Binnenland SS? CDA'ers: Nederland .„Mr.» belandt in kelder Navo •Ij]i Minister ziet toch af van Tomahawk Behoud de frisse geur van pas gewassen kleding Mantelzorgers nemen weinig zorgverlof Rotterdamse bieb verwent Kuifje-fans Wij geven u de helft cadeau! 6 Dinsdag 15 mei 2007 pzc den haag - Als een militair voor het eerst softdrugs voor eigen ge bruik bij zich heeft en het is niet onder werktijd, op de kazerne, of in groepsverband, krijgt hij een schriftelijke waarschuwing. De vol gende keer draagt Defensie hem voor voor ontslag. Gaat het om een werknemer van de marechaus see, dan wordt hij of zij wel onmid dellijk ontslagen. Dat staat in de nieuwe gedragsre gel voor militairen, zei gisteren een woordvoerder. Staatssecretaris Cees van der Knaap (Defensie) heeft het drugsbeleid aangepast, omdat dit tot nu toe bij de land macht, marine en luchtmacht ver schilde. Nu geldt één regel voor de hele krijgsmacht. Uitgangspunt is dat het gebruik of bezit van drugs niet wordt getolereerd. Mensen die voor het eerst op bezit worden betrapt en zich in het Carïbisch ge bied bevinden, moeten direct te rug naar Nederland. Er is volgens CDA-bureau al genoeg in Defensie gesneden. door Remko Tanis Nieuwe bezuinigingen op het defensiebudget zullen 'vrijwel volledig ten koste gaan van operationele eenheden' en 'resulteren in visieloze kaalslag'. Het leger moet niet minder, maar juist aanzienlijk meer geld krijgen om te voorkomen dat Nederland binnen de Navo zal 'afdalen naar de onderste regionen'. Dat schrijft een onderzoekscom missie van het Wetenschappelijk Bureau van regeringspartij CDA in een gisteren verschenen rapport. Het tijdstip waarop de commissie de conclusies presenteert is sail lant. Minister Eimert van Middel koop van Defensie (Christenunie) dreigt, na onderhandelingen met minister Wouter Bos van Financi ën (PvdA) opnieuw minder geld over te houden. Hij overweegt be zuinigen op het materieel, tenein de genoeg geld over te houden voor het personeel. Nederland geeft dit jaar 1,4 pro cent van het bruto binnenlands product (BBP) uit aan defensie: 7,9 miljard euro. Dat is een halvering ten opzichte van 1989, toen de Koude Oorlog ten einde kwam. De uitgaven zitten fors onder de norm van de Navo, die stelt dat lid staten 2 procent van het BBP aan defensie moeten uitgeven. „De da lende ontwikkeling van het bud get baart grote zorgen", schrijft de commissie onder voorzitterschap van oud-Tweede Kamerlid Hans Hillen. „Het budget om materieel dat in operaties verloren gaat of harder slijt onmiddellijk te vervan- voorburg - Werknemers met een zieke partner, kind of ouder, heb ben in 2005 weinig gebruik ge maakt van het zogenoemde zorg verlof Als zij vrij namen, namen ze meestal gewone vrije dagen op en maakten zij geen gebruik van de speciale verlofregeling. Dat blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek gisteren publiceerde. Ruim 700.000 werknemers zorg den in 2005 korte tijd voor ie mand bij plotselinge ziekte of een ongeval. Hiervoor nam 31 procent zorgverlof. Bijna 750.000 werkne mers verleenden voor langere tijd mantelzorg. Van hen deed 14 pro cent een beroep op de regeling. Als reden om geen zorgverlof te nemen, gaven de werknemers aan 'er geen behoefte' te hebben. Mo gelijk is het nemen van langdu rend verlof niet gewild omdat die dagen niet worden doorbetaald. gen, is onvoldoende. Het wezenlij ke gevaar dreigt dat Nederland be langrijke militaire middelen zal moeten afstoten, die essentieel zijn in het licht van de internatio nale veiligheidssituatie." De CDA'ers willen dat het budget van Defensie de komende jaren sneller stijgt dan het percentage de economische groei. „Defensie moet voor elke stuiver knokken", zo schrijven ze in het rapport. „Een schier onmogelijke opgave, omdat de prioriteit vrijwel altijd wordt gelegd bij beleidsterreinen die op meer draagvlak onder de be volking kunnen rekenen, zoals on derwijs, gezondheidszorg en verbe tering van de koopkracht." Het rap port is gisteren gepresenteerd aan Pieter van Geel, CDA-ffactievoor zitter in de Kamer. Of de Kamer fractie er ook zo over denkt moet later blijken. Miljoen Nederlanders met Hemelvaart op pad leidschendam - Ongeveer 1,1 mil joen Nederlanders zijn in de da gen rond Hemelvaartsdag op va kantie. Dat meldt het Nederlands Bureau voor Toerisme 8c Congres sen (NBTC). Zeshonderdduizend mensen blij ven in Nederland, de overige va- kantievierders vertrekken naar het buitenland, vooral naar Frankrijk, Duitsland en België. Ongeveer een op de drie vakantiegangers ver trekt al op woensdag. Van Middelkoop vindt behoud en werving personeel belangrijker. brussel - Minister van Defensie Ei mert van Middelkoop (CU) ziet 'om financiële redenen' af van de aanschaf van dertig Tomahawk-ra ketten. Dat maakte hij gisteren in Brussel bekend. Hij zet de onge veer 70 miljoen euro die ermee ge moeid is liever op een andere ma nier in. De minister noemde het werven en behouden van defensie personeel een van zijn prioritei ten. De minister vindt de kruisraketten onnodig voor Nederland, omdat het land nooit op een dergelijk 'hoog geweldsniveau' zal opereren. Zijn voorganger Henk Kamp wil de de Tomahawks hebben om er naast de Britten en de Verenigde Staten vanaf fregatten precisiebom bardementen mee te kunnen uit voeren. Van Middelkoop benadrukte ver der dat de financiering van zes Chi nook-transporthelikopters geen problemen oplevert. Eerder lekte uit dat hij in de clinch lag met mi nister Wouter Bos van Financiën over de ongeveer 370 miljoen euro voor de aanschaf ervan. Maar vol gens Van Middelkoop is daar geen sprake van. Hij zal de 250 miljoen euro die het kabinet heeft uitge trokken voor vredesoperaties, niet gebruiken voor deze helikopters. Eerder deze week lekte al uit dat Van Middelkoop bezig was met een herschikking van zijn begro ting en dat hij overwoog de aan schaf van de Tomahawks uit te stel len om meer geld vrij te krijgen voor personeel. Volgens een amb telijke notitie zou ook bezuinigd kunnen worden door het schrap pen van een squadron F-16-straal- jagers en Leopardtanks. Maar daar wilde de minister gisteren nog niets over zeggen. Kogel meegebakken in brood supermarkt den haag - Een 60-jarige man keek het afgelopen weekeinde vreemd op, nadat hij bij een super markt in Den Haag boodschappen had gedaan. Toen hij bij thuis komst een brood uit zijn bood schappentas haalde, viel er een pa troon van 9mm uit. Het is ondui delijk hoe deze kogel in het brood terecht is gekomen. De politie heeft een onderzoek ingesteld, zo meldde een woordvoerder giste ren. Zou het niet fijn zijn als je was zo fris blijft ruiken alsof het net uit de wasmachine komt? De nieuwe Robijn Color met Langer fris formule is speciaal ontwikkeld om de frisse geur van je wasmiddel langer te behouden. Daardoor blijft je was lang fris ruiken, zelfs in de kast. Robijn Color met Langer fris formule is verkrijgbaar in de geuren Spring Green en Summer Pink. Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. 6 1 8 3 1 4 8 2 5 4 1 9 7 9 6 5 9 2 8 4 2 2 5 4 7 6 9 6 3 ROTTERDAM - Kuifje-liefhebbers kunnen hun hart ophalen in de Centrale Bibliotheek van Rotterdam. De geestelijke vader van Kuifje, Hergé, zou dit jaar op 22 mei honderd jaar worden. Ter ere van de stripheld en zijn schep per is in de bibliotheek gisteren een kleine expositie geopend. De collectie Kuifje-albums is tot en met 30 juni te zien. foto Pieter Franken Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. f t het alfabet van Zeeland Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen toplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie, e-mail info@nrp.nl o.v.v. Nieuws gelipt voor u!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6