Wat houdt de zorg precies in? Ik wil niet naar een verpleeghuis ZELFSTANDIG WONEN MET ZORG OP LANDGOED RIJCKHOLT Er wordt een volledig pakket aan professionele zorg geboden. Van huishoudelijke zorg tot intensieve verpleging afgestemd op de individuele behoeften en wensen. Er is 24 uur per dag persoonlijke aandacht en begeleiding. Daarin zijn verschillende pakketten mogelijk. Het begint bij bereikbaarheid en huishoudelijke zorg tot intensieve verpleging. Extra uren zorg kunnen vergoed worden via de AWBZ. Het is een droom van velen van ons om oud te worden in een omgeving met je vrienden. En als het thuis niet meer gaat, dan kun je naar een serviceflat. Maar dan? Want ook in de serviceflat blijf je denken: "Wat als één van ons tweeën wat overkomt? Wat als één van ons twee zorg nodig heeft?" Want we zien het steeds weer om ons heen gebeuren! Het drama van het oudere echtpaar dat gedwongen gescheiden wordt omdat een van de partners moet wor den opgenomen in het verpleeghuis. En de vitale partner die dan geen leven meer over heeft, omdat de hele dag bestaat uit "op bezoek gaan in het verpleeghuis". Maar op Landgoed Rijckholt kan je blijven, ook als je normaal gesproken naar een ver pleeghuis zou moeten. "Dat kunnen wij, omdat wij binnen ons team per bewoner meer verzorgenden inzetten", zegt Aly Wisse, directeur Zorg op Landgoed Rijckholt. Zij geeft aan dat dat natuurlijk een kosten consequentie heeft, waardoor deze manier van wonen niet voor iedereen bereikbaar is, maar, zo zegt zij: "Wij denken dat het in de behoefte voorziet van de mensen, waarbij het thuis eigenlijk niet meer gaat en die hier toch nog voldoende comfort en privacy vinden en verzekerd zijn van zorg. Dat hoeft niet perse op het moment dat je er komt wonen, want er zijn ook genoeg mensen die dan nog geen of niet zoveel zorg nodig hebben, maar in de toekomst wellicht wel. Wij zijn de plek voor mensen die zichzelf hebben voorgenomen niet in het verpleeghuis te eindigen." Tussen Veerse Meer en Oosterschelde in Geersdijk is een nieuw "buiten" ontstaan: Landgoed Rijckholt, met alle comfort van de 21e eeuw en de allure van een klassieke buitenplaats. Voor iedereen die het een keer wil zien: Op zondag 19 en 26 mei en op tweede pinksterdag, 27 mei, zijn er open dagen tussen 13.00 en 16.00 uur. Iedereen is welkom, dus kom gerust even langs. Op Landgoed Rijckholt wordt een nieuwe woonvorm voor senioren geïntroduceerd. Een kleinschalige zorgvoorziening, waar je zelfstandig kunt blijven wonen op een mooie plek. Ook wanneer je zeer intensieve zorg nodig hebt, hoef je dus nooit naar een verpleeghuis. Want wie wil dat niet: "wonen en oud worden op een Landgoed". De weidse Zeeuwse natuur om je heen. De beesten, het uitzicht, het water. Heerlijk!!!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69