Zeeland SP: Allévo Diembéindekerk zet thuishulp onder druk B,P PZCI25 Borsele gaat hogerop in zaak 'illegale' weg PEKAAR Partners BEVELANDEN-THOLEN 36 en 37 Weerstand tegen reclamebelasting Spik en span Doelman Palop bezorgt Sevilla de Uefa-Cup Biomassa maakt einde aan mestexport Vrijdag 18 mei 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Zorgorganisatie ontkent beschuldigingen van Socialistische Partij door Willem van Dam goes - Zorgorganisatie Allévo dwingt een aanzienlijk aantal van haar medewerksters een lagere functie te accepteren. Dat schrijft de Socialistische Partij (SP) in een brief aan het Goese gemeentebe stuur. Een aantal medewerksters heeft inmiddels de vakbond Abva- kabo FNV ingeschakeld. Allévo ontkent de beschuldiging. De afdeling Goes van de SP ba seert haar brief onder meer op klachten die zijn binnengekomen bij een door de SP geopend meld punt, waar ervaringen met de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) verzameld werden. In de brief aan zorgwethouder Adriaanse en de Goese gemeente raad schrijft de SP dat bij Allévo 'al le duurdere huishoudelijke hulpen onder druk worden gezet demotie naar een lagere functie te accepte ren'. Volgens de SP, die overigens niet in de gemeenteraad van Goes is vertegenwoordigd, kregen werk neemsters 'simpelweg een nieuw arbeidscontract per 1 mei voorge legd' en zagen zij in sommige ge- t vallen hun uurloon met ruim 15 procent dalen. De problemen zou den voortvloeien uit de invoering van de WMO, begin dit jaar. Via die wet wordt onder meer huis houdelijke verzorging geregeld. 1 Voorheen liep dat via de AWBZ. Volgens de Socialistische Partij in Goes zet zorgorganisatie Allévo w een groot aantal medewerksters onder druk om een lagere func tie te accepteren. Sinds de invoering van de WMO wordt ook een andere weg van in dicatiestelling gevolgd. Dat leidde er toe dat het aantal indicaties voor een betrekkelijk eenvoudige vorm van huishoudelijke hulp (af wassen, koken, strijken, ramen wassen) met een veelvoud steeg. Om daaraan te kunnen voldoen zouden organisaties als Allévo ho ger gekwalificeerde krachten on der druk zetten om eenvoudiger werk te gaan verrichten, met inle vering van salaris. I. Dekker, lid van de raad van be stuur van Allévo, bestrijdt dat bij haar organisatie werkneemsters ge dwongen zijn een lagere functie te accepteren. Volgens Dekker voor zag Allévo al geruime tijd voor de invoering van de WMO dat er een verschuiving van werkzaamheden zou plaatsvinden. Met het oog daarop werden maatregelen getrof fen, die personeelsleden de moge lijkheid boden naar een andere functie over te stappen. Dekker zegt, dat dit in 'een aantal indivi duele gevallen mogelijk niet tot volle tevredenheid' is verlopen. „Maar van dwang is geen sprake geweest." Voorzitter F. van Lamoen van de SP-Goes houdt staande dat onder veel medewerksters van Allévo on vrede heerst. Volgens Lamoen gaat het om minstens honderd perso neelsleden. Een aantal van hen heeft de hulp ingeroepen van de Abvakabo FNV. De vakbond praat maandag met de raad van bestuur van Allévo. Diezelfde dag is er een gesprek met de stichting Zorgsaam (Zeeuws-Vlaanderen). Daar spelen vergelijkbare problemen. Het werk gebied van Allévo omvat de Beve- landen, Schouwen-Duiveland, Sint Philipsland en Tholen. kwadendamme - In Kwadendamme vierden katholie ken en protestanten uit de regio gisteren samen Hemel vaart. Dat is inmiddels een traditie geworden. Dit jaar was de parochie in Kwadendamme de gastheer. Na een gezamenlijke wandeling volgde een viering met onder meer djembé-muziek. foto Willem Mieras Üw complete MKB adviseur Op vrijdag 18 mei 2007 zijn onze kantoren gesloten. http://www.pekaar.nl door Lilian Dominicus goes - De invoering van reclame belasting in Goes is misschien niet zo eenvoudig als het lijkt. Ook Middelburg wil reclamebelasting invoeren, maar stuit nu al op juri dische weerstand. Twee advocatenkantoren vinden dat Middelburg niet alleen in de binnenstad geld mag vragen voor reclameborden. Volgens de Middel burgse advocaat R. Maat is reclame belasting bovendien niet bedoeld als kostendekking voor investerin gen. Het zou alleen bedoeld zijn om redame-uitingen te reguleren. door Harmen van der Werf 's-heerenhoek - De 'illegale' bouw- weg in de 's-Heerenhoekse wijk De Blikken wordt inzet van een rechtszaak bij de Raad van State in Den Haag. Het Borsels college van B en W heeft hoger beroep aange tekend tegen een vonnis van de Middelburgse bestuursrechter. Die stelde eerder aanwonenden min of meer in het gelijk. Zij willen dat de 'illegale' bouwweg die als ont- sluitingsweg wordt gebruikt, wordt opgeruimd. Borsele moest een nieuw besluit nemen. Aanwonende 1. Schrieks hoorde via zijn rechtsbijstandverzekering van het hoger beroep. „Mij is door de gemeente niks gezegd, terwijl ik kort ervoor nog contact heb ge had." Wethouder M. Vermue-Ver- mue (CDA): „Schrieks belde, ik heb met hem oplossingen voor de weg besproken. Ik moest naar een vergadering en ben het vergeten te melden. Sorry." Wanneer de zaak in Den Haag dient, is nog onbe kend. B en W kiezen al wel bin nenkort een naar hun idee beste tijdelijke oplossing, waarbij een goede ontsluiting van De Blikken een belangrijke rol speelt. Een defi nitieve ontsluitingsweg zit er de komende jaren niet in. Elders in 's- Heerenhoek is eerst nieuwbouw gepland. Borsele houdt woensdag 30 mei in De Korenbeurs een be wonersavond over de kwestie. iWSS Tip? redactie@pzc.nl Wéken hadden ze ernaar uitgeke ken. De medewerkers van het Zierikzeese kantoor moesten zich een tijd lang behelpen met een vies, stoffig kantoor. Maar, daar kwam verandering in. Nieuwe vloerbedekking, vers likje verf, er werd zelfs een extra gipswandje geplaatst om de nieuwe vergader ruimte af te scheiden van de toe komstige buren. Na een halve dag sjouwen met dozen, compu ters en bureaukastjes, streken de medewerkers deze week dolgeluk kig neer in hun splinternieuwe kantoor Maar, geen verbouwing zonder tegenslag, zo bleek even later maar weer eens. Want het lichtknopje van de vergaderruim te, dat hangt nu bij de buren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61