FROACTIV VERLAAGT CHOLESTEROL AANZIENLIJK Verplegers bar slecht in rekenen Ontslag dreigt voor militairen na zwaar mishandelen zwever mm Gratis uw cholesterol meten? Picknicken in het Vondelpark met wildvreemden Becëi) Weet u het al? Vrouw op Ai in auto zonder voorband pzc Vrijdag 18 mei 2007 5 AMSTERDAM - Volgens een speciaal ingehuurde notaris deden 255 mensen in het Vondelpark in Amsterdam mee aan een picknick van de activitei tenclub Nieuwe Mensen Leren Kennen. De twinti gers en dertigers, de meesten onbekenden voor elkaar, hebben zich gisteren 'waanzinnig ver maakt', zei een woordvoerder. De organisatie had gehoopt het wereldrecord van vierhonderd gas ten te breken. foto Evert Elzinga/ANP Gebrek aan kennis kan gevaarlijk zijn bij verstrekken medicijnen. groningen - Verpleegkundigen kunnen slecht rekenen. Dat heeft: onderzoek van het Universitair Medisch Centrum Groningen en het Noorderpoortcollege uitgewe zen. De onderzoekers noemen de Tekenvaardigheid van verpleegkun digen zorgwekkend. Alleen door dat de verplegers berekeningen voor medicijntoediening meestal laten controleren door collega's, worden ongelukken voorkomen. Onderzoekers Christien de Jong en Linda Koster beoordeelden de Tekenvaardigheid van gediplo meerd verpleegkundigen in vier ziekenhuizen: het Martini Zieken huis Groningen, het Scheper Zie kenhuis Emmen, het St. Lucaszie- kenhuis Winschoten en het UMCG. De verpleegkundigen ble ken basisvaardigheden in het reke nen te missen. „Studenten kijken bijvoorbeeld hun ogen uit als ik een staartdeling maak", zegt Kos ter, die praktijkdocent is aan het UMCG. Volgens De Jong ont breekt vaak ook het gevoel voor ge tallen en grootheden. Minister van Defensie Van Middelkoop 'geschokt' door voorval. eindhoven - Minister Eimert van Middelkoop van Defensie is ge schokt door het wangedrag waar negen soldaten van de kazerne uit Oirschot van worden verdacht. Hen hangt ontslag boven het hoofd. De militairen mishandel den volgens de politie dins dagnacht na een avond stappen een 28-jarige zwerver in Eindho ven zo zwaar dat die bewusteloos naar het ziekenhuis is gebracht. Volgens de politie handelden ze zonder aanleiding. Vier van de verdachten zijn gister middag vrijgelaten. Het gaat om twee vrouwen en twee mannen, al dus de Koninklijke Marechaussee. Het is volgens een woordvoerder voor het onderzoek niet noodzake lijk dat ze langer in voorarrest blij ven. Ze zijn nog wel verdachten in de zaak. Minister Van Middelkoop vindt het voorval getuigen van 'laf en zeer verwerpelijk gedrag'. De mili tairen worden ontslagen, zei hij, als het onderzoek uitwijst dat zij zich schuldig hebben gemaakt aan de mishandeling. De marechaus see onderzoekt wat er is gebeurd en betrekt daarbij de beelden van beveiligingscamera's. De zwerver werd in de nacht van dinsdag op woensdag rond half een geslagen en geschopt. Omstan ders waarschuwden daarop de poli tie. De negen zijn direct na het in cident opgepakt. Het slachtoffer is een Nederlandse man van Somalische afkomst zon der vaste woon- of verblijfplaats, meldt de marechaussee. Hij lag gis teren nog in het ziekenhuis maar is sinds woensdag bij kennis. De verdachten zijn tussen de 22 tot 32 jaar oud en zijn allen gele gerd op de Generaal-Majoor De Ruyter van Steveninckkazerne in Oirschot. Het gaat om een onderof ficier en acht manschappen, zegt de marechaussee. Becëj) KAKT I APro^r y 7 y<\ 0^ A Lit 1 op de 3 mensen heeft een te hoog cholesterol, vaak zonder het zelf te weten. Se#, De Nationale Cholesteroltest: van 21 mei t/m 30 juni 2007. Kijk voor supermarktadressen op www.hartstichting.nl Nederlandse n!? Hartstichting Bid) Griepepidemie in tehuis Haren bijna over haren - Nog één bewoner en enke le personeelsleden van verzorging stehuis De Zonnehof In Haren zijn ziek door het Noro-virus. Twee be woners stierven door de griep. Van de vijftig bewoners waren er bijna veertig ziek. Ook vijftien per soneelsleden moesten door de ziekte het bed houden. Nederland herkozen in Mensenrechtenraad VN den haag - Nederland is herkozen als een van de 147 leden van de Mensenrechtenraad van de Vere nigde Naties, meldde het ministe rie van Buitenlandse Zaken giste ren. Minister Verhagen is blij met het resultaat. Herverkiezing in de raad was een prioriteit voor hem. Reis eerder beëindigd na zelfdoding jongen malgrat de mar - Een jongen (17) uit Eindhoven is omgekomen tij dens een schoolreisje in Spanje. De jongen, vmbo-leerling van het Stedelijk College in Eindhoven, sprong in de nacht van dinsdag op woensdag van een hotelbalkon in Malgrat de Mar. De schoolreis is daarop voortijdig beëindigd. Stage voor jonge studerende asielzoeker - den haag - longe asielzoekers die aan een Nederlandse onderwijsin stelling studeren, kunnen binnen kort stage lopen. Tot dusver had den ze daar een tewerkstellingsver gunning voor nodig. Het kabinet neemt die belemmering echter weg. holten - De politie Twente werd woensdagmiddag door weggebrui kers geattendeerd op een perso nenauto die op de Ai reed zonder linker voorband. Nadat de politie de bestuurster langs de kant van de weg wist te krijgen, bleek de 39-jarige Almelose zwaar onder in vloed van valium. Ze kon zich niet herinneren waarom aan de linker kant van haar voertuig alleen een velg zat, aldus de politie. „De vrouw zei dat ze op een zeker mo ment wel had gemerkt dat de auto wat zwaarder ging sturen, maar daar had ze geen aandacht aan be steed." Ze is aangehouden voor rij den onder invloed en ter controle naar een ziekenhuis gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5