Buitenland Sarkozy's verwikkeld in mediaschandaal abonnement :e puzzelen Ruzie EU en Russen zit diep WSCHOCPENEMLUGD Q P LOS R D E S RÜENNOH D DEZE A R E K I I R G T L U -P- -y- -Z- -E-fc 0 H K N N N N H S C H s M A N E G T G H D A T 0-P A V 0 R B E E S F L R K O E 1 N E O iPrimafoon -P- ft 1 J -±r M c 1 EL 1 Internet Voorde weken Ga direct naar Primafoon! 8 j Dinsdag 15 mei 2007 PZC Krant verhulde dat Cecilia Sarkozy niet stemde bij verkiezingen. door onze correspondent Olivier van Beemen parijs - De vrouw van de nieuwe Franse president Nicolas Sarkozy, Cécilia, heeft vorige week zondag niet de moeite genomen naar de stembus te komen om een keuze te maken tussen haar man en zijn rivaal Ségolène Royal. Dat blijkt uit de lijst met kiezers in haar stembureau, een openbaar stuk. Even opmerkelijk is dat de Franse zondagskrant 'Journal du Diman- che' dat nieuwtje afgelopen week end uit het nieuws hield. Daarmee laaide in Frankrijk opnieuw de dis cussie op over de nauwe banden tussen Sarkozy en de top van de media. Zijn rivaal Francois Bayrou vergeleek hem al eerder met de Ita liaanse oud-premier en mediamag naat Silvio Berlusconi. Pas nadat de nieuwswebsite Rue89 de scoop wereldkundig De Sarkozy's vorige week zondag na de overwinning foto AP maakte, reageerde de hoofdredac teur van de zondagskrant, Jacques Espérandieu, dat hij de gang naar de stembus een privé-aangelegen- heid vindt. Hij wilde niet publice ren zonder reactie van Cécilia Sar kozy, die onbereikbaar was. De relatie tussen de Sarkozy's is niet zo best. Beiden hadden een jaar geleden een buitenechtelijke affaire. Trots liet Sarkozy vorig jaar zien dat alles weer koek en ei zou zijn, maar veel lijkt op het tegen deel te wijzen. Floewel Sarkozy voorheen vaak zelf in de media de aandacht vestigde op zijn relatie, is de Franse pers nu zeer terughou dend in de berichtgeving over het koppel; al heeft Sarkozy verklaard voor haar een rol te zien in het Ely- sée, het presidentiële paleis. De hoofdredacteur van de zondags krant zei dat hij geheel onafhanke lijk besloten had niet te publice ren, maar voegde daaraan toe 'een aantal telefoontjes te hebben ont vangen van mensen die benadruk ten dat deze informatie wel erg persoonlijk was'. Volgens Rue89 heeft Arnaud Lagardère, de uitge ver van de zondagskrant en een vriend van Sarkozy, erop aange drongen het nieuws te verhullen. De site spreekt van 'censuur'. De woordvoerder van Sarkozy ontken de dat deze iets met de zaak te ma ken te heeft. Uit de omgeving van Lagardère klonk eenzelfde geluid. De hoofdredacteur van het tijd schrift 'Paris Match', ook bezit van Lagardère, ondervond al hoe lang de arm van Sarkozy is toen hij Cé cilia en haar minnaar op de om slag had geplaatst. Lagardère ont sloeg hem. Sarkozy heeft meer goe de vriendjes. Zijn beste is vriend is Martin Bouygues, directeur van een bedrijf dat 's lands meest beke ken zender TFi beheert. Getuige Bernard Arnault bij zijn huwelijk met Cécilia is eigenaar van de krant 'La Tribune'. Ook met de ei genaar van het weekblad 'Le Point' en die van de krant 'Le Figaro' on derhoudt de nieuwe president ami cale relaties. Van Vincent Bolloré, die twee gratis kranten uitgeeft en een tv-zender bezit, mocht hij vori ge week jacht en privé-vliegtuig le nen om na de verkiezingscampag ne een paar dagen tot rust te ko men voor de kust van Malta. Een schandaaltje rond de vrouw van Sarkozy, die niet heeft ge stemd, brengt de relatie tussen de nieuwe Franse president en de media in discussie. 1 ET T TT [0800-0115 [kpn.com Snel en onbeperkt ADSL internet vanaf 9,95 p/mnd 10,- korting p/mnd op een 1-jarig internet abonnement van KPN, Planet Internet of Het Net GRATIS installatie door monteur Reeks incidenten tijdens top maakt kans op succes heel klein. door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - De jaarlijkse top tussen Rusland en de Europese Unie, vrij dag in Samara aan de Wolga, dreigt op een mislukking uit te lo pen. De EU-ministers van Buiten landse Zaken waren gisteren in Brussel uiterst somber over de kans dat Rusland en de EU het eens zullen worden over nieuwe vormen van samenwerking. De stemming tussen Moskou en Europa is ernstig verslechterd door een reeks incidenten, onder meer tussen Rusland en de EU-lidstaten Estland en Polen. Die landen stel den voor om de top af te gelasten, maar daar wilden de andere lidsta ten niet van weten. De Nederland se minister Verhagen riep op tot 'de-escalatie'. Zijn Duitse ambtge noot en huidig voorzitter van de EU-ministerraad Frank Waker Steinmeier zei 'veel moeite te heb ben gehad om de situatie te kalme ren'. Volgens hem sluimert het conflict voort. Centraal in het conflict staat de Russische reactie op het verplaat sen in de Estse hoofdstad Tallinn van een monument ter ere van Russische soldaten uit de Tweede Wereldoorlog. Bovendien ligt Rus land met de EU overhoop vanwe ge de weigering Pools vlees toe te laten, steunt het Servië in zijn ver zet tegen onafhankelijkheid voor Kosovo en is het woest over het Amerikaanse plan om in EU-lan- den Polen en Tsjechië een raketaf weersysteem te installeren. Al die gevoelig liggende kwesties staan op de agenda van het overleg tus sen president Poetin, de Duitse kanselier en huidig EU-voorzitter Merkel en de voorzitter van de Eu ropese Commissie, José Manuel Barroso.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8