Gerritsen is er klaar voor Turnfinale tweede en derde divisie in Terneuzen w pzc Vrijdag 18 mei 2007 43 René-Michel Gerritsen denkt er niet aan om Veere aan het eind van het sei zoen te verlaten. foto Lex de Meester Voetballer Veere denkt dat zijn ploeg klaar is voor tweede klasse. door Ron de Waal VEERE - Nadat in de eerste ronde van de nacompetitie Good Luck aan de kant werd gezet, staat er voor Veere in de tweede ronde een dubbele ontmoeting met FC Dauwendaele op het programma. Spits René-Michel Gerritsen is hoopvol gestemd. „De finale moet opnieuw haalbaar zijn." De eerste horde richting finale van de nacompetitie was een lastige, maar werd door Veere succesvol genomen. Het zorgde voor grote opluchting. „Good Luck was een stugge ploeg. Iedereen is blij dat we zo'n moeilijke tegenstander voorbij zijn", vertelt de 25-jarige René-Michel Gerritsen. „We kwa men in de uitwedstrijd goed weg, toen ze vlak voor tijd een grote kans om zeep hielpen. Daardoor bleef het 0-0. Gelukkig liet de 3-0-thuiszege niets aan duidelijk heid over." Gerritsen zelf staat te popelen om het vervolg van de nacompetitie in te gaan. „Vorig jaar heb ik de na competitie door een gebroken mid denvoetsbeentje aan me voorbij moeten laten gaan. Ie baalt dan enorm als je de mooiste wedstrij den van het seizoen moet missen. Nu heb ik voor het eerst sinds ja ren alle 22 competitiewedstrijden gespeeld en wil ik natuurlijk ook Wil Veere-spits René-Michel Gerrit- sen miste dit seizoen nog geen wedstrijd van zijn ploeg. Hij acht Veere kansrijk voor promotie naar de tweede klasse. tot de finale op 2 juni actief blij ven", legt hij uit. In de finale van vorig seizoen was Tholense Boys met 3-2 te sterk voor Veere. Nu hoopt de spits, die in het dagelijks leven werkzaam is bij de politie in Spijkenisse, opnieuw zover te ko men. Gerritsen: „Maar laten we eerst maar eens naar Dauwendaele kij ken. Dat zijn altijd aparte duels en bovendien verkeert die ploeg in de winning mood. In de competitie verloren we daar uit met 2-1 en toen zag je al dat het door een an der concept bij hen veel beter stond. Het was een wereld van ver schil vergeleken met het duel dat we eerder in Veere speelde, toen het 4-2 voor ons werd. De vorm van de dag zal voor een groot deel bepalend zijn." Slaagt Veere erin om via de nacom petitie de tweede klasse te berei ken, dan voorziet René-Michel Gerritsen geen onmogelijke mis sie. „Bovenin zullen we zeker niet meedraaien, maar spelen tegen voetballende ploegen ligt ons ge woon beter." Veel spelers van bui tenaf zullen de gelederen van Veere niet komen versterken, zoals in het verleden wel het geval was „Veere is natuurlijk een andere koers gaan varen, waarbij er geen betalingen meer worden gedaan. Zodoende spelen er nu veel jon gens met een Veere-achtergrond en is er veel meer sprake van een echte vereniging. Er vertrekken met Martijn Brinkhuis, keeper Rick Wiegmans en Tom Nieuwe- link nu drie spelers, maar hopelijk kunnen we dat redelijk opvangen. Paul Noya hebben we een heel sei zoen moeten missen door een knieblessure en ik hoop dat Edwin van Tatenhove zich ook weer be schikbaar stelt nu Rinus Zegers als trainer door Carlos de Jonge wordt opgevolgd." Even leek het er op dat Veere naast Tom Nieuwelink, die naar Zaamslag vertrekt, ook van de tweede spits René-Michel Gerrit sen afscheid zou moeten nemen. „GPC Vlissingen belde of ik inte resse had, maar als ik mijn ja woord heb gegeven aan Veere, dan ga ik niet verder kijken. Het is met trainen en spelen toch al een en al geruil en geschuif Dar komt door mijn onregelmatig werk in Spijke nisse. Ik richt me nu dan ook volle dig op het succesvol afronden van het nacompetitieverhaal met Veere." Namens Zeeland strijden zes meisjes mee om de titels. door Janny Vermeule terneuzen - Gymnastiekvereni ging EMM Terneuzen en de turn bond KNGU houden zaterdag en zondag in sporthal De Vliegende Vaart de finale van het bondskam- pioenschap voor de tweede en der de divisie vrouwen. Turnsters uit heel het land hebben zich voor deze wedstrijden ge plaatst. Dat deden zij in een com petitie in zes leeftijdscategorieën, die begon in de eigen regio en werd gevolgd door voorwedstrij den en halve finales. In Terneuzen is nu de finale. Ook een aantal Zeeuwse turnsters heeft zich gekwalificeerd. Denise Caljouw van Atlas Heinkenszand turnt zaterdag in de derde divisie bij de pupillen 2 en haar zus 'Cin dy Caljouw komt uit bij de jeugd. In de tweede divisie komen zon dag van Delta Sport Zierikzee Ni- nah Hubregtse (instap) Marika Padmos (jeugd) en Audrey Mol (ju nior) in actie. Voor Turnschool Zeeland doen Kaylee lanse en Ya- rah Zandee (pupil 1) en Lyn de Pagter (jeugd) mee. De wedstrij den beginnen zowel op zaterdag als zondag om 09.00 uur. De bondskampioenschappen voor de eerste divisie worden op 2 juni in Deventer geturnd. Hiervoor hebben zich geplaatst: Charis van den Velde (MTV Middelburg), Chaima Moustaquim, Kelly Goede- gebure, Wendy Goedegebure, San dra van de Ven en Rebecca Yuen (allen Turnschool Zeeland). Vlissingen, Gildeweg 22. Telefoon: 0118 - 42 40 00 POPPE Terneuzen, Handelspoort 4. Telefoon: 0115 - 64 73 33 www.autopoppe.nl Aanvaller Baaijens van Oostkapelle naar SSV GOES - De Goese voetbalvereni ging SSV'65 heeft de tweede nieu we speler voor het komend sei zoen vastgelegd. Jan Baaijens komt over van Oostka pelle, waarmee hij dit seizoen de gradeerde uit de eerste klasse. Baai jens speelde drie seizoenen voor de Walcherse club en kwam daar voor zeven jaar uit voor hoofdklas ser Kloetinge. De Bevelander speelt meestal op het middenveld. Eerder werd bekend dat ook Mar tijn Maaskant van Bruse Boys uit Bruinisse komend seizoen voor het naar de eerste klasse van het zaterdagvoetbal gedegradeerde SSV'65 speelt. Matige generale repetitie Terneuzen terneuzen - In de laatste oefen wedstrijd voor het nacompetitie- duel tegen 't Zand uit Tilburg boek te Terneuzen woensdag een moei zame 5-4-overwinning op de Zeeuws-Vlaamse selectie van spe lers onder de 21 jaar. Het elftal van trainer Ardian Lekaj kwam pas in de tweede helft op stoom. In de eerste helft keek de ploeg tegen een 3-0-achterstand aan. Mario de Fouw, Mike But, Si- nan Coban en Gianni Kimvidi bo gen de stand om in het voordeel van Terneuzen. De Zeeuws-Vlaam se selectie moest uiteindelijk bui gen na de beslissende treffer kort voor tijd van Mike But. Tennissters De Schelde na 5-1-zege kampioen terneuzen - De vrouwen van ten nisvereniging De Schelde hebben het kampioenschap binnenge haald in hoofdklasse van de dis trictscompetitie. De Vlissingse ten nissters waren op de laatste speel dag veel te sterk voor het team van Animo. In Terneuzen werd het 5-1 voor De Schelde, dat in zes speelrondes slechts vier punten weggaf en daar mee de nummers twee, DOS en Souburg, ver achter zich liet. In de laatste wedstrijd tegen Ani mo wonnen Marjon Snoek, Rina Lazonder en Kitty Knegt hun en kelspelpartijen. Alleen Joke Ganse man moest een punt afstaan. The Roadhouse Roadies wint inhaalduel middelburg - De poolbiljarters van The Roadhouse Roadies heb ben de inhaalwedstrijd tegen De Halve Zolen uit Oosterhout met 7-2 gewonnen. Dennis van Belzen (twee keer), Ar no van der Wal en Stefan van Ros- sum kwamen tot winst. Krijn Wie- lemaker en Arno van der Wal ver loren elk een partij. Behalve de zege van Van der Wal in het 9-ball eindigde de winstpar tijen allen met slechts één punt verschil. Met nog twee wedstrijden te gaan zijn de Middelburgers een goede middenmoter in de regionale twee de klasse. Audi A6. Zakenauto van het Jaar. De succesvolle Audi A6 oogst alom lof en waardering. In Nederland koos de vakjury vèn Automobiel Management de Audi A6 tot Zakenauto van het Jaar 2006, terwijl lezers van Autoweek de Audi A6 de Tevredenheidstrofee in de executive klasse toekenden. In Duitsland riepen vijftien miljoen ADAC-leden de Audi A6 uit tot Auto van het Jaar 2005, beloonde Auto Bild de Audi A6 met zijn prestigieuze Al Award^n kozen lezers van Auto Zeitung de Audi A6 als beste auto in de premium klasse. Zowel zakelijk als ftrivé zorgt de Audi A6 voor optimale prestaties. Voor iedereen die de winnende klasse van de Audi A6 graag zelf wil ervaren, hebben we de speciale 'Zakenauto van het Jaar' uitvoering met onder andere lederen bekleding, CD-Navigotiesysteem en 17-lnch lichtmetalen velgen voor de meerprijs van 2.995,-. Kijk voor meer informatie op www.audi.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45