Sport Belgen brengen leven in de brouwerij Geslaagde vuurdoop voetbalgala Nieuwdorp PZC Vrijdag 18 mei 2007 I 41 Het duel tussen Walcheren onder 23 en Sparta eindigt in een 1-1-gelijkspel. foto Willem Mieras Sparta Ai grijpt eerste prijs na grillig duel met Cercle Brugge. door Barry van der Hooft NIEUWDORP - Nodig een paar Bel gische ploegen uit voor je toernooi en je kunt er vergif op innemen dat het niet saai wordt. Is het niet vanwege het vertoonde voetbal, dan toch zeker door de randver schijnselen. Zo was het gisteren ook op de velden in Nieuwdorp, bij de eerste editie van het Gront- mij Voetbal Gala. De Uefa's van Cercle Brugge (tot negentien jaar) wilden hun poule als winnaar afsluiten, maar ken den in Sparta Ai een taaie oppo- Walchers elftal wint van hoofdklassers Kloetinge en Hoek. door Barry van der Hooft NIEUWDORP - Bij de hoofdklasser met de hoogste ambities is het bes te er al maanden af Hoek kende een teleurstellend slot van de com petitie en liet zich gisteravond bij het eerste voetbalgala in Nieuw dorp ook niet van zijn beste kant zien. „Dit is schandalig", zei Niels Domi- nicus na de nederlaag tegen het Walchers elftal (2-0). „Sommige jongens hebben er gewoon geen zin meer in", viel Istvan Bakx zijn ploeggenoot bij. De linksbuiten speelde alleen de eerste wedstrijd, tegen het Borsels nent. Het beslissende duel tussen de twee teams - de winnaar zou eerste in de poule worden - eindig de met een aantal opstootjes. Met een paar gele kaarten leek de rust terug te keren, maar dat gebeurde pas nadat één van de Belgische spe lers met rood het veld af was ge stuurd. Die kaart werd gegeven net na de late treffer van Sparta, waardoor de Rotterdammers alsnog de eer ste prijs mochten ophalen. Bij een gelijkspel tussen Sparta en Cercle zou het Walchers elftal tot 23 jaar als eindwinnaar van het veld zijn- gestapt. Het team speelde fris en bij vlagen goed voetbal, hield Cer cle op een gelijkspel (r-r, doelpunt van De Meeuwen-spits Maarten elftal, en behoedde Hoek voor een blamage. De Borselse selectie, met spelers die vooral in de derde en vierde klasse voetballen, miste voor rust een enorme kans. In de tweede helft kwam het elftal via Daan Esser op voorsprong en liet de ploeg vervolgens nóg een reuze kans liggen. Nadat lan Huygens, de vertrekkende topscorer van Hoek, een strafschop had gemist, kreeg Bakx het nog twee keer op zijn heupen. Gelukkig voor Hoek, want het leverde twee treffers van Thijs Binnerts en een positieve uit slag op. Kloetinge verloor op het veld er naast met r-o van het Walchers elf tal. De snelle goal, binnen twee mi nuten, kwam op naam van Jan Baaijens. De winst op Kloetinge bleek geen toevalstreffer voor het Brasser) en deed hetzelfde tegen Sparta (r-r). Zeelandia Middel burg, dat op het allerlaatste mo ment Terneuzen Boys verving, werd met 2-0 verslagen. Brasser en Juniorenploeg van RBC Roosendaal heeft een flinke Zeeuwse tint Robin de Pagter (GPC) tekenden voor de goals. Daarna was de volgende poule aan de beurt, met het Borsels elftal tot 23 jaar, de Uefa's van Germinal Beerschot Antwerpen, RKC Ar en RBC. De Roosendaalse ploeg speel de met een flinke Zeeuwse tint. Walchers elftal, want ook de ande re hoofdklasser werd even later over de knie gelegd. )oey van der Zweep zorgde tegen Hoek voor r-o en de aanvaller van RCS liet Re- mon van Geersdaele de tweede goal maken. Bij Hoek namen de ir ritaties toe, bleef het veldspel on der de maat en maakte het gros een uitgebluste indruk. Het was misschien daarom ook wel goed dat een duel met rivaal Kloetinge (dat het Borsels elftal nog wel met 2-0 versloeg) niet in het programma was opgenomen: „Dat hebben we expres gedaan", De Borselse selectie, met spelers die vooral in de derde en vierde klasse voetballen, verschalkt in Nieuwdorp nog bijna de uitge bluste hoofdklasser Hoek. Mitchell van Belzen (Goes), Tho mas van den Houten (Goes), Tom Janssen (Kloosterzande), Sherif Ta- wfik (Middelburg) en Terneuze- naar Frank van Kouteren rijden wekelijks een paar keer naar Roosendaal en proberen steeds dichter bij een loopbaan als prof te komen. RBC Ar won de poule, dankzij twee gelijke spelen tegen het Bor sels elftal en GBA (beide keren 0-0) en een r-o-zege tegen RKC. Jeremy Hill ontbrak in de selectie van RBC Ar. Hij is al een paar we ken niet meer gesignaleerd in Roosendaal en vertrekt bij de club. Hill heeft vanavond een gesprek met zondag-derdeklasser Vlissin- gen. bekende organisator Peter de Vos. „Die twee clubs spelen niet zo graag tegen elkaar. Het is ook van de redenen waarom ze straks niet aan de Borsele Sloepoort Cup mee doen." Een andere reden is de vaak geringe of extra agressieve te genstand voor de twee clubs in Nieuwdorp. Het leverde Pieter de Munnik afgelopen zomer een zwa re blessure op, die hem de rest van het seizoen kostte. De Vos heeft daarom nu een nieuw idee in zijn hoofd. „Hoek, Kloetinge, Terneuzen en nog een hoog spelende zondagclub. Een soort superpoule. Maar dat moe ten we eerst bespreken binnen on ze commissie. Het lijkt mij wel leuk. Die ploegen hebben dan pri ma tegenstand en er wordt goed gevoetbald." Albert Voorn naar Vrouwenpolder GOES - Op de startlijst van de jaar lijkse eventingwedstrijden (SGW) in Vrouwenpolder staat dit jaar een bijzondere naam. Het is die van Albert Voorn, een ruiter die in de springsport zijn sporen meer dan verdiend heeft Voorns opmerkelijkste prestatie stamt uit 2002, toen hij op de Olympische Spelen in Sydney zil ver won. Jeroen Dubbeldam won toen goud. Voorn pakt in Vrou wenpolder zijn oude liefde weer op. Begin jaren negentig was hij een fanatiek eventing-rijder. Ook veelvoudig nationaal kam- pieon Alice Naber-Lozeman gaat van start in Vrouwenpolder. De wedstrijden zijn op 26 en 27 mei. AS Roma pakt Italiaanse beker MILAAN - AS Roma heeft zoals ver wacht de Italiaanse beker vero verd. De club won vorige week in de eerste ontmoeting met 6-2 van Internazionale. Tijdens de return in Milaan liet Roma zich niet ver rassen. De Romeinen hielden de schade beperkt (2-1-nederlaag) en stelden daarmee de bekerzege vei lig. Beide ploegen eindigden de wedstrijd met tien man. Cordoba (Inter) en Panucci (Roma) kregen rood. Dammers Aagtekerke Walchers kampioen OOST-SOUBURG - Het viertal van Aagtekerke is verrassend Walchers kampioen dammen geworden. Het team bestaande uit Bennie en Ad Provoost, David Bosselaar, Frans Blaas en Arie den Hollander speelde in de finaleronde verras send gelijk tegen het eigen reserve team, maar won overtuigend van het sterker ingeschatte Lammeren- burg en Middelburg. Lammeren- burg werd tweede, Middelburg der de. Hingis meldt zich af voor Roland Garros PARIJS - Martina Hingis heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De organisatie van het Franse grands- lamtoernooi heeft dit woensdag la ten weten. De Zwitserse tennisster heeft al langer last van een heupblessure met uitstraling naar de rug. Ze is niet op tijd hersteld voor het toer nooi in Parijs. Ook de Thai Paradorn Srichapan, de Duitser Nicolas Kiefer en de Russin Evgenia Linetskaja doen wegens blessures niet mee aan Ro land Garros. Anky van Grunsven is weer helemaal terug EINDHOVEN - Na een jaartje inacti viteit staat Anky van Grunsven na de eerste dag van de nationale titel strijd dressuur in Eindhoven ge woon weer als eerste geklasseerd. Met Keltec Salinero scoorde ze 78,375 en daar kwam niemand bij in de buurt. Vorig jaar augustus werd Van Grunsven in Aken we reldkampioene. Daarna kwam ze nauwelijks nog in actie. Begin maart beviel ze van haar dochter, Ava Eden. Hans Peter Minderhoud uit West- kapelle staat met Exquis Nadine na de eerste dag zevende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43