Sport Espanyol blijft in de schaduw Slory in voorlopige selectie I PZCI39 45 Addy Engels houdt kruit droog in Ronde van Italië Tip? sport@pzc.nl Vrijdag 18 mei 2007 Feyenoord begint onderhandelingen met Co Adriaanse Verdriet van verliezer Uefa Cupfinale is groter dan vreugde bij Sevilla. door Leon ten Voorde GLASGOW - Zal het Espanyol ooit nog een keer lukken uit de scha duw van grote broer Barcelona te treden? De kleine club uit Barcelo na had woensdagavond in Glas gow eindelijk het minderwaardig heidscomplex van zich af kunnen werpen, maar in de strafschoppen- serie van de Uefa Cupfinale tegen Sevilla (2-2 na 120 minuten) verlo ren de Catalanen de controle over hun zenuwen (3-1). Sevilla prolongeerde daardoor de titel en onderstreepte nog eens, dat het in korte tijd een geduchte speler op het Europese podium is geworden. Want wie twee keer op rij de Uefa Cup wint en de Super Cup binnenhaalt (na een afgete- Voetballer van Excelsior valt in de smaak bij bondscoach Van Basten door onze sportredactie DEN HAAG - Bondscoach Marco van Basten heeft Andwelé Slory van degradatiekandidaat Excelsior opgenomen in de voorlopige selec tie van het Nederlands elftal voor de oefentrip naar Azië, begin juni. Boudewijn Zenden (Liverpool) en Mario Melchiot (Rennes), twee kende zege op Barcelona), mag se rieus aanspraak maken op de titel topploeg. In de regen van Glasgow was het verdriet van de verliezende ploeg echter groter dan de vreugde bij de winnaars. Op Hampden Park zorgden de tranen van de spelers en fan van Espanyol voor net zo veel aanvoer van water als de he mel. Temidden van al het leed werd in zijn hoofd de finale van 1988 tegen Bayer Leverkusen nog eens afgespeeld. De finale die Espa nyol ook na strafschoppen verloor. En de trainer van nu (Valverde), was een van de spelers van toen. Blijkbaar is het de club, die in Bar celona altijd op het tweede plan komt, ook niet gegund eens een succesje te boeken. Op Hampden Park had het woensdag moeten ge beuren en dat had ook gekund, omdat de blauw-witte formatie meer dan een uur lang de betere voetballers die lang uit beeld wa ren voor Oranje, staan ook op de groslijst van 24. Edwin van der Sar (rust), Clarence Seedorf (vader schap) en Robin van Persie (blessu re) hebben afgezegd voor de reis naar Zuid-Korea (2 juni) en Thai land (6 juni). De definitieve selec tie wordt volgende week vrijdag bekendgemaakt. De voorlopige selectie: Doel: Maarten Stekelenburg (Ajax) en Henk Timmer (Feyenoord). Verdediging: Khalid Boulah- rouz (Chelsea), Wilfred Bouma (Aston Vil- ploeg was op het veld. Espanyol had alles in gereedheid gebracht voor een stunt, maar werd uitein delijk beroofd door zijn eigen spe ler Moises die twintig minuten voor tijd bij de stand van 1-1 (goals Adriano en Riera) een tweede gele kaart incasseerde. Vanaf dat moment was het puur overleven voor Espanyol, dat pas in de verlenging leek te buigen na een treffer van Kanouté. Omdat het nonchalante Sevilla weigerde het duel te beslissen, kreeg Espa nyol in de slotfase nog een keer de gelegenheid zich op te richten. De Braziliaan Jonatas had voor de wedstrijd nog voor de nodige com motie gezorgd omdat hij zijn pas- Nadat Moises al vroeg zijn twee- de gele kaart in casseert, komt Espanyol in het nauw. Maar pas na de strafschoppenserie geeft de ploeg zich over. la), Giovanni van Bronckhorst (Barcelona), Tim de Cler (AZ), John Heitinga (Ajax), Kew Jaliens (AZ), Joris Mathijsen (HSV) en Mario Melchiot (Stade Rennes). Mid denveld: Nigel de Jong, Rafael van der Vaart (HSV), Denny Landzaat (Wigan Athletic), Clarence Seedorf (AC Milan), Wesley Sneijder (Ajax) en Demy de Zeeuw (AZ). Aanval: Romeo Castelen (Feyenoord), Klaas Jan Huntelaar (Ajax), Danny Koevermans (AZ), Arjen Robben (Chelsea), Andwelé Slory (Excelsior), Jan Vennegoor of Hesselink (Celtic), Drik Kuijt en Boudewijn Zenden (Liverpool). poort was vergeten, maar die dom migheid werd hem vergeven toen hij vijf minuten voor tijd met een afstandschot een penaltyserie af dwong. Maar daarin ging het hope loos mis met het bloednerveuze Espanyol, dat maar liefst drie straf schoppen miste. Sevilla-doelman Palop hoefde niets eens zijn klasse aan te spre ken om de zwak ingeschoten penalties te keren. Vorig jaar in Eindhoven verraste Sevilla door in een ware show niets heel te laten van Middlesbrough. Van dat hoge niveau bleef men in Glasgow ver verwijderd, maar dat doet niets af van de kwaliteit die er in de selec tie schuilt. Voor Sevilla, dat in de poule nota bene verloor van AZ, betekende de winst in de Uefa Cup de eerste prijs in een seizoen, waarin het ook nog kampioen kan worden en de nationale beker kan pakken. Andwelé Slory Alves in selectie Braziliaans elftal RIO DE JANEIRO - Bondscoach Dun- ga van de nationale voetbalploeg van Brazilië heeft Afonso Alves van Heerenveen opgeroepen voor de vriendschappelijke interlands tegen Engeland en Turkije. Deze wedstrijden worden op 1 juni en 5 juni in Londen en Dort mund afgewerkt. De spits van de Friese club debuteert in het natio nale elftal van Brazilië. Alves trok de aandacht van Dunga als top schutter van de eredivisie. Hij maakte het afgelopen seizoen 34 competitietreffers voor Heeren veen. „Hij is groot en sterk en heeft ook nog eens een goede techniek", ver klaarde Dunga zijn keuze voor Al ves. Tom Boonen breekt een teen MOL - Tom Boonen heeft bij een training in de buurt van zijn woon plaats Mol een teenbreuk opgelo pen. De Belgische renner stootte in een poging een botsing met een auto te voorkomen met de rechter voet tegen een verkeersbord. Door de blessure kan hij volgende week niet meedoen aan de Ronde van Catalonië. Boonen moet een paar dagen rust houden voor hij zijn normale training kan hervatten. Valencia vervolgt jacht op Wesley Sneijder AMSTERDAM - De clubleiding van Valencia bereidt een nieuw bod op Wesley Sneijder voor. De Spaanse club wil de 22-jarige mid denvelder van Ajax zo snel moge lijk inlijven. Sneijder ziet een overgang naar de huidige nummer vier van de Pri- mera Division wel zitten. Ajax wil nog niet meewerken. De Spaanse club had naar verluidt al twaalf miljoen euro voor Sneijder over. Ibrahim Afellay talent van het jaar AMSTERDAM - Ibrahim Afellay is ge kozen tot Talent van het Jaar. De speler van PSV zal begin septem ber bij het gala Voetballer van het Jaar de Johan Cruijff Prijs ontvan gen. Hij volgt Klaas Jan Huntelaar op. Afellay kreeg bij een stemming on der een twaalfkoppige jury onder leiding van Cruijff de voorkeur bo ven Moussa Dembélé van AZ en Urby Emanuelson van Ajax. Carl Verheijen breekt sleutelbeen bij botsing PALMA DE MALLORCA - Schaatser Carl Verheijen heeft tijdens een fietstraining op Palma de Mallorca zijn sleutelbeen gebroken. Het lid van de TVM-schaatsploeg knalde op het Spaanse eiland tegen een auto. Verheijen is naar Nederland ver voerd. Vandaag wordt hij in Amersfoort geopereerd. Naar ver wachting kan de schaatser over een week alweer licht trainen. Sevilla-doelman Andreas Palop stopt drie strafschoppen aan het einde van de Uefa Cupfinale. Na het 2-2-gelijkspel wint zijn ploeg daardoor van Espanyol. foto Dave Thompson/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41