Vertier en spelletjes krikken markt op Meimarkt van Groei en bloei in Schuddebeurs Omega Combi: 3 halen 2 betalen! JI Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN Omega Combi Q10: mm 3 halen 2 betalen! s PZC Dinsdag 15 mei 2007 23 Seizoensmarkt in Vrouwenpolder trok steeds minder mensen. ZIERIKZEE - Dick Meeles is gisteravond benoemd tot ere-voorzitter van de reddingsbrigade Zierik- zee-Duiveland. Hij is vijfjaar secretaris en vijftien jaar voorzitter geweest en doet nu een stap te rug al blijft hij nog even in het bestuur. „Het blijft toch je geesteskindje." Meeles heeft de brigade zien groeien tot een bloeiende club die bij veel evenementen de helpende hand toesteekt. Zijn opvolger is Wim de Rijke, foto Marijke Folkertsma De seizoensmarkt in Vrouwenpol der is steeds minder in trek bij toeristen. Een oppepper met ver tier en kinderactiviteiten moet de markt nieuw leven inblazen. door Selma Osman VROUWENPOLDER - De marktkoop lieden en de ondernemers van Vrouwenpolder zetten er samen de schouders onder om meer volk op de seizoensmarkt te krijgen. Optredens en kinderactiviteiten moeten er deze zomer voor zor gen dat het op woensdagen druk ker wordt in het dorp. De laatste drie jaar daalt het aantal bezoekers van de markt hard. „Vrouwenpolder is al nooit de bes te markt geweest. Tegenwoordig is het vét de slechtste; je krijgt ge woon geen mensen meer", zegt marktmeester F. Marcelis. „De toe rist blijkt geen enkele animo te hebben om vanaf de camping naar het dorp te komen." Om daar verandering in te breng en, storten de marktkooplieden en de ondernemersvereniging elk dui zend euro in een potje voor extra vertier. Afgelopen winter is al hard ge werkt aan een reddingsplan voor de seizoensmarkt. Toen bleek dat de marktkooplui dit jaar naar Veere wilden verkas sen, sloeg de ondernemersvereni ging alarm. Een plan om de markttijden op te rekken naar 21.30 uur, haalde het niet. Veel marktkooplieden zagen er niets in om later te beginnen en anderhalf uur langer door te gaan. Wel hebben de marktkooplui be loofd om, ook op slechte dagen, tot 20.00 uur te blijven. In het verleden pakten ze hun boeltje nog wel eens eerder in. SCHUDDEBEURS - De afdeling Schouwen-Duiveland van Groei en bloei houdt zaterdag 19 mei weer de traditionele meimarkt. De markt wordt gehouden bij bui tenplaats Weelzicht in Schudde beurs (ingang aan de Zuiddijk). Op de meimarkt is van alles te zien en te beleven rondom het the ma huis en tuin. Uiteraard zijn er planten te zien en te koop. Eenjarigen, maar ook bijzondere vaste planten. Maar de markt biedt meer. Er is tuingereedschap, er is kunst en er zijn veel spulletjes voor in en om het huis te koop. Kraampjes met keramiek, paver- pol, brocante, glaskunst, thee, aar dewerk, servies, tuinbeelden, wij nen, sieraden, schilderijen en streekproducten en De Arke toont klederdrachten. Ook is er gelegenheid om wat te drinken. In totaal hebben zich 24 deelne mers gemeld voor de markt. De meimarkt begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Honden wor den niet toegelaten. Forellen vissen voor kampioenschap KERKWERVE - Het eerste Zeeuwse Kampioenschap forellen vissen start op zaterdag 26 mei. Het kam pioenschap wordt in vier wedstrij den beslecht, waarvan de westrijd met het slechtste resultaat mag worden weggestreept. Alle wed strijden worden gehouden in Kerk- werve, bij recreatieboerderij Van Langeraad. De overige wedstrijden worden gehouden op 16 juni, 21 juli (tevens Schouws kampioen schap) en 18 augustus. De beste vier forellenvissers mo gen meedoen aan het Nederlands Kampioenschap. Opgeven voor de wedstrijden kan bij de recreatieboerderij. Nog geen resultaat in verkrachtingszaak NOORDWELLE - De politie heeft nog geen concrete aanwijzingen die leiden naar de man die zich af gelopen donderdag vergrepen zou hebben aan een 13-jarig meisje in Noordwelle. De verkrachting zou hebben plaatsgevonden op het sportveld achter het dorpshuis. Het buurtonderzoek is inmiddels bijna afgerond. De politie wil nog wel meer getuigen horen, maar heeft volgens woordvoerder A. Don moeite met het vinden van mensen die iets bijzonders hebben gezien. Het sporenonderzoek is afgerond en het wachten is op de resultaten. Dat kan enkele weken duren. Wegversmalling bij rotonde Goes blijft GOES - De wegversmalling na de grote rotonde in Goes, die de Ring baan West en de 's-Heer Hendriks- kinderendijk met elkaar verbindt, blijft. Volgens het Goese college is uit een proef gebleken dat de verkeers veiligheid door de versmalling is verbeterd. Tevens komt het verkeerslicht op de A256 voor verkeer dat rechtsaf Goes inrijdt niet meer terug. Vol gens de provincie is de door stroom van het verkeer door de verwijdering verbeterd. De provisorische blokken op de weg maken in het najaar plaats voor betonnen randen. Nu 150 capsules van 50,85 voor 33,90! normale prijs 16,95 per stuk www.derodepilaren.nl Nü 120 capsules van 74,85 VOOr 49,90! normale prijs 24,95 per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55