Dorp positief over plan rond dorpshuis Prachtig uitzicht op molen De Hoop Goes kan niet meer onder bouw van kostbare parkeergarage uit cporgana Compleet slapen in Zeeland Wegversmalling bij rotonde blijft WatetSChapSWegeil Op de Schop 22 Dinsdag 15 mei 2007 PZC B Pieter en Maatje Proos-Hoogerland vierden gisteren hun zestigjarig huwe lijk. Fietsen doen ze nog graag. foto Dirk-Jan Gjeltema Gemeenschapscentrum Kamperland Aan de Nieuwstraat en Korte Nieuwstraat in Kamperland heeft de gemeente grote plannen 'Brug' van twee lagen zorgwoningen verbindt ge meenschaps centrum en groeps woningen. Veerweg PZC Rolant Quist Pieter en Maatje Proos-Hoogerland vieren 6o-jarig huwelijk door Certjan Vis WOLPHAARTSDIJK - Wat hebben de kinderen bekokstoofd? „Ik heb het idee dat we een eindje gaan rij den", zegt Maatje Proos-Hooger land (83). Man Pieter (85) wordt ook nieuwsgierig. De kinderen hebben een verrassing voor het echtpaar, en niet zonder reden. Gisteren vierden Maatje en Pieter hun zestigjarig huwelijk. Aan de Meulenweie in Wol- phaartsdijk wonen ze. „Een prach tige plek", vindt Maatje. Vanuit haar stoel heeft ze door de ramen van haar woning uitzicht op De Hoop, de molen. Ze wonen nu ongeveer tien jaar in het huis aan de Meulenweie, waar van Pieter de eerste paal geslagen heeft. Daarvoor woonden ze vijf tig jaar aan de Bijsterweg. „Laatst gingen we fietsen en reden we langs ons oude huis. We stonden ernaar te kijken en toen kwam de bewoonster naar buiten. Ze vroeg of we even binnen wilden kijken. Graag zelfs. Het is heel mooi ge worden, daar ben ik blij om." Pieter en Maatje Proos-Hooger land vierden gisteren hun zestig jarig huwelijk. Als verrassing wer den ze door de kinderen meege nomen naar Neeltje Jans. MEER DAN SLAPEN Tuinieren is de hobby van Pieter. Jarenlang onderhield hij de school tuin. Nu heeft hij een lapje grond bij zijn dochter op het dorp. Ook de tuin rond het huis staat er goed bij. Fietsen doet hij nog elke dag. Al is het wat minder nadat hij een tijd geleden viel en zijn bekken brak. Maar daar laten ze zich niet door afschrikken: laatst fietste het tweetal met gemak nog een rondje van twaalf kilometer. Twee jaar geleden verlengde Maat je haar rijbewijs voor vijfjaar. „Au torijden doe ik wel, maar niet meer buiten Zeeland, dat willen de kinderen niet hebben." Koken doet ze nog zelf „Dat is lekker der." Handwerken is haar hobby; breien en naaien. De vier kinderen, drie dochters en een zoon, brachten het echtpaar gisteren als verrassing naar Delta park Neeltje Jans. Pieter heeft op het toenmalige werkeiland ge werkt. Op Neeltje Jans stonden de twaalf kleinkinderen en zeven ach terkleinkinderen het echtpaar op te wachten. Het gezelschap had een arrangement geboekt. Met rondleiding, lunch en rondvaart. Volgens de kinderen verdienen ze dat absoluut. „Het zijn een stelle tje lieve mensen, van wie wij altijd veel plezier hebben." Burgemeester D. van der Zaag kwam het echtpaar 's ochtends feli citeren. Ter afscheid gaf hij een goede raad mee. „Laat vandaag al les maar over je heen komen." tCC I WOONBOULEVARD VJV-'LJ MARCONISTRAAT 32 DE SCHIPPER I 0113 - 230181 Jeugdsoos komt niet bij dorpshuis, maar in plantsoen bij sportpark. door Rob Paardekam KAMPERLAND - In een goed gevul de zaal van dorpshuis Het Casem- broothuis in Kamperland is giste ren geen negatief woord gevallen over de nieuwbouwplannen voor het dorpshuis en een aantal zorg voorzieningen. De aanwezigen spraken vooral lof uit over het plan, dat feitelijk uit drie delen bestaat. Aan de zuidzij de van de Korte Nieuwstraat komt een ellipsvormig gebouw waarin onder meer het dorpshuis en de huisarts een plek krijgen. Aan de andere kant van die straat verrijst een complex met twee groepswo ningen voor psychogeriatische pa tiënten. Op die twee gebouwen komt een lint van twee etages met twintig zorgwoningen. Dat lint loopt over de Korte Nieuwstraat Dure les biedt wellicht per spectief voor idee transferia rondom Goes met gratis bus vervoer naar de binnenstad. En die parkeergarage op het Bleekveld/Kolveniershof in Goes, die komt er. De Goese raadscommissies die vanavond over de forse extra uitgave voor het project -19,1 in plaats van 11,5 miljoen euro - spreken, hebben nauwelijks een andere keuze. De collegepartijen CDA, WD en SGP/ChristenUnie niet en ook de oppositie van PvdA, Groenlinks en D66 niet. Al jaren en jaren wordt in Goes over een betere, dus ruimere par keervoorziening gepraat. Wil Goes zijn positie als winkelhart van Mid den-Zeeland handhaven, dan moet er wat gebeuren. Zelfs de al lergrootste liefhebber van de Goe se binnenstad raakt het op den duur beu om op donderdagavond (koopavond) en zaterdag almaar rondjes in zijn auto te moeten rij den. Tijdens een inspraakavond in 2000 klonk het eensgezind uit de monden van alle betrokkenen: 'Het oplossen van het parkeerpro- heen. Die straat wordt afgesloten voor autoverkeer. Voetgangers en fietsers kunnen er wel gebruik van blijven maken en gaan straks on der de zorgwoningen door. Enkele aanwezigen vroegen giste ren tijdens een informatiebijeen komst aandacht voor het parkeren, omdat het nu op sommige mo- ANALYSE door Harmen van der Werf bleem is de eerste stap bij verbete ring van de binnenstad'. De bouw van één of twee parkeergarages vormde de hoeksteen van het Mas- terplan Binnenstad, de liefdesbaby van voormalig CDA-wethouder Charles Linssen om Goes als win kelstad klaar te stomen voor de toekomst. Dat de kosten fors zouden zijn, was van begin af aan duidelijk. Grontmij deed in 2001 onderzoek naar de hoogte van een investe ring in een parkeergarage op en on der het Bleekveld/Kolveniershof Het ingenieursbureau kwam op ba sis van 328 parkeerplaatsen uit op 7 miljoen euro aan zuivere bouw kosten. Allerlei bijkomende kosten waren buiten beschouwing gela ten. Vooral het ondergronds bou wen maakte het project volgens Grontmij duur. En wat wil het geval? De extra uit gave voor de parkeergarage aan het Bleekveld/Kolveniershof is an no 2007 volgens het college van B en W onder meer te wijten aan menten al erg druk is. Wethouder P. de Putter stelde dat het plan voorziet in zo'n 40 extra parkeer plaatsen, wat voldoende zou moe ten zijn. Hij maakte verder bekend dat de jeugdsoos, die niet in het nieuwe gebouw van het dorpshuis mag, waarschijnlijk in het plant soentje voor het sportpark komt. meerkosten voor ondergronds bou wen. Verder is het appels met pe ren vergelijken. De Grontmij-stu- die ging uit van 328-parkeerplaat- sen. De nu geplande parkeergarage krijgt er 512, plus 30 woningen en 1400 vierkante commerciële ruim te. Kostbaar blijft het. Toch is er geen weg terug. De kel der schrappen is een mogelijkheid, maar dat gaat ten koste van het aantal parkeerplekken en het ont werp is erop geënt. Goes zit met een parkeerprobleem. Er zijn toe zeggingen gedaan. Veel voorberei dend werk is al verricht. En, niet te vergeten, voorafgaand aan dit project is de Grote Markt in 2005 al autovrij gemaakt. Een harten wens van GroenLinks ging in ver vulling, gesteund door in elk geval CDA, PvdA en WD. Goes betaalt een dure les voor de eerste gemeentelijke parkeergara ge, een les die de bouw van een parkeerkelder onder de Oostwal - bij de Aldi - in een ander daglicht plaatst. En een les die perspectief kan bieden voor het idee om rond Goes meerdere transferia, grote parkeerplaatsen, aan te leggen van waar automobilisten met gratis busvervoer naar de binnenstad kunnen. Kan ook nog filevorming schelen. Dit plan van oud-wethou der Thijs 't Hart (PvdA) ligt vast nog wel ergens in een la. door Lilian Dominicus COES - De wegversmalling na de grote rotonde in Goes, die de Ring baan West en de 's-Heer Hendriks- kinderendijk met elkaar verbindt, blijft. Volgens het Goese college is uit een proef gebleken dat de verkeers veiligheid erdoor is verbeterd. Tevens komt het verkeerslicht op de A256 voor verkeer dat rechtsaf Goes inrijdt niet meer terug. Vol gens de provincie is de door stroom van het verkeer door de verwijdering verbeterd. De provisorische blokken op de weg maken in het najaar plaats voor betonnen randen. GOES - Het waterschap Zeeuwse Ei landen voert de komende maan den groot onderhoud uit aan diver se wegen op Tholen en Noord- en Zuid-Beveland. Op Noord-Beveland gaat het om de Vlietenburgweg, Scherpenisse- weg en Veerhavenweg, terwijl op Tholen onder meer de Heideweg, Molenweg, Mosselhoekseweg, Plat- teweg, Nieuwlandsekruisweg, Gou- weweg, Schoondorpsedreef en de Slaakweg op de schop gaan. Op Zuid-Beveland worden logi scherwijs de meeste wegen aange pakt. Het gaat om onder meer de Jonker Fransweg, Nassauweg, Sin- outskerkse Zandweg, Vissersdijk, Nieuwlandsewijk, Hansweertse- straatweg en Striepseweg. Het waterschap zegt de overlast zo veel mogelijk te zullen beperken! Meer informatie en een velled» overzicht staan op www.wze.nl 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60