Zeeland PZC Allévo combineert bouwplannen B,P 'Grote lucifers' op rotonde Zierikzee PEKAAR Partners SCHOUWEN-DUIVELAND 39 25 36 en 37 Fraudeurs op Goeree-Overflakkee Spik en span Doelman Palop bezorgt Sevilla de Uefa-Cup Vrijdag 18 mei 2007 Biomassa maakt einde aan mestexport Tip? redzzee@pzc.nl Nieuwbouw voor Duinoord, Cornelia en Borrendamme. door Ton van den Nouweland GOES - Delen van de plannen wa ren al bekend, maar nu is er de to taalvisie. De zorgcentra Duinoord in Haamstede en Borrendamme in Zierikzee worden gesloopt en her bouwd. Verpleeghuis Cornelia in Zierikzee wordt gerenoveerd en uitgebreid. Zorginstelling Allévo heeft de plan nen ingediend bij het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Naar verwachting geeft Den Haag omstreeks januari toestem ming en kunnen de bouwvakkers op alle drie de plaatsen aan de slag. De plannen voor Borrendamme zijn het verst ontwikkeld. Na sloop van het centrale gebouw en de aanleunwoningen komen hier 37 koopwoningen, 47 middeldure huurhuizen en 47 sociale huurwo ningen. Verder komen er acht groepswoningen voor elk zes be woners met psycho-geriatrische klachten en een gezondheidscen trum met daarin huisartsen, fysio therapie, apotheek, thuiszorg en mogelijk een tandartsenpraktijk. Verzorgingshuis Duinoord in Haamstede wordt gesloopt, zo maakte mevrouw I. Dekker, lid van de raad van bestuur van Al lévo woensdag bekend. Ook hier verschijnen koop- en huurwonin gen en enkele woongroepen voor fysiek licht-gehandicapte ouderen. De invulling van het gezondheids centrum in Haamstede is, afgezien Zorginstelling Allévo vervangt twee verzorgingshuizen op Schouwen-Duiveland. Verpleeg huis Cornelia wordt gerenoveerd en uitgebreid. van de thuiszorg, nog niet bekend. Dekker: „We zijn aan het verken nen wie nog meer mee wil doen." Iri Haamstede is woningbouwver eniging Zeeuwland betrokken bij het plan. „Wij ontwikkelen daar al le vastgoed", zegt Zeeuwland-di- recteur T. de Ceuster. Volgens hem moeten alleen nog afspraken wor den gemaakt over verkoop dan wel verhuur van het gezondheids centrum aan Allévo. Tenslotte komt ook verpleeghuis Cornelia in Zierikzee begin volgend jaar aan de beurt. Het gebouw wordt gere noveerd en de tweepersoonsver- trekken worden vervangen dor eenpersoonskamers. De nieuw bouw behelst een twintigtal appar tementen waar de patiënten rela tief zelfstandig kunnen wonen. Mogelijk wordt ook hier Zeeuw- land benaderd voor het vastgoed. Borrendamme moet in 2010 klaar zijn, Duinoord een jaar later. Wan neer de Cornelia gereed moet zijn, is nog niet bekend. Dekker: „Het idee is mensen lan ger zelfstandig te laten wonen en ze ook te helpen op de plek waar ze wonen. Dat met een 24 uur per dag bereikbare thuiszorg, een alarmdienst en geplande en onge plande nachtzorg." Het nieuwe Borrendamme in Zierikzee, met in het ronde gebouw links het gezondheidscentrum (begane grond) en huurappertementen (etages). In de rechte gebouwen daarboven komen woongroepen (begane grond) en huurappartementen. De zes in elkaar grijpende 'komma's' rechts bestaan uit koopappartementen. foto Rothuizen van Doorn 't Hooft Architecten Uw complete MKB adviseur Op vrijdag 18 mei 2007 zijn onze kantoren gesloten. http://www.pekaar.nl spijkenisse - Het Rots (Regionaal Opsporingsteam Sociale Recher che) heeft vorig jaar onder meer in de gemeenten dertien op Goe ree-Overflakkee gespeurd naar ut- keringsfraude. In Goedereede werd niemand be trapt. In Middelharnis liet het Rots drie uitkeringen stopzetten, wat de gemeente een besparing van 39.000 euro opleverde. In Dirks- land ging het om zes gevallen (66.500 euro besparing) en werd in totaal 8000 euro teruggevor derd. Overflakkee bespaarde dank zij drie betrapte fraudeurs 39.000 euro. Twee van hen moeten in to taal 26.000 euro terugbetalen. door Martijn de Koning zierikzee - De vorm van het kunstwerk dat de rotonde bij de toegang van Zierikzee gaat opsie ren, is bekend. Centraal in het opgehoogde mid den van de cirkel komen vijf dun ne palen van verschillende leng ten. Deze palen worden allemaal in een andere hoek ten opzichte van de grond geplaatst. Op de kop krijgt elke palen een lichtpunt. Het plan en de uitvoering van het ontwerp kosten ruim 30.000 eu ro. Dat komt voor rekening van de gemeente Schouwen-Duive land. Het kunstwerk is niet bedoeld als extra verlichting. „Daar is het schijnsel veel te zwak voor. ]e kan er niet eens een boek bij lezen", benadrukt verkeersambtenaar P. de Winter, die het object om schrijft als 'een soort grote luci fers'. De rotonde in de N59 is eigen dom van Rijkswaterstaat. Samen met de gemeente heeft de instan tie al jaren plannen om die te ver fraaien. De gemeenteraad moet het voor stel voor de plaatsing van het kunstwerk nog wel goedkeuren. Volgens wethouder W. Renden (verkeer) duurt het nog zeker ne gen maanden voor het kunstwerk er daadwerkelijk kan staan. Tip? redactie@pzc.nl Wéken hadden ze ernaar uitgeke ken. De medewerkers van het Zierikzeese kantoor moesten zich een tijd lang behelpen met een vies, stoffig kantoor. Maar daar kwam eindelijk verandering in. Nieuwe vloerbedekking, vers lik je verf, er werd zelfs een extra gipswandje geplaatst om de nieu we vergaderruimte af te scheiden van de toekomstige buren. Na een halve dag sjouwen met do zen, computers en bureaukastjes, streken de medewerkers deze week dolgelukkig neer. Maar geen verbouwing zonder tegen slag, zo bleek even later. Want het lichtknopje van de vergader ruimte, dat hangt nu bij de bu ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69