I t Open dagen op Landgoed Rijckholt Het Terrein en de gebouwen Ben je geïnteresseerd in wonen op Landgoed Rijckholt of gewoon nieuwsgierig? Er zijn nog open zondagen op 19 en 26 mei en op tweede pinksterdag, maandag 27 mei. Je kunt dan het hele landgoed bewonderen op een van de open dagen. In april zijn er ook open dagen geweest op Landgoed Rijckholt, en die waren een succes. Rob Bakker: "In totaal hebben we al meer dan 2500 bezoekers gehad. Je ziet mensen die echt interesse hebben en ook meerdere keren terugkomen met bijvoorbeeld de kinderen of vrienden. Dat is heel leuk en in navolging van de open dagen hebben we nu ook individuele gesprekken met nieuwe potentiële bewoners." De andere gebouwen op het landgoed, waaronder de voormalige boerderij, heeft hij ook zeer stijlvol gerestaureerd met zeer veel gevoel voor authentieke details. Aan dit bijzondere gebouw is door de bou wers veel aandacht en zorg besteed, of zoals Jan den Hollander van aannemings bedrijf Nonnekens uit Goes het formuleert: "Voor ons is dit een mooi stuk vakwerk en in die zin is het voor ons ook wel een prestige object". Martijn Deurloo van Deurloo installatiebedrijf beaamt dit: "Er zitten ondanks de klassieke bouw toch veel moderne installaties in, zoals een uitgebrei de brandmeld installatie, een geavanceerd personenalarm en natuurlijk overal glasve zel met snelle internetverbindingen." Mooi werk van bouwers en alle onderaannemers! Het landhuis is als een oude buitenplaats opgetrokken in een U-vorm van drie gebouwen. Het westelijke en oostelijke gebouw grenzen met terrassteigers direct aan het water. Zowel de appartementen boven als die beneden hebben een ruim terras en directe toegang tot de tuin. Speciaal om de relatie met de tuin te versterken is er voor de appartementen op de eerste verdieping een trap die naar de tuin leidt. Ieder gebouw heeft zijn eigen lift en ieder appartement heeft een eigen ingang. De tweepersoons appartementen hebben een oppervlakte van 100 m2, bestaande uit een living van 50 m2, een ruime slaapkamer met een badkamer met (rolstoel) douche en verhoogd toilet, een tweede kleed- of werkkamer en een keuken voorzien van alle apparatuur. Ieder twee persoons appartement heeft een eigen terras van 10 m2. De éénpersoons appartmenten hebben een oppervlakte van 50m2, met een af te scheiden slaapgedeelte en eigen badkamer, waarin voorzover nodig, voorzieningen voor minder validen. 1. Restaurant "Bij de haard" 2. "Het varkenskot" 3. "De bedstee" 4. Kunstkas 5. Schapenwei 6. Hoofdingang "Residence met zorg" 7. Buiten Theater 8. Bos met wandelroute Staatsbosbeheer P. Parkeren In het ontwerp van het Landgoed is rekening gehouden met specifieke tuindelen zoals een bomentuin, een groentetuin en een buiten theater. Voor de hoofdgebouwen slingert een kreek die heel passend is in het Zeeuwse land. Het terrein is voor het grootste deel als parktuin ingericht. Er is ook ruimte voor de bewoner, die altijd veel van de eigen tuin gehouden heeft, om zelf een stuk van de tuin in te vullen. En lukt het zelf niet meer, dan kan .de tuinman het zware werk doen. Het landhuis is een ontwerp van de Goese architect Maarten van Doorn, die in de provincie faam heeft als het gaat om het restaureren van oude gebouwen en boerderijen. Op de leeftijd van inmiddels 83 jaar is hij nog steeds actief en met meer dan 60 jaar architectuur ervaring heeft hij dit prachtige gebouw ontworpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73