Bij salsadansen Arnemuiden krijgt grotere begraafplaats Anneke wil nog wel iets leren van Michiel DECORATIONS CL OX HING T R. E N D S I FT S Van verkrachting verdachte man in hoger beroep Kleine brand bij Eastman in Middelburg 26 Vrijdag 18 mei 2007 PZCW Kerkhof aan Veerseweg moet in 2010 weer genoeg ruimte hebben. door Carla van de Merbel ARNEMUIDEN - De begraafplaats aan de Veerseweg in Arnemuiden wordt uitgebreid. D. Sakko van de gemeente Middelburg lichtte de plannen daarvoor woensdagavond toe tijdens de wijktafel Arnemui den in verenigingsgebouw De Ar- ne. Op de begraafplaats van Arnemui den is nu nog ruimte voor hon derd koop- of familiegraven en honderd algemene graven. Per jaar is behoefte aan ongeveer 35 koop- graven en evenzoveel algemene graven. Dat betekent dat de be graafplaats in 2010 vol zal zijn. Enkele maanden geleden heeft de gemeente Middelburg voor de uit breiding een hectare grond, gren zend aan de begraafplaats, aange kocht. Na de zomer wordt een in richtingsplan voor zowel het oude middelburg - Overleg met zijn ad vocaat was niet nodig. De 22-jarige Middelburger besloot woensdag, direct na het aanhoren van zijn straf, in hoger beroep te gaan. De Middelburgse rechtbank veroor deelde hem namelijk tot een cel straf van vijftien maanden waar van zes voorwaardelijk. Ook mag als het nieuwe deel gemaakt. On der meer de padenstructuur wordt verbeterd. De toegang blijft op dezelfde plek. Het plan, inclu sief de aankoop van de grond, kost zo'n 900.000 euro. De aangekoch te grond ligt lager dan die van de huidige begraafplaats. Om ver ge noeg boven het grondwaterpeil te kunnen blijven, wordt de grond van het nieuwe deel opgehoogd. Met de uitbreiding moet de be graafplaats na 2010 voor dertig jaar groot genoeg zijn. Er zal straks wel worden begraven in twee lagen, zei Sakko woensdagavond. „We willen in ieder geval geen graven ruimen, zoals in Oost-Souburg. Er is ook ruimte voor nieuwbouw in de gemeente, dan moet er ook plaats zijn voor begraven." De dub bele algemene graven, boven el- W9 Op de grotere en heringerichte begraafplaats van Arnemuiden wordt straks in twee lagen begra ven. Tot 2040 moet er dan ge noeg ruimte zijn. hij nimmer meer contact opne men met zijn ex. Het Openbaar Ministerie eiste twee weken geleden een celstraf van achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk tegen hem. Ondanks zijn heftige ontkennin gen heeft de man volgens de recht bank wel degelijk zijn ex verkracht kaar, krijgen elk een eigen steen, die naast elkaar bij de graven ge plaatst worden. Bij familiegraven kan nog steeds één steen met daar op twee namen worden geplaatst. Er wordt nog gekeken of er ook een strooiveld voor as en een ur nenmuur moeten komen. Tijdens de bijeenkomst van de wijktafel is onder meer ook gespro ken over vernieuwing van het re pertoire van het carillon van Arne muiden. Beiaardier I. Vogel houdt zich daarmee bezig. Vogel riep woensdag de Arnemuidse bevol king op mee te denken over een nieuw repertoire. Volgens Vogel is vernieuwing van het liedjesbe stand in het carillon hard nodig. „Het huidige komt vooral uit 'Kun je nog zingen, zing dan mee'." Het Arnemuidse carillon wordt door een computer aangestuurd. De klokken stammen uit de zestiende eeuw en zijn niet altijd even zui ver, aldus Vogel. „De nieuwe wer ken moeten dus niet te ingewik keld zijn." en mishandeld. Haar wonden, in de avond en nacht van de 14e fe bruari opgelopen, kunnen volgens de rechtbank niet ontstaan zijn bij een wat wilde stoeipartij. Die avond drong hij haar appartement binnen en misbruikte hij haar. Ze kon daarna ontsnappen en de poli tie waarschuwen. Twee dagen salsa in De Stads Ring Middelburg. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - „Ok, we gaan begin nen. Weet iedereen de basic stepsV' Docent Arvid van dans school Mamborico uit Rotterdam danst voor en telt. Eén, twee, drie, vier, vijf... Arvid leidt de eerste workshop salsadansen van deze dag- Gisteren begon in sportcentrum De Stads Ring aan de Kruitmolen- laan in Middelburg een tweedaag se salsaconventie. Volgens Hedwig Samson van De Stads Ring was de salsadag vorig jaar zo'n succes, dat er dit jaar gekozen is voor een tweedaags festijn. Er worden work shops gegeven door in de salsawe reld bekende docenten uit Neder land, België, Amerika en Canada; er zijn demonstraties; er wordt sal- sakleding verkocht en vanavond is er een wedstrijd en het slotfeest. Samson verwacht, verspreid over twee dagen, een opkomst van zo'n honderdvijftig man. „Ok, we gaan naar de volgende step. De truc is om op tel één een beetje door je linkerknie te gaan en dan op tel twee het rechter been te strekken." Arvid doet het voor. Eerst zonder muziek zodat ie dereen zijn aanwijzingen goed kan volgen, daarna gaat het geluid weer aan. „Here we go." De workshop van Arvid wordt ge volgd door tien dansers; vier pa ren en twee 'losse' vrouwen die om en om dansen met de manne lijke collega van Arvid. Sommige deelnemers hebben nog maar een paar lessen salsadansen gehad, an deren zijn al gevorderden. Een beetje kennis van de dans is ook wel nodig, anders is het moeilijk om de snelle pasjes en het draaien mee te doen. Het gaat de meeste deelnemers aan de workshop redelijk af De pasjes lukken, de heupen draaien losjes mee. Toch blijven de gezich ten 'op serieus' staan; de deelne mers hebben hun aandacht nodig bij de passen die ze moeten zet ten. Arvids collega Erika vindt het allemaal nog wat stijfjes en voor zichtig. „Je moet je gewoon laten gaan. Als je in jezelf gelooft, gaat het beter." Dit is de workshop partnerwork het gaat dus om de samenwerking tussen vrouw en man. Ook bij sal sadansen is het de man die leidt. Een mannelijke deelnemer die de teugels even laat vieren, wordt door Arvid tot de orde geroepen. „Jij moet haar leiden hè, jij bent de bestuurder, niet zij. Je moet de vrouw wel de ruimte geven om haar stappen te kunnen maken." Christel Muls (44) uit Gent en Mi chael Hamelink (23) uit Hulst puf fen uit na de workshop van Arvid. Christel en Michaël zijn ervaren salsadansers. Christel geeft al jaren in België les in salsadansen. Ze is een vriendin van de tante van Mi chaël, die in Hulst een salsastudio 'Je moet de vrouw wel de ruimte geven om haar stappen te kunnen maken' heeft. Michaël geeft daar ook salsa- les. Kunnen zij hier nog iets leren dan? Christel: „Jazeker. Er zijn heel veel verschillende salsastijlen met verschillende passen. De work shop van net was volgens de stijl New York on two. Dan gaat het steeds om tel twee en dans je op één lijn. Bij de dansschool waar ik werk, geven we les in de Cubaanse stijl. Daarbij dansen de mannen los en soepel en moet de vrouw veel draaien. Dan heb je ook nog LA on one, waarbij de man meer stilstaat." Heb je altijd een partner nodig of kun je ook in je eentje sal sadansen? Christel: „Ja, dat móet je zelfs kunnen. Als de man je los laat, moet je alleen verder kunnen dansen. De man is altijd de baas bij salsa." Christel en Michaël blijven de hele dag op de salsaconventie. Michael: „Het is voor ons dichtbij en het is niet duur om hier workshops te volgen; 35 euro voor een hele dag. Volgende week ga ik naar de salsa conventie in Brussel en daar kost het 90 euro. En het hoeft daar niet beter te zijn dan hier." DIS Langstraat 11-13 Markt 73 THAT 4374AN Zoutclande 4331IX Middelburg J 0118 - 566003 0118 - 650151 Vlissingse scholieren interviewen hun burgemeester. door Maurits Sep vlissingen - „je mag alles vragen wat je wilt", belooft burgemeester Anneke van Dok. De vijf Vlissing se scholieren gaan er dan maar eens goed voor zitten. „Wat vindt u van Michiel de Ruyter?" Want daarvoor zijn Eline Somers (tl), Marjolein Roovers (11), Eva de Weert (to), Lisa van 't Westende (10), Marcia de Nooijer (10) en Sammy de Ridder (10) woensdag naar het stadhuis gekomen. Ze doen mee aan het De Ruyterpro- ject van de bibliotheek. De mei den interviewen de burgemeester, Sammy filmt alles. „Als je de foto's ziet", antwoordt Anneke, „dan is het, uh ja, een he le knappe man. En een lieve man. En heel stoer. En aardig, denk ik." Wat ze over Michiel weet, heeft de burgemeester uit boeken, verklapt ze. Maar zelfs in boeken staat niet alles, merkt ze tot haar verrassing. Want weet zij ook dat het stand beeld eigenlijk niet goed staat, wil len de meiden weten. De burgemeester schrikt ervan. „Nee?!" Hij kijkt naar beneden en niet naar de zee, hebben de inter viewers ontdekt. „Hoe weten jullie dat?" Gehoord van Ad Tramper van het gemeentearchief. „Nou, dat beeld moet nog gerestaureerd worden, dus ik zal het doorgeven", belooft Anneke. „Ik weet alleen niet of het lukt om zijn kin om hoog te krijgen." Het hele jaar staat in het teken van Michiel de Ruyter, omdat het vier honderd jaar geleden is dat hij is geboren. Vindt de burgemeester dat daar genoeg aan gedaan wordt, vraagt Marcia zich af „In het begin dacht ik dat het weinig was. Maar als ik het nu allemaal zie en hoor, is het toch best wel veel." Als zij Michiel zou ontmoeten en zij zou hem één vraag mogen stel len, wat zou dat dan zijn, wil Eline weten. Dat moet een makkie zijn voor de burgemeester. Zij heeft im mers verteld dat ze zelf ooit journa list is geweest. Toch moet ze lang nadenken. „Eén vraag maar? Of ik zijn handtekening mag hebben! Nee hoor, grapje. Ik heb de leiding over de stad en hij had de leiding over een schip. Daar was hij heel goed in. Ik zou wel van hem wil len weten hoe hij dat deed." Of hij het haar kan leren? „Nou", lacht Anneke, „ik hoef niet alles meer te leren. Maar de kneepjes van het vak misschien. Hij was een voorbeeld voor leiders." middelburg - Bij chemiebedrijf Eastman op industrieterrein Ar- nestein in Middelburg is woens dag rond 12.15 uur brand ontstaan in een deel van de fabriek waar harsen worden gemaakt. Op de tweede verdieping van het ge bouw was isolatiemateriaal gaan smeulen. Medewerkers van East man hebben meteen met stoom geblust. De brandweer rukte met twee wagens uit, maar kon bij aan komst meteen het sein brand meester geven. De oorzaak van de brand wordt nog onderzocht. Op zoek naar een stoere skelter? www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 Eline, Marjolein, Eva, Lisa, Marcia en cameraman Sammy ondervragen bur gemeester Anneke van Dok over Michiel de Ruyter. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28