Conflict schept kloof in kerk Schaapskudde is attractie van de eerste orde theo lucaó Sirenemast in Goes-Oost mag toch naar kavel bij Goese Lyceum Omega Combi: 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN Omega Combi Q10: 3 halen 2 betalen! juwelier Gasthuisstraat 7 Goes Tel. 01 13-251915 AKTIE: T TROUWRING GRATIS kijk op: www.lucasjuwelier.nl B PZC Dinsdag 15 mei 2007 23 Kerkenraad Sint Philipsland schorst dominee tijdelijk. door Maartje Huijben en Ben van den Aarsen SINT PHILIPSLAND - Dominee A.P. van der Meer van de oud-gerefor meerde gemeente in Sint Philips land is voor maximaal drie maan den geschorst door de kerkenraad. De predikant zelf meldt dat van schorsen geen sprake is. Hij zegt zelf zijn ambt te hebben neerge- legd. Het kerkgenootschap wil niet in gaan op de kwestie, omdat het om een tuchtzaak gaat. „We wachten de kerkelijke procedure af', laat A. Klein, algemeen scriba, weten. Ook Van der Meer wil weinig kwijt over het voorval. Ingewijden in de Fliplandse dorps gemeenschap melden dat het al langer rommelt bij de oud-gerefor meerden. Wortel van het conflict is een persoonlijke kwestie tussen Van der Meer en ouderling H. van Westen, een invloedrijk figuur in de kerk. Hij is onlang benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De dominee ging vorige week zon dag in de preek kritisch in op het lintje. Een deel van de kerkgangers verliet de dienst uit protest. Direct betrokkenen willen niet met naam in de krant, maar spre ken van een pijnlijke kwestie. „Je bent vóór Van Westen of vóór Van der Meer. Een tussenweg is er niet. Het conflict gaat dwars door families heen en scheurt gezinnen uit elkaar." Ook Van Westen wil niet ingaan op de kwestie. Van der Meer is sinds 2002 predikant in Sint Philipsland. De kerkenraad be raadt zich over de verdere procedu re. Over drie tot vijfjaar moeten bloemen op dijken weer bloeien. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Veel dijken in de omgeving van Oud-Vossemeer dra gen de naam bloemdijk, maar echt veel moois valt er niet meer te be wonderen. Op de schouders van herder Klaasjan van der Kolk en zijn t9t schapen rust daarom de taak om de bloemenpracht in ere te herstellen. De dijken in het buitengebied van Oud-Vossemeer zijn de afgelopen jaren veel te ruig begroeid, waar door de bloemen geen kans meer krijgen zich te ontwikkelen. Door er schapen te laten grazen hoopt Staatsbosbeheer de dijken hun sta tus weer terug te geven. Over het ras is dan ook goed nagedacht. De kudde bestaat uit Drentse heide- schapen en Vlaamse kuddescha pen. „Vooral die laatste soort kan enorme hoeveelheden gras weg werken", zegt herder Klaasjan van der Kolk. De herder, die de afgelopen negen jaar ervaring op deed bij de stich ting Zeeuwse Schaapskudde, heeft zich op eigen initiatief aangemeld bij Staatsbosbeheer. Hij werd er en thousiast onthaald. „Want het idee om hier eens iets aan de dijken te gaan doen, leeft al jaren", vertelt boswachter Dirk Fluijt. De schapen hebben in feite twee taken: het opeten van de ruige be groeiing, waardoor de bloemen weer een kans krijgen, en het ver plaatsen van zaden, zodat die bloe men straks overal staan. De dieren verplaatsen die zaden via hun wol, de uitwerpselen en hun hoeven. Volgens Fluijt hebben de schapen ook een attractieve waarde. „Het is toch prachtig voor deze omgeving, zo'n schaapskudde die over de dij ken trekt? Een attractie van de eer ste orde als je het mij vraagt." Die attractie zal er in elk geval een jaar blijven, want zo lang duurt de proef „Daarna gaan we evalueren en kijken we of we misschien een meerjarencontract met de herder kunnen sluiten", aldus Fluijt Die herder zelf is er heilig van over tuigd dat het een succes wordt. De dijken rond Oud-Vossemeer heb ben volgens hem veel potentie. Dat zit hem onder meer in de lig ging ten opzichte van de zon en de samenstelling van de bodem. Van der Kolk waarschuwt wel dat niet meteen te veel verwacht moet worden. Hij bedoelt: de bloemdij- ken zullen niet over een jaar al prachtig in bloei staan. „Ik denk dat daar pas over drie tot vijf jaar sprake van zal zijn", schat hij. „Zo iets kost gewoon tijd. Na het eer ste jaar zal je nog niet veel meer zien dan dat de dijken een stuk ka ler zijn." De kudde - die bij succes wordt uit gebreid tot 250 schapen - begraast zo'n 35 hectare. Ook in het Thool- se stadsbos en een deel van het Schor van Sint-Annaland zullen de beestjes regelmatig te zien zijn. Boswachter Fluijt is zeer te spre ken over het project. „En dat geldt ook voor de mensen in de omge ving", stelt hij tevreden vast. „Het gebeurt regelmatig dat er een boer voorbij rijdt, die zijn duim in de lucht steekt. 'Dat hadden jullie al veel eerder moeten doen', wordt er dan geroepen." foto Dirk-Jan Gjeltema Herder Klaasjan van der Kolk trekt met zijn 191 schapen de dijken rond Oud-Vossemeer over. Meisje uit Yerseke mishandeld in trein KRABBENDIJKE - In de trein richting Bergen op Zoom werd gisteren tus sen 14.15 en 14.45 uur een 14-jarig meisje uit Yerseke geschopt en ge slagen door twee voor haar onbe kende meisjes die eveneens in de trein zaten. De mishandeling vond plaats tussen de stations Kruinin- gen en Krabbendijke. De reden voor de mishandeling is niet bekend. Zij heeft aangifte ge daan bij de politie. Oecumenische dienst in Zeeuws dialect ELLEWOUTSDIJK - De werkgroep Le vensbeschouwing van 't Kerkje van Ellesdiek houdt zondag 20 mei een oecumenische bijeen komst in het Zeeuws. Bas Rentmeester, die het thema Tussentieds overdenkt, komt uit Elshout maar spreekt gewoon Be- velands. Louis en Jantine de Wilde zullen enkele liederen ten gehore brengen. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. Nieuwbouw in Waarde met starterswoningen WAARDE - Aan de Julianastraat in Waarde komen dertien nieuwe woningen, waarvan vijf voor star ters, vier twee-onder-één-kappers en vier eengezinswoningen. Over het plan van projectontwikkelaar P&S Vast Waarde wordt woens dag 23 mei vanaf 20.00 uur een in formatiebijeenkomst gehouden in het dorpshuis van Waarde. Project ontwikkelaar, gemeente en archi tect zijn aanwezig. door Lilian Dominicus GOES - Bewoners aan de Vogel- zangseweg in Goes krijgen toch geen achttien meter hoge sirene- mast in hun straat. Het college is bij nader inzien bereid met het Goese Lyceum te praten over plaat sing op het schoolterrein. Eerder wilde burgemeester D. van der Zaag van geen wijken weten. Vol gens hem was het plantsoen aan de Vogelzangseweg de beste plek. Die moet er komen omdat het hui dige aantal sirenemasten niet ge heel Goes-Oost afdekt. Dertien omwonenden hadden zich tegen plaatsing verzet Voor de mast is geen bouwvergunning vereist. Buurtbewoonster V. Gmelich-Meij- ling is blij met het besluit, maar vindt het jammer dat het zo lang heeft geduurd. Nu 150 capsules van 50,85 VOOT 33,90! normale prijs 16,95 per stuk www.derodepilaren.nl Nü 120 capsules van 74,85 voor 49,90! normale prijs 24,95 per stuk m i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61