Eindelijk die droombaan bij de brandweer Het is net een vijfsterrenhotel pmrnrnm 0 Binnenkort bouw mega-windmolenpark 6.99 i/m MAGERE RUNOER RIBLAPPE VERSE KUIKENBOUT/ VLEUGELS mo 1.99 JAGERE BUIKSPEKLAPPEN nu 2.99 MAGERE BLANKE VARKENSFILET 1/2m 2 2kil0 ftBOTERMALSE RUNDERBIEFSTUK 1/2 kilo 399 Gratis bussen rijden naar strand Renesse B PZC Dinsdag 15 mei 2007 25 Dorinda Bos aan de slag bij Gezamenlijke Brandweer Rotterdam. door Emile Calon MIDDELBURG - Eindelijk is Dorinda Bos aan haar droombaan begon nen. De Middelburgse wilde al haar hele leven bij de brandweer. Na zo'n vijftig tot zestig sollicita ties is de parketmedewerkster (30) van de Middelburgse rechtbank sinds begin deze maand als instruc teur aan de slag bij de Gezamenlij ke Brandweer Rotterdam. Het op vier na grootste korps van Neder land, zegt ze trots. De Middelburg se was als peuter beslist geen pop- penmeisje. Haar lievelingsspeel goed vormde al heel jong een klein brandweerwagentje. Die lief de voor de brandweer is gebleven. Na haar middelbare school wilde ze het liefst een brandweeroplei ding volgen. Daar stuitte ze op het probleem van onverenigbaarheid: vrouwen en de beroepsbrandweer, dat ging niet samen. Ze was inmid dels wel vrijwilliger bij de Middel burgse brandweer. Dat kon nadat Vrouwen en de beroepsbrandweer, dat ging niet samen de gemeenteraad bepaalde dat vrouwen toegelaten moesten wor den. Terugblikkend zegt ze dat ze niet zo blij was met die positieve discriminatie. „Ik wil aangenomen worden op basis van mijn kwalitei ten. Niet omdat ik een vrouw ben." Ze is inmiddels ruim twaalf jaar vrijwilligster en verknocht aan haar korps. Ze peinst er niet over te verhuizen naar Rotterdam: „Ik laat mijn korps niet in de steek." Bos heeft tal van teleurstellende sollicitaties bij vele korpsen achter de rug. Volgens haar willen de meeste brandweerkorpsen alleen maar jongeren van een jaar of twintig die technisch geschoold zijn en verder niets van brandbe strijding afweten. „Die kunnen ze nog kneden. Mij niet." Toch lukte het deze maal. Tot ver rassing en verbazing van haarzelf is ze aangenomen als instructeur. Vanaf deze maand gaat ze namens de Rotterdamse gezamenlijke brandweer langs bij werknemers van bedrijven om hen te instrue ren op het gebied van veiligheid. Een geweldige baan, aldus Bos. Ze kan haar twee passies, brandweer en lesgeven, mooi combineren. BARBECUE ZIE: WWW.MAROS.N 'Het is een warm, gezellig huis 1 CO li o> A ö>/J «g/M (PK. 3.49) I Reclames geldig t/m zaterdag GROOTHANDELSKORTING 10 a 20%, bij afname van 3 kg per vers vleessoort excl. reclames door Melita Lanting renesse - Vanaf vandaag rijden de gratis bussen weer tussen het Noorzeestrand bij Renesse en het transferium. De busdienst heeft ten opzichte van vorig jaar geen wijzigingen on dergaan. Tot 30 juni (de start van het hoog seizoen) wordt alleen een kleine dienst gereden met de elektrobus. Dat betekent dat er bussen rijden naar de strandovergang Jan van Renesseweg (bij het Hotel de Zeeuwse Stromen) en naar de rotonde Hoogeboomlaan, waarna de busreizigers te voet naar de duinovergang Watergat kunnen lo pen. De bussen doen ook de campings aan de Lage- en Hogezoom aan en rijden ieder uur. In het hoogseizoen wordt de dienstregeling verder uitgebreid. Strandbezoekers die gebruik ma ken van de service kunnen de au to gratis parkeren op het transfe rium bij Renesse. Gelijktijdig is ook het VW-infor- matiepunt weer ingericht in het ge bouw van het transferium. Daar kunnen toeristen terecht voor eerste informatie of een fol der. Het kantoor in het centrum van het dorp blijft dit jaar nog open. Eind van dit jaar moet de VW daar vertrekken en er is sprake van dat het hele kantoor vanuit het centrum gaat verhuizen naar het transferium. De onderhandelingen met de ge meente zijn echter nog niet afge rond. door Wout Bareman zeebrugge - De laatste hindernis sen voor de bouw van een wind molenpark op de Thorntonbank op de Noordzee, ruim dertig kilo meter uit de Vlaamse kust, zijn ge nomen. De federale regering van België heeft de initiatiefnemers een prijs garantie voor de levering van groe ne stroom verstrekt en daarmee het laatste restje onduidelijkheid over het project weggenomen. Als alles verder volgens plan verloopt, wordt nog deze zomer met de bouw van de eerste zes windmo- ns begonnen. De voorbereidin- n zijn al eerder begonnen; in stende wordt sinds dit voorjaar gewerkt aan de funderingen. Ener gieleverancier C-Power verwacht dat de molens uiterlijk in septem ber 2008 operationeel zijn. De Bel gische regering sloot in november vorig jaar al een samenwerkings overeenkomst met leveranciers C-Power, Eldepasco en Belwind. Daarbij gaat het om de bouw van 162 windmolens, die elektriciteit kunnen leveren aan 860.000 gezin nen. Met het project is een investering van twee miljard euro gemoeid. Behalve op de Thorntonbank wor den er windmolens gebouwd op de Bank zonder Naam en de Bligh- bank. In 2015 moet het project klaar zijn. Zierikzees hospice geeft bewoners huiselijk gevoel. door Cornelleke Blok zierikzee - „Dit huis is een won der, echt buitengewoon." In de huiskamer van het Zierikzeese hos pice eet mevrouw M. Sacré (91) haar boterham met rosbief op. Snel gaat het niet, want ze heeft veel te veel te bepraten. Een bedrukte sfeer vind je in het hospice allerminst. Aan de lunch tafel eten de vrijwilligers gezellig een boterhammetje mee. Twee bezoekers zijn aangeschoven. Er wordt druk gepraat, gelachen zelfs. Sacré: „Wat ik de hele dag doe? Te lefoontjes plegen. Ik bel mensen op om te vertellen dat ik hier zit. Want ja, als ze ineens een rouw kaart krijgen, schrikken ze zich rot. Het eerste dat ik vraag is of ze weten wat een hospice is. Dan zeg 'Het is een warm, gezellig huis, waar ook gelachen wordt' ik: da's voor de laatste fase. Tja, als je er niet mee te maken hebt, weet je dat gewoon niet." In het Zierikzeese hospice, dat sinds oktober vorig jaar open is, kunnen mensen terecht, die in de laatste fase van hun leven verke ren en niet meer naar huis kun nen. Ze krijgen er persoonlijke aan dacht en verzorging, om de laatste tijd van hun leven zo aangenaam mogelijk te maken. Voor mevrouw Sacré, die sinds donderdag in het hospice woont, is het een uitkomst. „Voor het laat ste eindje is dit voortreffelijk. Ik kan niet meer alleen naar huis. Mijn dochter woont in Houten, die kan niet elke keer komen. Hier is er altijd iemand die me kan hel pen. Dat is een hele geruststelling, ook voor de kinderen." Er kunnen vier mensen in het hos pice verblijven. In totaal zijn er 53 vrijwilligers die de bewoners, in shifts van vier uur, verzorgen. On langs stond het hospice acht we ken leeg. „Het moet nog veel be kendheid krijgen. Mensen weten niet wat het is. Ze weten vaak ook niet dat een hospice voor mensen met alle portemonnees is", vertelt vrijwilligster Hil Maase. Alles kan in het hospice. „Iedereen mag doen alsof 'ie thuis is. Als ie mand zin heeft in pannenkoeken, bakken we pannenkoeken. Deze week werd één van de bewoners tachtig. Toen hadden we koffie met gebak en we hebben gezon gen", zegt Maase. Mevrouw Sacré knikt instemmend. „Het is net een vijfsterrenhotel. Van de week kreeg ik zeekraal en morgen komt mijn dochter hier koken." De vrijwilligers halen veel voldoen- ning uit hun werk. Maase: „le kunt de mensen een prettige laatste tijd bezorgen. Ik wilde iets nuttigs doen. Maar ik had niet gedacht dat het zulk dank baar werk zou zijn." Mevrouw M. Sacré (91) krijgt in het Zierikzeese hospice alle aandacht van Maase (r). vrijwilligsters Kitty de Jonge en Hil foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63