12 13 Geen Schouwse successen in Zeeuwse finales schoolvoetbal. door Cornelleke Blok ZIERIKZEE - Geen Schouwse succes sen bij de Zeeuwse finales van het schoolvoetbal. Op sportpark Den Hogen Block in Zierikzee won het team van basisschool de VSV uit Vlissingen woensdag het toernooi voor de meisjes. Het team van de J.W. van den Doelschool uit Zierikzee had nog wel kans op een podiumplaats, maar verloor in een spannende strijd om de derde en vierde plaats van CBS 't Honk uit Kapelle. Er moesten strafschoppen aan te pas komen, want de wedstrijd eindig de in o-o. De andere Schouwse deelnemer, het team van basisschool Ooster burcht uit Oosterland, eindigde als derde in één van de twee poules. Geen buikschuivers of oerkreten, zoals bij jongensvoetbal, maar snerpend gegil op het voetbalveld. Het was op meters afstand te ho ren. Wat betreft fanatisme deden de meiden niet onder voor de jon gens. Toch is er een verschil, want mei denvoetbal gaat niet alléén om het winnen, vinden de leden van het Oosterlandse meidenschoolvoet- balteam. „Jongens voetballen al leen maar voor de sport. Wij doen het vooral voor de lol", zegt Jeani- ne (12). „Het is gewoon gezellig, want nu zijn we eindelijk eens al leen met meiden", vult Anne-Ma- rie (11) aan. Toch is ook het Oosterlandse team razend fanatiek. De meiden zijn al lemaal lid geworden van SV Duive- land om het hele schooljaar te trai nen voor het schoolvoetbal toer nooi. „Ze zeggen altijd dat jongens beter kunnen voetballen dan mei den, maar dat is echt niet zo hoor. Wij kunnen veel beter samenspe len", beweert Claudia (11). Dat de Oosterlandse meiden uit eindelijk niet het toernooi gewon nen hebben, maakt ze niet zoveel uit. Emmilie (io)„Nee joh, dat is niet erg. We zijn blij dat we al zo ver zijn gekomen." Op andere plaatsen in de provin cie werden de finales voor de jon gens1 gehouden. Bij de jongensfina le voor zeventallen in Oost-Sou burg won het team van de Vossen- burgh uit Middelburg en ook bij de finale voor elftallen in Kloetin- ge won een Walchers team: CBS Oleanderhof ging er met de titel vandoor. De Zeeuwse winnaars doen op 2 juni mee aan de dis trictsfinales in Rosmalen. Het team van basisschool de VSV uit Vlissingen won woensdag het school- voetbaltoernooi voor de meisjes. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 70