Belgische bond Danny de Vries gaat bij GPC de concurrentie weer aan Lorenzo Cardon is Zaterdagelftal Goes Bowlingtoernooi Goes Internationals houdt het voor gezien heeft te weinig inschrijvingen 36 1 Dinsdag 15 mei 2007 PZC W Danny de Vries: „Ik ben heel fanatiek en dat miste ik bij een aantal spe lers." foto Willem Mieras Verloren beslissingsduel was laatste wedstrijd in doel van De Meeuwen. door Barry van der Hooft NIEUWDORP - Dat hij zijn club de rug toe zou keren stond al een tijd je vast. Maar bij zijn afscheid van De Meeuwen had Danny de Vries zich wel iets anders voorgesteld. Het verloren beslissingsduel met Tholense Boys was zijn laatste wedstrijd in het doel van de club uit Zoutelande. Door de 3-2-nederlaag, na 120 mee slepende minuten, keert De Meeu wen terug naar de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Er moet een nieuwe ploeg opgebouwd wor den, maar Danny de Vries zal daar geen onderdeel meer van uitma ken. De 27-jarige doelman kwam vrijdagavond tot overeenstem ming met GPC, dat komend sei zoen debuteert in de eerste klasse. Garanties over een basisplaats heeft hij van de Vlissingse club niet gekregen. Terecht, vindt hij zelf. „Want met Léon Weeda heeft GPC al een goede keeper in huis", weet De Vries. „En ik denk dat het niet verkeerd is dat een club twee keepers heeft Net als bij Kloetinge zal ik de concurrentie weer aan moeten gaan." Zijn verblijf bij de Bevelandse hoofdklasser bleef twee jaar gele den beperkt tot één seizoen. Ach ter Joan van Belzen was De Vries destijds tweede keus. „Omdat ik Succes JVOZ op toernooi Excelsior ROTTERDAM - De D-pupillen van de Jeugd Voetbal Opleiding Zee land (1VOZ) hebben goed gepres teerd tijdens een internationaal jeugdtoernooi van Excelsior Rotter dam. Het D2-team werd eerste, Dl ein digde op de derde plaats. Dat lever de )VOZ uiteindelijk de totaalprijs op. Verder kwam de club in het be zit van de sportiviteistprijs. Het toernooi was sterk bezet. Zo namen onder meer Excelsior Rot terdam, Stormvogels/Telstar, Haar lem, ADO Den Haag, Roda JC, Mönchen Gladbach deel. geblesseerd raakte, heb ik bij Kloe tinge een half jaar gesukkeld. Aan het einde van het seizoen gingen de spelers afbouwen, terwijl ik net weer begon met opbouwen. Van langs de kant staan, word je ook niet beter. Ik wilde spelen en daar om ben ik toen teruggegaan naar De Meeuwen." Na twee seizoenen en een pijnlijk einde vertrekt hij nu weer bij die club. „Ik heb er flink over lopen dubben", bekent Danny de Vries. „Maar op een gegeven moment heb ik de trainer en andere men sen binnen de club laten weten dat ik zou vertrekken. Ik ben heel fanatiek en dat miste ik bij een aan tal spelers. Op een gegeven mo Merijn de Vos gaat naar Internos goes - Handballer Merijn de Vos komt volgend seizoen uit voor eer- stedivisionist Internos uit Et- ten-Leur. De 17-jarige linkeropbou wer van Meco/Delta Sport, dat uit komt in de regionale eerste klasse, stond ook in de belangstelling van Groene Ster uit Zevenbergen. „Ik heb bij beide ploegen een paar keer meegetraind", zegt de jeugdin- ternational. „Internos leek me ge zelliger. Bovendien is de trainer daar, Geert van Meersbergen, ook mijn coach bij de Brabantse selec tie. Ik ken hem al twee jaar. We weten wat we aan elkaar hebben." ment had ik er genoeg van. Dit wil de ik niet meer." De volgende vraag was simpel: voor welke club zou hij volgend seizoen willen spelen? „Ik wilde graag op een hoger niveau gaan keepen. SSV'65? Nee, daar heb ik vorig jaar ook een gesprek gehad, maar die club trekt me helemaal niet. GPC stond wel hoog op mijn lijstje, zeker ook omdat ze eerste klasse gaan spelen. Mijn schoon broer speelt daar en zo is het balle tje gaan rollen. Veel spelers ken ik al, dus dat is denk ik wel een voor deel. Het is zuur dat het met De Meeuwen zo is afgelopen. Maar ik heb wel al zin om bij GPC voor een plek onder de lat te knokken." WHS-The Gunners bij VVC'68 in Halsteren goes - De beslissingswedstrijd tus sen WHS en The Gunners wordt zaterdag gespeeld op het veld van WC'68 in Halsteren. De winnaar van het duel hand haaft zich in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. De verliezer van deze strijd tussen de num mers 10 uit de derde klasse A en B speelt nacompetitie om het vege lijf te redden. Die nacompetitie be staat uit een driekamp met de pe riodekampioenen van de vierde klasse A en B. Twee van de drie ploegen spelen volgend seizoen in de derde klasse. Kampioenschap in eigen land zorgt voor afzeggingen. door René van Stee AXEL - Traditiegetrouw kan de Ju- niorendriedaagse van Axel bogen op een sterk internationaal deelne mersveld. De sterkste Belgische ju nioren fietsen vrijdag, zaterdag en zondag echter niet mee. Oorzaak: het Belgisch kampioenschap dat zaterdag wordt verreden en waar aan de betere coureurs verplicht zijn mee te doen. Voorzitter Marc Heijens van het or ganisatiecomité van de driedaagse vindt de actie van de Belgen onbe grijpelijk. Ondanks de toezegging van de Koninklijke Belgische Wie lerbond (KBWB) dat er niet gelijk tijdig concurrerende wedstrijden zouden worden gehouden, ge beurt dit nu toch. Heijens: „Wij hebben ons echt in alle bochten gewrongen om een zo sterk mogelijk deelnemersveld aan de start te krijgen. En dan het liefst met zo veel mogelijk Belgen. Je schuift met data, je overlegt met andere organisatoren en vervol gens krijg je dit. Er is een boze brief de deur uitgegaan, want dit overkomt ons nu al voor de derde keer. Je vraagt je op den duur af wat toezeggingen van een bond waard zijn." Heijens beticht de KBWB niet di rect van sabotage of onwil. Wel vindt hij dat de Belgische bond on voldoende beseft hoe belangrijk Lorenzo Cardon de [uniorendriedaagse is. Want de wedstrijd telt niet alleen mee voor de wereldbeker, ook wordt in Euro pa geen vergelijkbare rittenkoers voor junioren gehouden. Boven dien hechten Belgische topwielren- ners aan deelname in Axel. „Ze geven duidelijk de voorkeur aan onze koers. Dat blijkt wel uit het grote aantal inschrijvingen dat wij al in november en december van hen binnen krijgen. Daar zit ten nu dus veel afzeggers tussen", aldus Heijens. Het protest van de Stichting Inter nationale Wielerdriedaagse bij de KBWB lijkt niet tevergeefs, want Heijnens heeft via informele weg al gehoord dat er vanaf volgend jaar geen problemen meer zullen zijn. Bovendien oefenen ook de Nederlandse bond KNWU en de internationale bond UCI druk uit op de Belgische wielerbonzen. Vooralsnog laten Heijens en zijn medebestuursleden zich niet uit het veld slaan. Er werd even getwij feld om de status van de Junioren- driedaagse als wereldbekerwed strijd te handhaven. Want dit vraagt om extra financiële inspan ningen, onder meer in verband met een uitgebreid internationaal juryteam. Heijens: „Het is even slikken als je zo'n tegenvaller te verwerken krijgt. Maar we gaan ge woon op de oude voet verder. Al les loopt op rolletjes. We hebben niet alleen een geweldige ploeg vrijwilligers, ook qua sponsoring en financiën zijn onze zaakjes pri ma op orde." Eerste doel van Sasse wielrenner is de koers uit te rijden. door René van Stee sas van gent - Lorenzo Cardon uit Sas van Gent is een van de Zeeuws-Vlaamse wielrenners die meedoen aan de 26e editie van de Internationale Juniorendriedaagse van Axel. De 17-jarige coureur rijdt voor het combinatieteam van de wielerverenigingen Zeeuws-Vlaan- deren en Breda Knooppunt. Beide clubs werken nauw samen tijdens klassiekers en meerdaagse wedstrij- goes - Een ervaring rijker, maar een illusie armer. Het zaterdagelf tal van W Goes houdt na één voetbalseizoen al op te bestaan. En het begon allemaal nog wel zo hoopvol. De voorbereiding werd begonnen met achttien spelers. Maar toen na een verdienstelijk ge lijkspel in de eerste wedstrijd van de competitie, de nederlagen zich in rap tempo opvolgden, waren daar al snel de eerste afvallers. Het dieptepunt werd bereikt toen trainer Peter Bleumink voor de wedstrijd tegen 's Heer Arendsker- ke maar over acht spelers kon be schikken. „We kregen een boete en drie punten in mindering." Toch maakte de ploeg de competi tie af Voor het nieuwe seizoen werd geprobeerd nieuwe spelers aan te trekken. „We zijn met een paar spelers van het zondagelftal van Goes bezig geweest, maar dat mocht niet van het bestuur. Daar na hebben we zelf de beslissing ge nomen om te stoppen." Het bestuur van de club werkte volgens de coach sowieso niet erg mee. „We kregen wel een kans maar we moesten voor de rest al les zelf uitzoeken. We hebben bij voorbeeld zelf onze sponsors en kleding geregeld." Bleumink wil niet spreken over een mislukt avontuur. „We hadden een goede en gezellige groep. De sfeer onder ling was prima." Evenement gaat niet door en sterft dus een vroege dood. door Roeland van Vliet goes - Het bowlingtoernooi Goes Internationals, dat voor vrijdag en zaterdag op het programma stond, gaat niet door. Er waren te weinig inschrijvingen. De wedstrijd voor gemengddubbels zal in 2008 ook niet meer op de kalender staan, meldt Erwin Groen, de uitbater van bowlingcentrum Goes en me de-organisator van het toernooi. „Het heeft blijkbaar geen zin om hier energie en tijd in te steken." Dat is opmerkelijk, gezien het feit dat in 2006 pas de eerste editie was. Groen: „Toen dachten we nog een gat in de markt gevonden te hebben. BV Goes was de eerste ver eniging die een scratch-toernooi voor mixeddubbels organiseerde. Bij een scratch-toernooi is geen handicap-regeling: wat je gooit, is je score. Het was bekend dat derge lijke toernooien het moeilijk heb ben in Nederland, maar wij dach ten wel aan 32 koppels te kunnen komen. Dat is dit jaar echter niet gelukt." Groen kreeg nog geen 25 inschrij vingen binnen. „Een wedstrijd in België zit ons dwars. De Nederland se bowlers van enig niveau gaan ko mend weekeinde daar naartoe. Wij hoopten met wat toppers reclame te kunnen maken voor de sport, maar dat gaat nu niet door." Andere toernooien van BV Goes zijn doorgaans wel goed bezet. „We hebben in januari een toer nooi gehad met 160 deelnemers en in april eentje met 90 bowlers. Maar dan heb je het wel over een' ander niveau. Een niveau dat meer bij Zeeland past." In augustus is het volgende toer nooi van BV Goes: een scratch- toernooi voor individuen. Dat gaat wel door, laat Groen weten. „Het is een invitatietoernooi, dat we vol moeten kunnen krijgen. Daar zul len de bowlers wel trek in hebben, vlak voor de competitie begint."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38