van de moderne mens AZZ vraagt vijf miljoen extra voor jeugdhulp Altijd bereikbaar Kan wel zonder Om zaken te doen In restaurant op stil Beldwang GEEN TIJD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? LAAT ONS 'M VOOR U VINDEN... waar anders? www.autoshak.nl 'Stel je voor dat je net dat ene telefoontje mist' Roel Pijpers, docent communicatie, zet zijn mobieltje niet meer uit als hij voor de klas staat PZC Dinsdag 15 mei 2007 3 Naam: Grace Kathega Woonplaats: Vlissingen Leeftijd: 47 jaar Mobieltje sinds: 2003 Belt per maand voor: 20 euro Belt het vaakst met: haar dochter Ik gebruik het mobieltje ook om: „te sms'en en ongeveer een keer per maand bel ik naar Afri ka. Daar heb ik nog fami lie." Hoe belangrijk is je mo biel voor je: „Ik kan niet zonder mijn mo biel. Die is heel belang rijk voor mij. Het voor deel van m'n mobiel is dat ik altijd bereikbaar ben als er iets gebeurt of aan de hand is." Naam: André Knuijt Woonplaats: Vlissingen Leeftijd: 32 jaar Mobieltje sinds: 1998 Belt per maand voor: 50 euro Belt het vaakst met: zijn vrouw Cindy en zijn goede maat Chris Ik gebruik het mobieltje ook om: „Foto's te maken en natuurlijk te sms'en. Dat doe ik wel veel. Verder gebruik ik hem als naviga tiesysteem in de auto." Hoe belangrijk is je mo biel voor je: „Ik kan wel zonder hoor. Als ik niet be reikbaar ben op mijn mo biel, houdt het op. Hoe wel... ik merk het wel met een als ik hem vergeten ben. Ie raakt er snel aan ge wend hè. Het handige aan een mobiel is dat, als je even niet bereikbaar bent, of als je hem vergeet mee te nemen, je later kan zien wie er gebeld heeft." Naam: Ingmar Vermeulen Woonplaats: Terneuzen Leeftijd: 35 Mobieltje sinds: 1998 Belt per maand voor: „Geen idee. Ik heb een vast abonnement met een aantal vrije belminuten. Gemiddeld bel ik voor mijn werk zeshonderd minuten per maand." Belt 't vaakst met: „Mijn makelaarskantoor en klan ten." Ik gebruik mijn mobiel tje ook om: „Te sms-en. Er zit ook een fotofunctie op, maar die gebruik ik nooit." Hoe belangrijk is je mo biel voor je: „Heel belang rijk. Ik zou zonder gsm geen zaken meer kunnen doen, ook omdat ik soms heel snel op ontwikkelin gen moet kunnen insprin gen. Daarbij ben ik vaak buiten kantoor. Privé zou ik wel zonder mobieltje kunnen, denk ik. In dat op zicht is het toch vooral een luxe." Naam: Coen Priemis Woonplaats: Zierikzee Leeftijd: 35 jaar Mobieltje sinds: 1997 Belt per maand voor: zo'n 100 euro. Belt het vaakst met: (ex-)vriendin, vrienden en kennissen. Ik gebruik het mobiel tje ook om: „Te sms-en en te internetten, voor hyves, om foto's te ma ken en muziek te luiste ren." Hoe belangrijk is je mo biel voor je: „Behoor lijk. Ik heb mijn telefoon altijd bij me. Ik zet er ook al mijn afspraken in. Maar in een restaurant bijvoorbeeld zet ik de bel toon op stil, omdat ik het op dat soort plekken irritant vind als er tele foons gaan. Dat is niet nodig. Maar mijn mobiel staat wel 24 uur per dag aan. Ik neem hem ook mee naar de wc." COMMENTAAR De mens vergroeit met zijn mobieltje. Is dat erg? ]e zou zeggen van niet Want elkaar goed en snel op de hoogte houden is sociaal en zakelijk belangrijk. Als we niet lijfelijk dichtbij blijven, lukt het via de mobiele telefoon toch om goed contact te houden. Prima allemaal. Telecommunicatie wordt echter hier en daar wel wat dwangmatig. Onderzoek wijst1 uit, dat één op de tien Nederlanders zelfs tijdens het vrijen gehoor geeft aan de elektronische lokroep. Dat is wel heel extreem. Maar wie heeft zich nooit geërgerd aan de inbreuk van een mobiele oproep tijdens een vergadering? Vaak zijn de trivialiteiten die dan zo nodig ineens moeten worden uitgewisseld een belediging voor de gesprekspartners. We redden het nog net om het rustig te houden tijdens een voorstelling of in een restaurant. Maar verdere verfijning heeft de mobieltjescultuur vooralsnog nauwelijks. Toch is er wel behoefte aan. Want inmiddels hebben twee op de drie Nederlanders zo'n kleine aandachttrekker bij zich. Velen proberen daarmee in twee werelden te leven: in gesprek én bellend, bezig met inkopen maar niet aanspreekbaar want bellend. Dat leidt tot vervreemding. Wie meent dat het niet zonder al dat bellen kan, moet maar eens denken aan de tijd dat geen bericht goed bericht was. Tientallen kinderen wachten weer te lang op de nodige hulp. door Claudia Sondervan MIDDELBURG - leugdzorgverlener Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ) vraagt vijf miljoen euro extra aan de provincie Zeeland. Met dat geld wil AZZ de omslag maken naar meer jeugdhulp in ge zinnen en minder kindertehuizen. „Voor de kosten van één woongroep van tien kinderen kun nen wij vijf gezinshulpverleners in zetten die elk vijf gezinnen hel pen", verklaart H. Abbing, direc teur van AZZ. AZZ wil voor de omslag vier jaar de tijd nemen. De ruimte die gemaakt wordt door de zogenoemde residentiële zorg en de dagbehandeling te ver kleinen, wordt gebruikt om meer ambulante hulp te kunnen geven. „Bij ambulante zorg stropt het echt", zegt Abbing. „De wachtlijst wordt steeds groter." Dat bedreigt volgens Abbing de nieuwe manier van werken in de jeugdzorg. Bij die nieuwe manier van werken wordt voor elk nieuw aangemeld kind eerst gekeken of dat veilig ge noeg is binnen het gezin. Door betere samenwerking met Bureau Jeugdzorg en de Raad van de Kinderbescherming kan er snel een voorlopige maatregel geregeld worden. Daardoor is een echte ondertoe zichtstelling vaak niet meer nodig, omdat er intussen al hulp in het gezin op gang is gekomen. Aan die ambulante hulp is echter alweer een groot tekort. Vorig jaar staken de regering in Den Haag en de provincie Zeeland extra geld in de jeudgzorg; dat was juist bedoeld om de wachtlijsten op te ruimen. Maar zolang er niet steeds extra geld in de jeugdzorg gaat, blijven kinderen op de wacht lijsten belanden, zegt Abbing. Hij schat dat nu enkele tientallen kin deren weer langer dan de toegesta ne negen weken op hulp moeten wachten. Binnenkort heeft AZZ concrete cijfers. AZZ wil extra geld voor een nieu- we aanpak in de jeugdzorg. De wachtlijsten in die zorg worden weer langer, ondanks extra inves teringen vorig jaar. AZZ wil de extra vijf miljoen euro gebruiken om de krimp in het aan tal kindertehuizen en dagbehandel- plaatsen ten faveure van ambulan te zorg geleidelijk door te voeren. „We hebben gezien wat er gebeurt als je het snel wilt doen", refereert hij aan de mislukte reorganisatie bij AZZ in 2004. Bovendien zou een snelle operatie de wachtlijsten in de hele organisa tie opjagen, meent hij. „De capaciteit bij residentiële zorg is nu ook te klein voor de vraag en blijft dat ook. Maar we moeten toe naar een systeem waarbij je enkel heel specialistische zorg in woongroepen doet en veel meer kinderen helpt in hun eigen gezin of in een pleeggezin. Zeker kinde ren onder de twaalf horen in een gezin." AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermeerslraat 38 0113-561381 Spatadercentrum in ZiekenhuisWalcheren VLISSINGEN - De huidartsen en vaatchirurgen in Ziekenhuis Wal cheren hebben een spatadercen trum opgericht. Doel is een snelle en gerichte behandeling van spataders. Mensen worden be vraagd door de medisch secretares se van het 'Flebologiecentrum' en dan gezien, onderzocht en even tueel behandeld op één dag. De maximale wachtlijst is vier weken voor een dagopname.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3