Sport Afscheid van een topkorfballer Ronde Noord-Beveland grootser Spannende ontknoping eerste klasse DEZE ECONOMY DRAAIT OP VOLLE TOEREN 50 j Woensdag 16 mei 2007 fzc Debbaut en De Graaf roemen stoppende Voshart. door Roeland van Vliet GOES - Stopt-ie nou of doet-ie het niet? Dat was de afgelopen tijd de vraag bij korfballer Dennis Vos- hart. Maar nu is het toch 99 pro cent zeker dat hij zaterdag bij All Ready afzwaait, tenzij de ploeg nog één of meerdere beslissings wedstrijden moet spelen. „Nadat hij twee weken geleden weer vader is geworden, zei hij weer dat hij nu echt aan zijn laat ste seizoen bezig is", vertelt Henk de Graaf, één van zijn beste vrien den en teamgenoot in Zierikzee. „Hij wil nu echt een gezinsman worden." Voshart kondigde vlak voor het ein de van het zaalseizoen zijn af scheid aan. De redenen: zijn gezin wordt groter, op zijn werk wordt het drukker en door blessures kan hij niet meer honderd procent ge ven. Maar in de maanden nadien liet hij alsmaar doorschemeren, dat hij de deur na de laatste veldwed- strijd niet helemaal dicht doet. „Hij is bang dat het in de zomer weer gaat kriebelen", zegt De Graaf. „Maar ik weet op dit moment niet anders dan dat hij stopt." Ook Leonard Debbaut, trainer van Fortis, weet niet beter. „Maar Den nis is in vorm, hoor. Let op, All Ready gaat zaterdag nog wel een extra wedstrijd afdwingen." Debbaut kent Voshart sinds ze in de overgangsklasse samenspeelden bij Swift, begin jaren negentig. Vos hart kwam toen over van een der deklasser, Togo. „Maar hij had geen enkel probleem met het niveauver schil. Hij had zoveel power, zoveel conditie, hij nam Swift direct op sleeptouw. Dennis was echt een su pertalent." De Voshart van toen was een ruwe 'Dennis had zoveel power, zoveel conditie, hij nam Swift direct op sleeptouw' diamant, meent Debbaut. „Hij was een onstuimige korfballer, deze dia mant moest nog wel geslepen wor den. Maar je zag al dat hij het ni veau van de overgangsklasse zou gaan ontstijgen. In zijn tweede jaar bij Swift was hij al een echte top per. De tegenstanders stelden zich naar hem op." Het was dus niet verrassend dat Voshart naar het Gelderse DKOD verkaste, dat net naar de hoofdklas se was gepromoveerd-ten koste van Swift. „Ik weet nog wel dat ik sa men met hem voor het eerst naar Heelsum reed, toen hij ging kennis maken met de mensen van zijn nieuwe club. Het was een heel eind rijden, vond ik, maar hij had het ervoor over. Hij was zo gemoti veerd, die afstand maakte hem niet uit." Voshart had een moeilijke eerste tijd bij DKOD, maar werd langza merhand onmisbaar. Onder trai ner Ben Crum greep de ploeg in t996 de landelijke veldtitel. „Crum is heel belangrijk voor hem ge weest", weet Debbaut. „Dennis was een goede speler, maar hij had wel iemand nodig die hem vertel de hoe hij moest korfballen." Op zijn 24e werd Voshart voor de eerste keer wereldkampioen met Nederland. Daarna greep hij nog vele internationale prijzen, samen met onder andere zijn vrouw Jiska Brandt. In 2003, tijdens de WK-fi- nale in Rotterdam, nam de top schutter afscheid van Oranje. Hoe wel de Zeeuw veel last van zijn rug had, stelde bondscoach lan-Sjouke van den Bos hem in de eindstrijd toch op. „Omdat hij op de belang rijke momenten altijd wat scher per is en de ploeg over een dood punt heen kan tillen", lichtte de keuzeheer destijds toe. Een half jaar later ging Voshart ook weg bij Deetos, de tweede hoofd klasseclub waarmee hij een landsti tel pakte. Onder meer omdat hij na wedstrijden last had van veel pijn tjes. „Hij gaf toen aan dat hij nog wel ergens wilde gaan afbouwen", herrinnert Henk de Graaf zich. „Ik heb toen de hele tijd aan zijn kop gezeurd of-ie naar All Ready wilde komen. Ik ben blij dat hij toen 'ja' heeft gezegd." AU Ready, een derdeklasser, promo veerde namelijk zowel in de zaal als op het veld twee keer. „Naar de tweede klasse promoveren, was Laatste wedstrijd korfballer Dennis Voshart All Ready-Maassluis, zaterdag om 16.00 uur in Zierikzee, is wellicht de laatste wedstrijd van Dennis Voshart. De oud-international stopt, nadat hij meer dan twintig jaar in eerste teams heeft gespeeld. ons misschien nog wel op eigen kracht gelukt. Maar naar de eerste klasse... dat nooit. Hij had nog zo- PZC Donia Odijk foto Ed Oudenaarden/ANP veel techniek en tactisch inzicht, dat hij ons allemaal op een hoger plan heeft kunnen brengen." Veel scenario's mogelijk voor korfballers Swift en All Ready. door Roeland van Vliet GOES - Als de korfballers van Swift zaterdag hun laatste veldwedstrijd winnen, zijn ze veilig. Dan blijven ze in de eerste klasse. Zo niet, dan zijn er nog vele scenario's voor een verlenging van de competitie. Mogelijk heeft de ploeg van trai ner Ralph Gillissen nog drie extra duels nodig om zeker te zijn van lijfsbehoud. Waar Swift hoopt met één wed strijd klaar te zijn, is concurrent All Ready juist uit op het spelen van nog meer duels. Als de Zie- rikzeese formatie zaterdag verliest, degradeert het team naar de twee de klasse. Maar bij winst of een gelijkspel dwingt de debutant op het derde niveau van Nederland meerdere beslissingswedstrijden af De reden van al het gereken is, dat de vier onderste ploegen binnen één punt van elkaar staan. Ondo ('s-Gravendeel) en Swift staan op 9 punten uit 13 duels, Merwede (Sliedrecht) en All Ready hebben 8 punten. De nummer laatst degra deert automatisch, de nummer ze ven speelt een promotie-/degra- datiewedstrijd tegen een nummer twee uit de tweede klasse. Swift speelt thuis tegen Tjoba, de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinde ren die al veilig is. All Ready ont moet Maassluis, eveneens thuis. Beide duels beginnen om r6.oo uur. Er zijn meerdere scenario's moge lijk, waarbij de twee Zeeuwse de gradatiekandidaten gelijk komen met of Ondo of Merwede. In dat geval is een driekamp nodig om de nummer zeven aan te wijzen. Aangezien die zevende plek ver plicht tot het spelen van een pro- motie-/degradatiewedstrijd, is het lot van Swift of AU Ready moge lijk pas half juni bekend. Voor alle mogelijke scenario's zie www.kvswift.nl Voorronde ZK jeugd bij twee tennisclubs GOES - Op de banen van de ten nisverenigingen 't Halve Maantje in Goes en Tiola in IJzendijke begint morgen de voorronde van de Zeeuwse jeugdkampioenschap pen. In de voorronde, die duurt tot en met vrijdag, wordt gespeeld in de categorieën tot en met twaalf, veer tien en zestien jaar bij de jongens en de categorieën tot en met twaalf en veertien jaar bij de meis jes. De spelers worden ingeloot in poules, waarvan de hoogstgeklass- eerden doorstromen naar het hoofdtoernooi. Het hoofdtoernooi staat vrijdag 25, zondag 27 en maandag 28 mei op het program ma bij Animo in Terneuzen. GSM-Shop winnaar indoorkartwedstrijd middelburg - De zestiende wed strijd van het Zeeuws indoorkart- kampioenschap is maandagavond in Middelburg gewonnen door het team van GSM-Shop. Dat team staat daardoor nu bovenaan in de tussenstand. De eerste rijder van GSM-Shop mocht vertrekken vanaf de tweede positie, achter Van Gilst/Hogeweg. Bij de eerste rijderswissels pakte GSM-Shop direct de leiding over. Die werd niet meer uit handen ge geven. Veersedam auto t werd tweede, 't Frietuus/Zeecams finish te als derde. In de stand is GSM-Shop koploper met 302 punten. Veersedam Auto 1 staat tweede met 299 punten. Naast de wielerkoers is er in Wissenkerke een afwachtingswedstrij d. door Wim de Vos WISSENKERKE - De organisatie van de Ronde van Noord-Beveland pakt de zaken steeds groter aan. Tij dens de elfde editie van deze klas sieke wielerwedstrijd voor vrije renners wordt nu ook een afwach- tingswedstrijd georganiseerd. Na dat het grote peloton van start is gegaan, mogen de minder ervaren coureurs een criterium door de straten van Wissenkerke rijden. Voorzitter Dirk Hage is er trots op dat de koers is blijven bestaan en dit jaar dus uitbreiding heeft gekre gen. „We houden het vol dankzij vooral de medewerking van de sponsoren die niet alleen uit Wis senkerke, maar van het hele eiland komen. Zelfs van daarbuiten kun nen we rekenen op steun. Boven dien hebben we een horde aan vrij willigers waar we een beroep op kunnen doen", aldus Hage, die bo vendien de samenwerking met de plaatselijke tourclub prijst. Inmiddels hebben bijna honderd renners aangekondigd zaterdag deel te zullen nemen aan de Ron de van Noord-Beveland. Johnny van der Klooster rijdt de laatste we- De elfde Ronde van Noord-Beve- land wordt zaterdag verreden. Het is een klassieke wielerwed strijd voor vrije renners over 113,5 kilometer. ken hard en behoort tot de favorie ten. De Ronde van Goes van afgelo pen zaterdag was voor hem de laat ste test. „En die is goed bevallen. Ik heb bijna de hele koers een lekker tempo kunnen rijden en hoop mijn huidige vorm vast te kunnen houden", zei de Lewedorper. Maar hij zal het niet cadeau krijgen met tegenstanders als Ruud Zijlmans, Matthieu Hendriks, Matti de Baat, Rein-Jan Elenbaas en Dennis Me- su. De wedstrijd over 113,5 kilometer gaat zaterdag om 14.00 uur van start. Er worden eerst twee grote ronden via Kamperland, de Hel van Noord-Beveland (Geersdijkse Kaai), Kortgene, Kats en Colijns- plaat gereden, waarna zes lokale ronden de finale vomen. Carrière All Ready (Zierikzee) Togo (Goes) Swift (Middelburg) DKOD (Heelsum) Deetos (Dordrecht) All Ready (Zierikzee) 1985-1986 1986-1990 1990-1992 1992-1996 1996-2004 2004-2007 Erelijst Voshart speelde 46 interlands en verzamelde prijzen met Oranje. Wereldtitels 3 1995,1999,2003 Europese titels 2 1998 en 2002 World Games 2 1997 en 2001 Dennis Voshart 37 Woonplaats: Burgh-Haamstede Getrouwd met oud-topkorfbalster Jiska Brandt, vader van twee kinderen Met zijn clubteams DKOD en Deetos be reikte Voshart net niet het hoogst Landstitels veld 2 1996 en 1999 Landstitels zaal -* Voshart stond weliswaar twee keer in de landelijke finale, maar verloor die in 1995 met DKOD en in 1997 met Deetos. Persoonlijke titels Korfballer van het Jaar 2 1995 en 1997 Zeeuws Sporter van het Jaar 1 1997 Leo de Visser Tuinmachine Service, De Zompe 28 (t.o. de Milieustraat), SEROOSKERKE T.H.O. A.D. van Gilst, Nieuwe Rijksweg 2a, 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN C.F. Tuintechniek B.V., j.W. Frisostraat 31, KRABBENDIJKE Belderok B.V., Neringweg 2, OOSTBURG Ideaal voor gazons tot 1000 m2 (zelfrijdend) 43 cm aluminium chassis met 15 jaar garantie Krachtige 5.5 pk B&S-motor Centrale maaihoogte- en duwboomverstelling - Capaciteit grasvangzak 65 liter, Mulchoptie - Inschaketbare aandrijving. gekogellagerde wielen - Bruikbaar als bladzuiger (TurboStar-systeem) Als «-Compact ook zonder aandrijving leverbaar van €749,-voor €649,- SABO A3-A ECONOMY van €899,- nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52