Sluis gaat meer op Franse toer Kunst in een aardappelloods 4 Omega Combi: 7 x goed voor het behoud van uw gezondheid GRATIS! Wandelcomité snakt naar bestuursleden 50 GRATIS! Rijkse Advocatenkantoor Kennedylaan 28 Telefoon 01 14-319200 4567 CV Clinge Fax 01 14-314426 ahrijkse@zeelandnet.nl ZPZC Dinsdag 15 mei 2007 25 Ieder dorp heeft eigen welkomst- en informatiebord. door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis gaat steeds meer op de Franse toer. Nor- mandische badplaatsen als Hon- fleur en Trouville dienen als inspi ratiebron voor het nieuwe Cad- zand-Bad en vandaag worden de uniforme bruine welkomst- en in formatieborden gepresenteerd. Toeristen die door België en Frank rijk reizen maken al jarenlang ken nis met de unieke kenmerken van de streek die ze doorkruisen via de bruine informatieborden met pic togrammen langs de (snel)wegen. Bezoekers van plaatsen in West-Zeeuws-Vlaanderen worden voortaan op dezelfde wijze geïnfor meerd over de identiteit van de dorpen die ze bezoeken of passe ren. Bij de vijftien dorpen in de ge meente Sluis staan nieuwe bruine welkomst- en informatieborden met pictogrammen van de bijzon dere beziens- en wetenswaardighe den. Onderaan kan een informatiebord worden ingeschoven, zodat een in teractief, toeristisch-recreatief in formatiesysteem ontstaat. Wethouder Leen Wille van de ge meente Sluis, J. Pielaat van de Stadsraad Aardenburg en Inge Landré van Ondernemend Aarden burg vervangen vandaag symbo lisch het oude welkomstbord bij PW Bezoekers aan een dorp in West-Zeeuws-Vlaanderen krijgen informatie over de identiteit en de eigenheid met een nieuw bord. Aardenburg door een nieuw bruin bord. Verschillende ondernemersvereni gingen en stads- en dorpsraden hebben de afgelopen tijd een be roep gedaan op de gemeente Sluis om met betere welkoms- en infor matieborden een bijdrage te leve ren aan de versterking van de eco nomische structuur. Met de uniforme aanpak wordt volgens het Sluise gemeentebe stuur 'eenheid in verscheidenheid' benadrukt. De opzet sluit tevens aan bij het streven van de gemeente om 'wild groei' van borden langs de weg te voorkomen. De gemeente Sluis loopt met deze aanpak vooruit op de wens van de rijksoverheid. Minister Eurlings (Verkeer en Waterstaat) zei on langs tijdens een bijeenkomst van de toerisme- en recreatiebranche: „We willen landelijk een soortge lijk systeem gaan invoeren als in Frankrijk, met van die mooie bor den waar de sfeer vanaf spat." Het West-Zeeuws-Vlaamse sys teem sluit aan bij het uniforme blauw-witte bewegwijzeringsys teem dat in 1996 is ingevoerd. Cursisten van de Ossenisser beeldhouwer Luc Inghels maakten 215 kunstwerken, die tentoongesteld worden in een aardappelloods. foto Wim Kooijman TERNEUZEN - Van 4 tot en met 7 juni wordt in Terneuzen voor de 32e keer de Bram de Meijer-avond- vierdaagse gelopen. Het evene ment is één van de grootste wan delmanifestaties in Zeeland. Het voortbestaan van het evene ment is in gevaar, omdat de vereni ging die de vierdaagse organiseert worstelt met een tekort aan vrijwil ligers. Gezocht wordt naa mensen die de wandelvierdaagse op touw willen zetten, maar vooral ook naar bestuursleden. Interim-voorzitter René Luijster- burg: „Vorig jaar is Nico Bijl, die dertig jaar de motor van de vereni ging was, ermee gestopt. Ik ben toen tijdelijk ingesprongen. Niet omdat ik iets bijzonders met de Terneuzense vereniging heb, maar gewoon omdat ik als bestuurslid van de Zeeuwse Wandelsport bond vind dat we een evenement als dat in Terneuzen moeten be houden. Een goed bestuur is daar bij van essentieel belang, omdat je daarmee de toekomst kunt veilig stellen. Ik hoop dat mensen zich zullen melden. Bij mij of bij Ko Verhelst (06-50476172)." Deelne mers kunnen in juni meedoen over 5 en 10 kilometer. De start is bij sportcentrum De Vliegende Vaart in Terneuzen. Ook in Axel wordt weer gewandeld, in de week van 21 tot en met 25 mei. De afstanden zijn 5,10 en 15 kilometer. Inschrijven kan vrijdag 18 mei om 19.00 uur in de Ink in Axel. Resultaat kwart eeuw beeldhouwlessen in Walsoorden te zien. door Jeanette Vergouwen WALSOORDEN - De temperatuur is aan de lage kant in de loods. Dat moet omdat normaal hier aardap pelen worden opgeslagen. Deze maand krijgt de ruimte een warm aanzicht door de vele uitgestalde kunstwerken. „Ik ben een week bezig geweest om de tentoonstelling op te bou wen", vertelt beeldhouwer en res taurateur Luc Ingels. Een kwart eeuw heeft hij leerlingen de begin selen en de techniek van het beeld houwen geleerd. Hij schreef ze aan en vroeg hen enkele werken te ex poseren. Het werden er 215: sculp turen, schilderijen, hoeden en tex tiele werkvormen. Ingels gebruikte aardappelkisten om de loods in te delen; de ruimte heeft nu de allure van een kathedraal vol kunst met De aardappelschuur heeft nu de allure van een kathedraal enkele in het oog springende beel den. Ingels: „De een werkt naar model, de ander experimenteert en waagt zich aan ruimtelijk werk of stellages. Er is gebruik gemaakt van allerlei materialen." Ingels loopt naar een speciale constructie die het ontstaan van de aarde sym boliseert. „Die is gemaakt door de oudste cursist. Charles Laureys is 83 jaar en blijft les volgen. Deze koppen: drie generaties, zijn van Theo Sponselee. Hij is al 25 jaar cursist en deze koppen zijn ge maakt in polyester. Zijn grote beeld van Sint Jan staat centraal in deze expositie. Als hij tijd krijgt kapt hij deze figuur nog uit in hout." Dat er meerdere disciplines te zien zijn, komt doordat veel leerlingen na cursus beeldhouwen naar een academie gingen om te gaan schil deren. Een enkeling koos voor mo de. Getuige hiervan zijn de hoe den en ook de speciale bruidsja pon van Joke Pouwels. De werken worden tentoongesteld tot 28 mei op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, in de loods van de fa milie Goense, Drogendijk 3 in Walsoorden. Van donderdag 24 tot en met zondag 27 mei verzorgen Luc Ingels en enkele leerlingen de monstraties. Visolie, lijnzaadolie en teunisbloemolie in één capsule Over prima invloed van essentiële vetzuren op het behoud van een goede gezondheid, kan een boekje over vol geschreven worden. De ontwikkelaars van Omega Combi heb ben dat nu ook daadwerkelijk gedaan. Omega Combi is een uitgebreid vetzurencomplex op basis van visolie, lijnzaadolie en teunis bloemolie. Samen voorzien deze bestanddelen uw lichaam van een krachtige combinatie van Omega-3, Omega-6 en Omega-9 vetzuren. Uw lichaam kan deze essentiële vetzuren niet zelf aanmaken. Daarom kan het zinvol zijn om met Omega Combi eventuele tekorten in uw voe ding aan te vullen. Dit is goed voor het behoud van uw gezondheid, want deze Omega-vetzu ren spelen een belangrijke rol in uw lichaam. Kijkt u maar eens naar het volgende lijstje: 1Helpt bij de verlaging van het cholesterolgehalte Aan Omega Combi is eveneens een natuur- 2) Houdt de bloedvaten soepel en elastisch 3) Goed voor de smering van de gewrichten 4) Houdt de huid in conditie bij het ouder worden 5) Bevordert het natuurlijk afweersysteem 6) Bevordert de stofwisseling 7) Beschermt de gezonde cellen en weefsels bij het ouder worden lijke vitamine E toegevoegd. Deze vitamine heeft een beschermende invloed op de Omega 3,6 9 vetzuren in de capsules. Bij aankoop van Omega Combi 100 capsules 24,95) ontvangt u een verpakking van 50 capsules E I astburg: kneuzen; Wan Gent: Body en Co, Brouwerijstraat 11 Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 PZC ZEEUWS VLAANDEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49