Naam: Natasja Jansen Bedrijf: Chalans Plaats: Nijmegen, Tilburg en Den Bosch Product: Paaldansschool VERHAAL: Natasja Jansen w to-on'geiuk twee jaar ge'eder tasja begon met workshops i dansscholen en elf werkitem opvolging te vinden voor ha; nen te tellen in deze fysiek 3 Naam: Jules van Kampen Bedrijf: Lockerbox Plaats: Nieuw-Vennep Product: Opbergkluisjes op locatie VERHAAL: Verbaasde zich dat het onmogelijk is bij grote evenementen en festi vals om persoonlijke eigendommen veilig op te bergers. In 2003 kocht hij een oud busje en 300 kluisjes voor 50 eurocent per stuk van een school die verhuisde. Af snel volgde de eerste vrachtauto met aanhanger die helemaal opgeknapt moest worden. Inmiddels runt Jules de onderneming samen met zijn broer» heeft Locker box zes trailers en twee trekkers en bijna 20.000 geel-witte kluisjes. Zij staan op grote evenementen en festivals ais Pinkpop, Mysteryland en Lowlands. Het bedrijf werkt in Nederland, België, Duitsland en Engeland. 'Ik begrijp niet dat niemand dit heeft b Het is een goede tijd voor uitvinders. Onder rijke mensen is het hip om geld te steken in technostarters, ondernemers die met een nieuw product of idee de markt willen bestormen. Het ondernemerschap valt de meeste uitvinders echter erg zwaar. door Cert 'I door Gert van Harskamp k begrijp niet dat iemand hier nooit een oplossing voor heeft gevonden." Dat was de reactie van Bo Beukers toen zijn dochter twee jaar geleden met haar eerste boekenpakket thuiskwam. „Ik was een hele dag bezig om die boeken te kaften. Dat kostte onnodig veel tijd." Beukers ging vervolgens aan de slag en bedacht de kant-en-klare kaft die eenvoudig om de schoolboeken heen gevouwen kan worden. Nu, twee jaar later, tonen veel middelba re scholen interesse. Menig oplei ding is in de nabije toekomst van plan de kaften standaard te leveren bij de boekenpakketten die worden verhuurd. Beukers is een van de ruim zesdui zend zogeheten technostarters, men sen die een uniek idee of product hebben bedacht en dat vervolgens op de markt willen brengen. Hoe handig de meeste uitvindingen ook zijn, nog niet de helft van de innova tieve ondernemers redt het op de lange termijn. „Veel ondernemers hebben fantas tische ideeën, maar om een prototy pe te kunnen produceren, is al gauw een bedrag van 40.000 tot 60.000 euro nodig", zegt Theo Vro lijk van de Kamer van Koophandel (KvK). Een forse investering, terwijl er nog geen product op de markt is. Toch hebben de technostarters de wind mee, aldus Marion van Heden van Technopartners, onderdeel van het ministerie van Economische Za ken dat starters helpt bij het vinden van investeerders. „Het investeringsklimaat in Neder land is nog nooit zo goed geweest. Het is onder rijke mensen erg in om geld te steken in innovatieve starters." Bo Beukers erkent dat. Hij vond snel iemand die voor 250.000 euro mee wilde doen in zijn bedrijf. „De banken vielen me wat dat be treft tegen. Ik weet niet of dat door mijn lange haar komt, maar de ban- ken wilden niets financieren." Beukers moet na die kwart miljoen, aan investeringen nu gaan oogsten. „Ik hoop dat het voor aankomend schooljaar lukt de kaften goed in de markt te zetten. Het wordt ook tijd. want afgelopen jaar waren mijn ver diensten nihil. Ik kan er niet van le ven." „Veel startende ondernemers vergis sen zich", zegt Vrolijk. „De eerste ja ren van ondernemerschap zijn zwaar. Voordat iemand zijn baan op zegt, adviseren we altijd goed uit te rekenen hoeveel producten je moet verkopen om op je oude inkomen terecht te komen. Dat is vaak veel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 12