genieten van feest jubilarissen Videoteams in actie tegen drugstoeristen schoenen kopen een probleem? 4 Hniïet bij =/^J=MMCD l/ï lijk WÊÈBBÊm LINE FOOTWEAR Plein 9, 4543 BH Zaamslag. Telefoon 0115 - 43 63 00 www.vanfraeijenhove.nl Conflict schept kloof in kerk Sint Philipsland z PZC Dinsdag 15 mei 2007 23 Controle op gedrag van buitenlandse bezoekers koffieshops Terneuzen. door Raymond de Frel terneuzen - De Zeeuwse politie .heeft het voorbije weekend voor et eerst videoteams ingezet om t rijgedrag van buitenlandse igstoeristen in Terneuzen te roleren. •.gebeurde in samenwerking yideoteams van korpsen uit •jd, Limburg-Noord en Ijs- Men het Bureau Verkeers- pfiving van het Openbaar Mi- <'r ie. Bij een andere actie in de ',eving van de koffieshops wer- den het afgelopen weekeinde al 44 boetes uitgedeeld, vooral voor ver keersovertredingen. De videocon trole (vastgelegd door het tv-pro- gramma Wegmisbruikers) resul teerde nog eens in negentien pro- ces-verbalen, onder meer voor snelheidsovertredingen en niet handsfree bellen. Vijf bestuurders raakten hun rijbewijs kwijt, om dat ze de maximumsnelheid met meer dan vijftig kilometer over schreden. Een Belgische bestuur der moest zijn auto inleveren, om dat hij reed terwijl eerder op de dag zijn rijbewijs al was ingevor derd. De man scheurde toen met 110 kilometer per uur door de be bouwde kom. SINT PHILIPSLAND - Dominee A.P. van der Meer van de oud-gerefor meerde gemeente in Sint Philips land is voor maximaal drie maan den geschorst door de kerkenraad. De predikant zelf meldt dat van schorsen geen sprake is. Hij zegt zelf zijn ambt te hebben neerge legd. Het kerkgenootschap wil niet in gaan op de kwestie, omdat het om een tuchtzaak gaat. „We wachten de kerkelijke procedure af', laat A. Klein, algemeen scriba, weten. Ook Van der Meer wil weinig kwijt over het voorval. Ingewijden in de Fliplandse dorps gemeenschap melden dat het al langer rommelt bij de oud-gerefor meerden. Wortel van het conflict is een persoonlijke kwestie tussen Van der Meer en ouderling H. van Westen, een invloedrijk figuur in de kerk. Hij is onlangs benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nas- sau. De dominee ging vorige week zondag in de preek kritisch in op het lintje. Een deel van de kerkgan gers verliet de dienst uit protest. Direct betrokkenen willen niet met naam in de krant, maar spre ken van een pijnlijke kwestie. „Je bent vóór Van Westen of vóór Van der Meer. Een tussenweg is er niet. Het conflict gaat dwars door families heen en scheurt gezinnen uit elkaar." Ook Van Westen wil niet ingaan op de kwestie. Brocantelangs kanaal Sluis-Brugge sluis - De Middenstands Vereni ging Sluis houdt zondag 3 juni het jaarlijkse evenement 'Brocant langs de waterkant'. De route van circa twee kilometer loopt langs het kanaal Sluis-Brug ge. De rommelmarkt telt circa 250 kramen. De markt duurt van 8.30 tot 17.00 uur. Om de echte 'snuis- tersfeer' te bewaken, mogen alleen tweedehands artikelen en antiquit eiten worden verkocht. Aanvarinkje bij grens Sas van Gent sas van cent - Twee schepen, de Nordstrand en de Beaumé, zijn gis termiddag tegen 14.15 uur op het kanaal van Gent-Terneuzen met el kaar in aanvaring gekomen. Dat ge beurde bij Sas van Gent, nadat de Nordstrand uit zijn roer was gelo pen. De Hendrik 6 van sleepdienst van Aerde uit Sas van Gent was ter plaatse maar hoefde niet in ac tie te komen. Beide schepen lie pen lichte schade op en werden aan de kade gelegd ter inspectie. Ottjes niet beste kapper, wel bekroond HULST - Bemi Ottjes uit Hulst is er zondagavond in Hilversum niet in geslaagd voor de derde maal Hair dresser of the Year te worden. Die titel ging naar Ilham Mestour uit Amsterdam. Toch wisten Ottjes en zijn team nog wel wat prijzen in de wacht te slepen bij de Coiffure Award. Zo was de eerste plaats in de Team Award voor salon Bur- ny's uit Hulst. Ottjes behaalde de eerste plaats in de categorie dames kapsels in de regio zuid en de tweede plaats in de categorie he renkapsels regio zuid. Bij echtparen die zestig jaar getrouwd zijn, komt de burgemeester gebak eten. Gisteren ging burgemeester Lonink op bezoek bij Joseph en Marcella Blommaert (linksboven) en bij Remi en Margaretha Baecke (rechtsboven). Burgemeester Sala bezocht het diamanten paar Aloysius en Marie Oubrie (links onder). foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47