stelen van kanon uit Gent CAPPENDIJK TERNEUZEN Wij geven u de helft cadeau! Hulster pastorie houdt open dag 23.995,- z pzc Vrijdag 18 mei 2007 2 7 Overal hangen vlaggetjes en veel mensen hebben zelfs de Biervliet- se kleuren uitgehangen. Vanwege het lustrum heeft Biervliet zelfs weer stadspoorten. Ander hoogtepunt was de heksen verbranding op de brandstapel in het Poortbos. De heks was reeds op woensdag gevangen. De Geuzenfeesten zijn nog van daag en morgen. De historische op tocht wordt morgen om 14.00 uur herhaald en er is onder meer een Geuzenreünie. KAARTING Vrijdag 18 mei Jokeren en bieden Aanvang 20.00 u SCHIETING OP DE LIGGENDE WIP Zaterdag 19 mei maandag 21 mei 100,- gratis Aanvang 14.30 u Café 't Zoutvatje Zoutestraat 28 4561 XB Hulst Tel. 0114-310221 Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 -0231231. het alfabet van Zeeland Kastaar was de plaatselijke bier brouwer die het volk mobiliseerde en als onverschrokken aanvoerder van de strijders optrok tegen de Spaanse overheerser. Op het hoog tepunt van deze weerbarstigheid overwogen de Biervlietse Geuzen zelfs een aanslag op Alva.De op tocht trok als het ware als een film aan het publiek voorbij, omdat de verschillende groepen de taferelen speelden. Heel Biervliet ademt momenteel de sfeer uit van de Geuzenfeesten. hulst - Het kerkbestuur van de Hulster Willibrordusparochie houdt zondag 20 mei een open dag van de pastorie. In het historische pand aan de Steenstraat in Hulst is de afgelo pen maanden flink gewerkt om de werkruimten van het secretariaat te vernieuwen. Aan de pastorie is vele tientallen ja ren niks gedaan en het kerkbe stuur is er trots op dat de werkka mers nu een meer eigentijdse uit straling hebben gekregen. De open dag wordt gehouden na de kerkvie- ring, van 11.30 tot 13 uur. Er wordt koffie en thee geschonken voor de gasten. Avondvierdaagse Axel van start AXEL - In Axel begint maandag 21 mei de jaarlijkse avondvierdaagse. Start en finish is bij het voetbal complex van AZW. De deelnemers van het evene ment kunnen hun vier wandelin gen verspreiden over vijf dagen. De wandelaars kunnen elke dag aan hun tocht beginnen om 18.30 uur. Inschrijven kan voor tochten over 5, 10 of 15 kilometer. Op de slotdag (vrijdag) worden de wan delaars ingehaald door de Axelse drumband Hosanna. Wethouders openen sportontmoetingshonk lamswaarde - De Hulster wethou ders Toon Maas en Frank van Driessche, allebei woonachtig in Lamswaarde, verrichten zaterdag 9 juni om 14.00 uur de officiële ope ning van de Sport Ontmoetings plaats (SOP) in hun dorp. De dorpsraad heeft vanuit het Droom- traject de SOP aangekaart. De aan leg is mogelijk gemaakt door spon sors en vrijwilligers. De voetbal club SDO, heeft een terrein be schikbaar gesteld. Veel activiteiten bij kermis Ossenisse ossenisse - De kermis in Ossenis se wordt het eerste weekend van juni omlijst met een waar dorps feest. In en rondom de feesttent nabij Hof ter Nesse zijn er van vrij dag 1 tot en met maandag 4 juni ac tiviteiten voor jong en oud. Vrij dagavond begint om 22.00 uur een meezingfestijn met de Maffoo's. Zaterdag zijn er vanaf 13.30 uur kinderspelen. De liefhebbers delen in Hof ter Nesse de kaarten voor een wedstrijd bieden en jokeren. Sportief vermaak is er vanaf 15.00 uur met een volleybaltoernooi. Voor de jeugd start om 19.00 uur een disco in de feesttent. .BrèSVVfis-'- De historische optocht bij de opening van de Geuzenfeesten in Biervliet trok veel toeschouwers. Die kregen taferelen van de Tachtigjarige Oorlog; opstandige Biervlietse geuzen worden gevangen genomen door de Spaanse overheerser. voorgeschoteld uit de eerste jaren foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55