Zeeland PZC Parkeergarage in Cadzand-Bad PEKAAR Partners ZEEUWS-VLAANDEREN 39 25 36 en 37 Rabobank Hulst sluit filialen Reconstructie Rapenburg in IJzendijke Spik en span 'Een verschrikkelijke knal' Doelman Palop geeft Sevilla de Uefa-Cup Biomassa maakt einde aan mestexport Vrijdag 18 mei 2007 Tip? redtern@pzc.nl Van der Poel biedt oplossing voor parkeerprobleem. door Frank van Cooten SLUIS - Bouwbedrijf Van der Poel wil onder het te bouwen apparte mentencomplex aan het Duinhof in Cadzand-Bad een openbare par keergarage bouwen voor 120 tot 140 auto's. Van de gemeente Sluis wordt een bijdrage gevraagd van zes tot zeven ton, een derde van de totale kosten. Van der Poel doet dit aanbod in een brief aan de gemeente Sluis. Wethouder L. Wille deelde dit aan bod mee aan de leden van de com missie Ruimte die zich een beetje overdonderd voelden. Wille vindt het een goed aanbod. „Vijfduizend euro per ondergrond se parkeerplaats is niet veel. Daar naast lopen we geen enkel risico bij de exploitatie, want dat doet ie mand anders. Van der Poel doet dit aanbod ook om een deel van de parkeerproblemen in Cad zand-Bad op te lossen." Van der Poel wil 140 appartemen ten bouwen aan de zuidzijde van het Duinhof Het vorige college van Sluis heeft hierover een con tract afgesloten met de Terneuzen- se bouwer. „Dit college heeft wat dat betreft geen enkele onderhan delingsvrijheid", zegt Wille. Vooruitlopend op de goedkeuring Het dagelijks bestuur van Sluis heeft oren naar het aanbod van een Terneuzense bouwer om een parkeergarage te bouwen aan het Duinhof in Cadzand. van het ontwikkelingsplan voor heel Cadzand-Bad door de provin cie wil het Sluise college voor Van der Poel alvast het bestemmings plan wijzigen zodat hij zo snel mo gelijk kan beginnen. Dit zet kwaad bloed bij ondernemers in de bad plaats die wel moeten wachten op provinciale goedkeuring van het hele ontwikkelingsplan. „Onaccep tabel", zegt T. van de Luijster van de gelijknamige frituur en namens ondernemers van het dagjescen trum. „Wij worden aan de kant ge schoven." Deze ondernemers wil len eerst een oplossing van de par keerproblemen alvorens Van der Poel mag bouwen. Ook enkele poli tieke partijen, waaronder CDA en PvdA, vinden oplossingen in het ontwikkelingsplan voor de par keerproblemen nog steeds erg wa zig. „Dat zou twee jaar geleden al zijn geregeld", zegt R. Evers (Pv dA). Wethouder Wille vindt het echter niet netjes behandeling van het bouwplan van Van der Poel uit te stellen, zoals Evers voorstelt. „Het is ook juridisch niet sterk Van der Poel te laten wachten." Üw complete MKB adviseur Op vrijdag 18 mei 2007 zijn onze kantoren gesloten. http://www.pekaar.nl door Peter Oggel HULST - De Rabobank Hulst sluit maandag 16 juli de vestigingen in vier dorpen. Het gaat om de kanto ren in Clinge, Graauw, Nieuw-Na- men en Vogelwaarde. De reorganisatie heeft volgens alge meen directeur J. de Winter alles van doen met de modernisering van het bankwezen. Klanten ban kieren in toenemende mate via de moderne communicatiemiddelen, in het bijzonder internet en (mo biele) telefoon. De Winter: „De klant wil enerzijds snelheid en ge mak, anderzijds bij ingewikkelder kwesties als hypotheken, beleggin gen of financiële planning een gro te mate van deskundigheid, tijd en aandacht. De afgelopen jaren mer ken we dat het aantal bezoekers aan onze kantoren behoorlijk af neemt. Reden voor ons om ons kantorennet eens kritisch te bekij ken." Resultaat daarvan is sluiting in Clinge, Graauw, Nieuw-Namen en Vogelwaarde. „De kantoren zijn beperkt van om vang. Nu al moeten klanten wor den verwezen." In de dorpen handhaaft Rabo wel de geldauto maat. VOGELWAARDE - Bij de groot scheepse reconstructie van Rapen burg in Vogelwaarde na de zomer wordt flink rekening gehouden met de wens van bewoners. Op veler verzoek worden nu over bijna de gehele lengte van Rapen burg fietssuggestiestroken aange legd. Omdat geluidsoverlast een van de grootste ergernissen is, wil den de bewoners pertinent geen klinkerverharding op de rijbaan. Omdat klinkers mooier zijn dan as falt, heeft de gemeente Hulst een originele oplossing gevonden. Het gedeelte tussen de Bossestraat en de Margaretsedijk wordt voorzien van gekleurd asfalt in een zoge noemde streetprint, een bewerking van asfalt waardoor het lijkt alsof er klinkers liggen. De bewoners moeten echter ook wat inleveren. De in het concept plan voorziene parkeervakken aan de kant van de kerk komen er niet. Dit moet het overzicht vanuit de Esdoornstraat verbeteren. Snel heidsremmers aan beide kanten van de weg blijven wel nodig om de snelheid op Rapenburg binnen de perken te houden. Na de sloop van van hoefijzerfabriek Kerck- haert gaat Rapenburg op de schop. 7cein«tc "SWR ':Hi ZfcLU VA Ijjx Tip? redactie@pzc.nl Wéken hadden ze er naar uitge keken. De medewerkers van het Zierikzeese kantoor moesten zich een tijd lang behelpen met een vies, stoffig kantoor. Maar daar kwam eindelijk verandering in. Nieuwe vloerbedekking, vers lik je verf, er werd zelfs een extra gipswandje geplaatst om de nieu we vergaderruimte af te scheiden van de toekomstige buren. Na een halve dag sjouwen met do zen, computers en bureaukastjes, streken de medewerkers deze week dolgelukkig neer in hun splinternieuwe kantoor. Maar geen verbouwing zonder tegen slag, zo bleek even later maar weer eens. Want het lichtknopje van de vergaderruimte, dat hangt nu bij de buren. een verschrikkelijke knal." De bestuurster was een 71 -jarige bestuurster uit de gemeente Sluis. Ze wilde vermoedelijk stoppen bij een van de pompen maar trapte in plaats van de rem het gas pedaal in. Nadat de brandweer het dak van de auto had doorgeknipt, werd het slachtoffer met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis in Terneu- zen. Joyce praat een dag later redelijk rustig over het ongeval. „Ik zit zelf bij de brandweer. Nor maal kom ik bij een ongeval als het al gebeurd is. Natuurlijk schrok ik, maar ik ben nu wat rustiger. Ik heb wel slecht geslapen." De winkel liep flinke schade op. foto Wim Kooyman IJZENDIJKE - Joyce Zijlstra zit weer redelijk rustig op haar plek. Een dag eerder, in de late woens dagmiddag, reed een auto de winkel van benzine station Aers aan de N61 bij IJzendijke binnen. Me dewerkster Joyce was net met een klant aan het praten. „Voordat ik wist wat er gebeurde kwam die auto in volle vaart binnengereden. Het was

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53