Als je zo'n prachtig schip hebt, wil je op den duur zelf gaan kapiteinen UDEURLOO Demonstratie Zt Parkeren in garages tijdens korendag ükkrcher reinigingsmachines op zaterdag 19 mei van 10,00 tot 16.00 uur ALTENA1 Fuivioc; aan huis meubelen LeoluxPastoeInterlübkeMontis De 'deur' naar mooi wonen 2e Pinksterdag 28 mei open] L Mm Wij geven u de helft cadeau! Motorrijder botst tegen gevel in Yerseke PZC Vrijdag 18 mei 2007 27 Bevelands echtpaar hoopt ooit de tochten van Paulus na te varen. door Rob Paardekam kamperland - Ie hebt een eigen bouwbedrijf, maar wil toch eens wat anders in het leven. Wat doe je dan? Ie koopt een schip. Pieter en Ineke de Kam uit Kamperland laten hun droom in vervulling gaan. Die droom heet de Astrid: een 42 meter lang tallship uit 1918 dat de afgelopen negentig jaar al heel wat heeft meegemaakt. Zo maakte het in de jaren zeventig en tachtig nog al dubieuze tochten onder Libane- t se vlag. „Drugssmokkel", weet Pie ter. „Toen de bemanning op een gegeven moment dacht betrapt te worden door de marine hebben ze het schip in brand gestoken." Van wat overbleef hebben ze in het Engelse Weymouth toch weer een prachtig schip kunnen maken. De Astrid, ooit zo genoemd door een Zweed, ging Atlantische over steken maken. In de late jaren ne gentig kwam het schip in Neder landse handen. Pieter en Ineke - vijftigers - zagen hem drie jaar geleden voor het eerst en waren meteen verliefd. Maar ja, zo'n vaartuig kost een paar centen. „Dit schip wordt nooit van ons dacht ik toen", ver telt Ineke. Een paar jaar later mocht het toch zo zijn. „Wij merk ten wel dat ze er mee liepen te leu ren", zegt Pieter. „Ik heb gewoon een heel zakelijk gesprek met de ei genaren gevoerd. Zo van: jullie zeg gen wel dat dit het mooiste schip ter wereld is, maar dit en dit moet er aan gebeuren. Dat gaat van de prijs af. Toen gingen ze akkoord." De Astrid werd afgelopen winter aan het Noord-Bevelandse echt paar overgedragen. Ze hebben in middels gezelschap van een boots man, een stuurman en een kapi tein. Pieter zeifis weliswaar een er varen zeiler, maar heeft nog niet de papieren om een tallship te mo gen varen. „Maar ik zit nu op de zeevaartschool, want als je zo'n prachtig schip hebt, wil je op den duur ook zelf gaan kapiteinen." Het programma voor het komen de zomerseizoen is druk. Pieter en Ineke doen mee aan diverse nau tische evenementen in Europa - letterlijk broodnodig, want die le veren wat op - en maken tussen door de nodige reizen met gezel schappen. De Astrid biedt plek aan ruim veertig passagiers. Als het even kan, wil het echtpaar de mensen aan boord iets meege ven van zijn geloof, zonder dat ove rigens op te dringen. „We zien het als een stukje evangelisatie", aldus Ineke, die meteen benadrukt dat niet-christelijke mensen net zo welkom zijn. Over twee jaar ho pen zij en haar man de zendings reizen van apostel Paulus in de Egeïsche Zee na te varen. Kijk voor meer informatie op www.deurloomeubelen.n van 10.00 tot 17.00 uur www.altena-id.nl INTERIEURI DESIGN SCHELDESTRAAT 25-29 VLISSINGEN TEL 0 1 1 8 - 4 1 3 4 7 6 Goes, A. Joachimikade 30, tel. 0113 - 23 32 20 Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. f ,f, t 7 het alfabet van Zeeland Parkeerkelders in centrum Middelburg voor één zondag open. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Tijdens Middelburg Vol-koren op zondag 3 juni zijn drie parkeerkelders in het centrum van de stad geopend. Het gaat om de parkeerkelders Geere, Kousteen- sedijk en Achter de Houttuinen. Zondag 3 juni is de enige zondag in het hele jaar dat de parkeerkel ders opengaan. De gemeente Middelburg maakt de uitzondering 'om service te bie den', zegt wethouder F. Streng (WD, verkeer). „Er komen die zondag zeventig koren naar Mid delburg. De gemeente is blij met dit evenement en we willen het ook goed faciliteren." Het is op 3 juni ook koopzondag in Middelburg. Ook dit trekt extra bezoekers. Op de 'normale' maan delijkse koopzondagen (op de eer ste zondag van de maand) zijn de parkeerkelders niet open. Het gemeentebestuur heeft twee jaar geleden nog onderzocht of dit rendabel is, maar er bleek niet ge noeg behoefte naar te zijn. De parkeerkelders Geere, Kou- steensedijk en Achter de Houttui nen zijn zondag 3 juni open van 13.00 tot 19.00 uur. yerseke - Een motorrijder is gister middag rond kwart over drie te gen een gevel in de Noordzand straat in Yerseke gebotst. De 20-jarige bestuurder van de mo tor uit Yerseke had zijn voertuig niet voldoende onder controle. Hij is per ambulance naar het zieken huis gebracht met vermoedelijk een gebroken of gekneusd sleutel been. Aan de motor is wat lichte schade ontstaan door de botsing. Er was geen alcohol in het spel. in Hoek kwam een 37-jarige Bra bantse motorrijdster ten val. Zij is per ambulance naar het zieken huis gebracht. Hier bleek dat ze een gebroken sleutelbeen heeft en vier gebroken ribben. Pieter en Ineke de Kam varen de komende maanden heel Europa door met hun nieuwe aanwinst Astrid. foto Willem Mieras v de a* v®pff334s8A0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63