Swifttoernooi als alternatieve training Niels Koole boekt in Centrumloop tweede overwinning in vijf dagen Oostkapelle verliest bijna heel elftal Wielrenner Tjitte van den Buijs is de man in vorm bij A-amateurs 42 Vrijdag 18 mei 2007 PZC W Ondo-trainer Wim Allaart (met bal) speelt zelf mee tijdens het Hemelvaartsdagtoernooi van Swift, als enkele van zijn spelers rust krijgen. In het eerste duel met Swift wordt hij verdedigd door Ivo de Hond. foto Lex de Meester Voorzitter twijfelt over aanblijven bij Walcherse degradant. door Rudy Boogert oostkapelle - De degradatie van Oostkapelle uit de eerste klasse van het zaterdagvoetbal heeft een massale leegloop veroorzaakt. Bijna het gehele basiselftal wordt ontmanteld. Voorzitter Hans Barth vindt het schandalig en over weegt zijn functie bij de eerstko mende ledenvergadering op te ge ven. Het vertrek van Ronnie Cremer en Davy van Geersdaele naar VC Vlissingen was al bekend. Evenals het terugtreden van de drie routi niers Roel Latuheru, Edwin Meer man en Harro Hazelaar, die na de winterstop teruggehaald werden uit een lager elftal om het vlaggen schip van de vereniging te behou den voor de eerste klasse. Nu dat niet gelukt is, hebben ver schillende spelers hun conclusie ge trokken. Jan Baaijens vertrekt naar SSV'65 en Padden van de Water volgt zijn trainer Karl Vergouwen naar Goes. Voorzitter Barth vertelde verder dat Remon van Geersdaele en aan voerder Matthijs Lugtenburg naar GPC Vlissingen overstappen en dat Harold Vermeulen een aanbod van VC Vlissingen in beraad heeft. De linie die het minst getroffen is, is de verdediging. Doelman Matthijs van Wagenin- gen, de backs Rick en Joel Patten- ier en centrale verdediger Ruben Coppoolse blijven de club trouw. Ondanks pogingen van de techni sche mensen (Roel Latuheru en Hans Burgs) heeft Oostkapelle nog geen enkele speler kunnen verlei den tot een overstap. Voorzitter Hans Barth is de wan hoop nabij. „Ik vind het schanda lig dat al die jongens weggaan. Zij zijn er verantwoordelijk voor dat we zijn gedegradeerd, heb dan ook de 'guts' om te blijven en dat recht te zetten." De leegloop heeft Barth aan het denken gezet. „Ons beleid is erop gericht een sta biele eersteklasser te zijn. Ik weet niet of ik daarvoor de verantwoor delijkheid kan dragen. We mogen blij zijn als we volgend jaar twee deklasser blijven." Gillissen wil met team niet ontbreken op eigen korfbaltoernooi. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Kun je het maken om met het eerste team van Swift te ontbreken op het eigen Hemel vaartsdagtoernooi? Nee, vond trai ner Ralph Gillissen. „Hoewel het ons misschien niet al te goed uit komt, is dus het geen punt van dis cussie geweest. Was het een ander toernooi geweest, dan waren we misschien niet gegaan. Nu maken we er het beste van. De drie wed strijden die we spelen, zien we als een alternatieve training." Swift is nog altijd niet helemaal veilig in de eerste klasse van het veldkorfbal. De Middelburgse for matie móet zaterdag van Tjoba winnen om zeker te zijn van lijfs behoud. Laat het achttal echter één of twee punten liggen, dan volgt minimaal één beslissingswed strijd. Gillissen: „We spelen van daag drie keer: twee keer tegen On- do en één keer tegen Fortis 2. Mis schien kunnen we in die duels een beetje vertrouwen opdoen." Opvallend is dat Ondo, één van de drie ploegen in de hoofdpoule van het Swifttoernooi, in een soortge lijk schuitje zit. Het korfbalteam uit Sint Laurens staat met nog één speelronde te gaan zesde in de tweede klasse, één punt boven Val- to en zeven punten boven Ventu ra Sport. Omdat Valto zaterdag uit gerekend Ventura Sport treft, moet Ondo haast wel zeker win nen van TOP Arnemuiden om vei lig te zijn. „Maar ik heb niet overwogen om niet te komen", vertelt trainer Wim Allaart. „Vorig jaar, toen ik zelf nog in Ondo 1 zat, hadden we vlak na het Swifttoernooi ook een belangrijke wedstrijd. We moesten een beslissingswedstrijd tegen ADO spelen om promotie naar de tweede klasse. Onze trainer van toen, Edwin Coppoolse, wilde aan vankelijk niet naar het toernooi gaan, maar uiteindelijk zijn we Eersteklasser Swift en tweede- klasser Ondo speelden gisteren op het Hemelvaartsdagtoernooi in Middelburg. Eigenlijk kwam dat niet zo gelegen. toch gegaan. We hebben 's avonds zelfs nog disco gehad bij Swift. En toch wonnen we van ADO." De tijden dat er nog op het scherp van de snede werd gekorfbald tij dens het Hemelvaartsdagtoernooi zijn ook voorbij, weet Allaart. „Tien, vijftien jaar geleden zaten teams als Fortis, Tjoba en Swift hier in de hoofdpoule. Toen stre den we - ik speelde bij Swift - echt om de toernooizege. Nu gaat het meer om de gezelligheid. De kans dat hier iemand geblesseerd raakt, is dus ook klein." Bij Ondo deden enkele spelers niet (volledig) mee. Ralph Gillis sen stelde bij Swift gewoon zijn ba- sisacht op. „Tja, waarom niet. Ie dereen moet dat vertrouwen op doen." door onze sportredactie WEMELDINGE - Wielrenner Tjitte van den Buijs is de man in vorm bij de amateurs A. Vorige week won hij de Ronde van Goes en gis teren schreef de inwoner van Nieuwdorp de Ronde van Wemel- dinge op zijn naam. In een levendige wedstrijd waren het Jacques Schuit uit Arnemui den (die later samen met Dennis Raadtgever uit Kapelle ten val kwam) en Marco Minnaard die sa men rondenlang voorop reden. Eerst leek alleen Goesenaar Rein-Jan Elenbaas het gat naar de ze twee te kunnen dichten, maar met nog vijf ronden te rijden reed Tjitte van den Buijs in een keer naar de drie koplopers toe. Hij duldde niet lang hun gezelschap. Al snel demarreerde hij opnieuw. Marco Minnaard was de enige die hem kon volgen en samen reden ze naar de finish. Tjitte van den Buijs bleek de snelste in de sprint. Bij de amateurs B reed Maarten Verduijn naar de overwinning. Met nog drie ronden van 2600 me ter te gaan kreeg hij ongeveer hon derd meter voorsprong. Wat het peloton ook deed, Verduijn hield knap stand. Marcel Clement werd evenals in Goes vorige week twee de. Nederlands kampioen Jack van der Horst won bij de amateurs 40+ en Ronald Gort was de snel ste in de S/P-klasse. In totaal waren er 133 renners op het gezellige en drukbezochte par koers van Wemeldinge in actie. Atleet uit Zoutelande blijft in Wemeldinge Edwin de la Ruelle voor. door Sjaak Sinke WEMELDINGE - Vijf dagen na zijn overwinning in de Meidoornloop in Nisse pakte Niels Koole zijn vol gende zege. Nu was de Centrum loop van Wemeldinge zijn prooi. Sjaan Maartense was de snelste vrouw. In het voorprogramma van de wie lerronde van Wemeldinge ston den met 115 deelnemers flink wat meer atleten aan de start dan vorig jaar. Na het aftellen werd de meu te opgang getrokken door Kevin de Pagter die meteen Niels Koole en Robin Hofland in zijn kielzog kreeg. Wim van Sparrentak en Wilko de Vos keken bij de eerste doorkomst na 2,8 kilometer al tegen een flin ke achterstand aan. Anita Joziasse voerde het veld bij de vrouwen aan voor Sjaan Maartense, Chantal Maat en Juliëtte Visser. In de tweede ronde werd er flink aan de boom geschud door Niels Koole, die na ruim vijf kilometer Niels Koole was zondag al de snelste in de Meidoornloop in Nisse. Gisteren won de atleet uit Zoutelande ook de Centrumloop in Wemeldinge. al een voorsprong van meer. dan 100 meter had opgebouwd op Ke ven de Pagter. Edwin de la Ruelle nestelde zich op de derde stek ten koste van Hofland, Sparrentak en de Vos. In de afsluitende ronde kwam de zege van Koole niet meer in gevaar. De la Ruelle pas seerde Kevin de Pagter en werd tweede, voor het talent uit Westka- pelle. Robin Hofland miste het po dium ruimschoots maar hield wel Sparrentak, De Vos en Bruggeman achter zich. Sjaan Maartense had in de tweede ronde de koppositie bij de vrou wen overgenomen van Joziasse die zich in de slotfase ook nog voorbij gestoken zag door Chantal Koole.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44