Binnenland Chronisch zieke krijgt compensatie Dominee bestraft voor bommelding www.skytours.nQ Lastminute Zonpakkers %'~A 199, 219, ,345,. ,355, ,395, 395, 395,- 466, Vrouw beroofd van hondje Handelingen Kamer komen op internet Toerist nog niet bekend met zorgpas van EU Bulgarije Tunesië Hammamet Portugal Algarve Rhodos Trianda Turkije - Kernel s' Meder Resort - All Inclusive Kreta - Chersonissos Kos - Kos-stad Egypte - Sharm el Sheikh Egypte - Hurghada AA Q Cyprus Paphos mas®*.® www.skytours.nl Dijksma beloont 'goede scholen' 'Ziekenhuispatiënten krijgen te laat thuiszorg aangeboden' 4 Vrijdag 18 mei 2007 PZC Tegemoetkoming eigen risico zorgpolis voor i,6 miljoen mensen. den haag - Een groep van 1,6 mil joen chronisch zieken en gehandi capten krijgt compensatie voor het eigen risico van 150 euro in de zorgverzekering, dat volgend jaar wordt ingevoerd. Dat zei minister Ab Klink (Volksgezondheid) woensdag na afloop van de minis terraad. Het kabinet wil mensen die meer dan twee jaar onvermijdelijke zorg- kosten hebben, compenseren voor het eigen risico. Dit komt in de plaats van de no-claim, die sinds de invoering van het nieuwe zorg stelsel begin vorig jaar voor iedere verzekerde geldt. Verzekerden die weinig gebruikma ken van de zorg konden in dit sys teem een bedrag van maximaal DEN haag - Basisscholen die hun zaakjes goed op orde hebben, krij gen minder last van bureaucrati sche rompslomp. Staatssecretaris Sharon Dijksma van Onderwijs wil op deze scholen het inspectie toezicht verminderen. Op scholen waar het niet goed gaat, zal het toe zicht juist worden verscherpt. De woordvoerder van Dijksma zei dat gisteren. Aanleiding is een klacht van de directeuren van het basisonderwijs dat de regelzucht die scholen wordt opgelegd ten koste gaat van de lessen. SP-Twee- 255 euro terugkrijgen. Tegen de no-claim rees echter steeds meer verzet omdat chronische zieken en gehandicapten er niet van profi teerden en niet vaststond of het verzekerden ook bewuster maakte van hun zorguitgaven, zoals de be doeling was. In het regeerakkoord was al vastgelegd dat de no-claim plaats zou maken voor een eigen bijdrage. Twee weken geleden besloot het kabinet tot een eigen risico van 150 euro, maar toen was nog niet duidelijk wie daarvoor gecompen seerd zou worden. Het kabinet gaat bij de groep die nu is afgebakend uit van beschikba re gegevens over medicijngebruik bij bepaalde aandoeningen. Over de manier waarop de compensatie plaatsvindt, liet Klink zich nog niet uit. Het voorstel gaat nu eerst voor advies naar de Raad van Sta te. de Kamerlid Nathalie de Rooij had al aangekondigd dat ze Dijksma daarover dinsdag in het vragenuur tje van de Kamer aan de tand wil voelen. Over hoe het gevarieerde toezicht in het basisonderwijs precies ge stalte krijgt, moet Dijksma nog af spraken maken met de inspectie. De staatssecretaris wil ook dat schoolleiders meer ondersteuning krijgen van conciërges. Daarover wil het kabinet binnenkort afspra ken maken op de participatietop met werkgevers en vakbonden. Kruisigingsact van Madonna leidde tot actie dominee. amsterdam - De rechtbank in Am sterdam heeft een 63-jarige domi nee uit het Gelderse Waardenburg woensdag veroordeeld tot een werkstraf van 150 uur en een voor waardelijke gevangenisstraf van vier maanden. Ook moet hij een behandeling in een psychiatrische kliniek ondergaan en onder toe zicht komen van de reclassering. De straf komt overeen met de eis van justitie. De predikant had vlak voor het concert van Madonna in de Am sterdam ArenA in september een valse bommelding gedaan. Tijdens de act waarin de Amerikaanse pop- utrecht - Ziekenhuispatiënten houden onnodig lang bedden be zet omdat het te lang duurt voor dat thuiszorg of tijdelijke opname in een verzorgingstehuis is gere geld. De Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) conclu deert dat in een onderzoek. Vol gens de organisatie gaat het al snel om een paar dagen per patiënt. Met name oudere patiënten die al leen wonen, moeten langer in het ziekenhuis blijven omdat de proce ster aan een kruis hangt en een doornenkroon op haar hoofd heeft, zouden volgens de voorgan ger vijf clusterbommen ontplof fen. „Dat zal niemand overleven", had de geestelijke de 112-meldka- mer bij die gelegenheid laten we ten. De politie kon de man tijdig ach terhalen waardoor ontruiming van het stadion voorkomen kon worden. De predikant van de Her steld Hervormde Kerk had in een opwelling het alarmnummer ge draaid omdat hij de kruisigingsscè ne godslasterlijk vindt. „De act De dominee is veroordeeld tot een werkstraf van 150 uur. Dat hij ook nog wapens in zijn huis bewaarde rekende de rechter hem zwaar aan. dure voor het aanvragen van thuis zorg te lang duurt, aldus de NVZ. Dat levert voor de ziekenhuizen extra kosten op, die door de pre miebetalers, alle volwassen Neder landers, moeten worden betaald. Volgens de NVZ zijn de proble men vorig jaar toegenomen. De ziekenhuizen vrezen het nog erger wordt. Ze willen rond de tafel voor overleg met gemeenten en het CIZ, de organisatie die bepaalt wie wel of geen thuiszorg krijgt. van Madonna is des duivels", ver klaarde de dominee tegen de rech ter. „Ze spot met het christelijk ge loof" Na aanhouding van de man vond de politie een revolver, een alarm pistool en munitie in zijn huis. De revolver kreeg hij jaren geleden bij de aanschaf van een tweedehands auto en het alarmpistool was om duiven bij zijn volière te verjagen, vertelde de man tijdens de rechts zitting. Ook het wapenbezit rekende de rechtbank hem zwaar aan. „Ver dachte is predikant en heeft in die hoedanigheid een voorbeeldfunc tie. Niettemin heeft hij de wet ge negeerd en het recht in eigen hand genomen." Dat hij zijn fouten niet inzag is extra zorgelijk, stelde de rechter. amsterdam - Twee indringers heb ben gisteren de bewoonsster van een huis aan Gerard Brandtstraat in de Amsterdamse wijk Oud-West beroofd van haar ras hondje. Onder bedreiging van een vuurwapen en een mes moest ze haar Jack Russell Terriër afstaan, al dus de politie. De daders namen verder niets mee. De politie arresteerde later op de dag een verdachte. Het hondje is nog niet terecht. den haag - Alle verslagen van ver gaderingen van de Eerste en Twee de Kamer komen beschikbaar op internet. De website www.staten- generaaldigitaal.nl zal vanaf 8 juni worden gevuld met de Handelin gen van de Staten-Generaal uit de periode 1814-1995. De Tweede Kamer en de Koninklij ke Bibliotheek willen het materi aal door microverfilming, digitali sering en publicatie op internet be houden voor het nageslacht. Dat is nodig omdat het papier waarop de oude jaargangen van de 'Handelin gen' zijn gedrukt in slechte staat verkeert. deventer - Veel Nederlanders we ten niet van het bestaan van de Eu ropese zorgpas. Met de kaart, die gratis bij de zorgverzekeraar aange vraagd kan worden, hoeft in de landen van de Europese Unie geen ziekenhuisrekening te worden voorgeschoten. De Verzekeraars hulpdienst (VHD), die helpt als Nederlanders op reis in het buiten land in de problemen raken, meldt dat nog maar weinig men sen zo'n kaart bezitten. De Europe an Health Insurance Card is 1 ja nuari vorig jaar ingevoerd. De kaart is iets anders dan de Neder landse zorgpas. De Europese ver sie geeft recht op medische nood hulp in alle landen van de EU. WAS PIÊ STOMME- ELVIRA Eft. OOK w£&«-?' Golden Sands 4* Elena Hotel ALL INCLUSIVE 4* Prima Life Imperial Park Hotel - All Inclusive 3* Topazio Appartementen - Logies 3* Filerimos Village Hotel - All Inclusive 4* Star Beach Village - Logies 4Continental Palace Hotel - Halfpension 5* Prima Life Rehana Resort - All Inclusive va 5* Prima Life Makadi Resort - All Inclusive v.a. I Wj' 4* Avlida Hotel - Halfpension ^^.International Tours Bel: 0900 1552 (18ctp/m) Vanaf-prijzen p.p. in 2pk/apt inclusief toeslagen en gebaseerd op 5 tot 10 daagse vliegreizen in de periode mei-oktober. Zomervoordeel: boek voor 25 mei uw zomervakantie en profiteer nu van enorm voordeel. Kijk op onze site voor de voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4