Naaste omgeving bepaalt kunstuiting Iefke Molenstra 32 Dinsdag 15 mei 2007 PZC acenoa WBÊËÊImÊmm OP PAD Schermen Schermvereniging l'Assaillant houdt een open avond. Hierbij kan deelgenomen worden aan een openbare les schermen. Vlissingen, Sportzaal aan de de Verkuyl Quakkelaarstraat, 20.00 uur; Literaire Avond De schrijver Gerbrand Bakker is te gast tij dens een literaire avond. Zierikzee, filmtheater FiZi, 20.00 uur; MUZIEK Concert Kuiperspoort Orkest, samengesteld met leden van de Zeeuwse Muziekschool, geeft een concert weg. Vlissingen, Zorgcentrum Ter Reede, 20.00 uur; THEATER p- Mata Hari Muziektheatervoorstelling naar Herman van Veen met een monoloog, muziek en dans door Harlekijn Danstheater Bel gische actrice en danseres Gaetane Boucher. Wendel Spier speelt de rol van de tragisch aan haar einde gekomen spionne Mata Hari. Antwerpen, Arenbergschouwburg, 20.15 Double Trio Live Hedendaagse dans- en muziekvoorstel- ling (jazz), in een choreografie van de Spaanse choreograaf Salva Sanchis door WG Trio, met drie muzikanten en drie dansers. Brugge, Concertgebouw, 20.00 uur; meer agendanieuws op www.pzc.nl Schermvereniging l'Assaillant geeft vanavond een gratis les in de edele kunst van het schermen. foto Robert Vos/ANP film wsêêkk BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Mr Bean: 13.45 en 20.00 uur; Spider- man 3: 13.45 en 20.00 uur; Assepoester en de Keukenprins: 13.45 uur; Next: 20.00 uur; Epic Movie: 13.45 uur; Little Children: 20.30 uur; 't Beest, Das Leben der Anderen: 20.30 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Ten Canoes: 20.00 uur; OOSTBURG Ledeltheater, The Queen: 20.30 uur; uitgaanstip Film by the Sea door het jaar heen presenteert vanavond in Ci ne City in Vlissingen de voorpremière van de thriller Fracture van regisseur Gregory Hoblit en het scenario van Daniel Pyne en Glen Gers. (Aanvang 19.30 uur) Deze film heeft als grootste aan trekkingskracht de interessente cast. Anthony Hopkins (op de foto) waagt zich weer eens aan de rol van gestoorde moorde naar, waardoor associaties met Hannibal Lecter en The Silence of the Lambs niet van de lucht zijn. Hij is nu eenmaal goed in het neerzetten van monsters zoals hij zelf al eens heeft gezegd. Ook dit keer lukt het hem als geen ander. De zelfgenoegzaam heid druipt van zijn in zichzelf overtuigde karakter af. Maar het zelfde kan gezegd worden van Ryan Goslings Willy Beachum. Hij is precies het soort hotshot waarvan de toeschouwers ongetwij feld hopen dat hij eindelijk zijn lesje leert, liefst door ontzet tend op zijn muil te gaan. Qua arrogantie zijn de karakters aan elkaar gewaagd, hoewel de twee mannen heel verschillend in het leven staan. Hopkins heeft dezelfde ijskoude, kalme gezichtsuitdrukking die het pu bliek kent uit zijn Hannibal Lecterfilms; Beachum is meer het pit tige type met de snelle babbel. foto Sam Emerson TERNEUZEN Merral, Epic Movie: 20.00 uur; Mr Bean: 20.00 uur; Next: 02.00 uur; Spider-man 3: 20.00 uur; VLISSINGEN CineCity, Assepoester en de Keukenprins: 16.15 uur; Blades of Glory: 13.45, 16.15, 19.00 en 22.00 uur; Bridge to Terrabithia: 13.45 uur; Epic Movie: 19.15 uur; Mr. Bean's Holiday: 14.00, 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Next: 16.15 en 22.00 uur; Perfect Stranger: 21.45 uur; Spider-man 3: 13.30, 16.15,19.00 en 22.00 uur; Teenage Mu tant Ninja Turtles: 14.00 uur; The Queen: 13.45, 16.00 en 19.00 uur; The Reaping: 16.15, 19.15 en 22.00 uur; Wild Hogs: 22.00 uur; Fracture: 19.30 uur; Sportman van de Eeuw: 14.00 uur; Halle Berry gaat undercover om de moordenaar van haar vriendin te vinden in de thriller Perfect Stranger. foto Barry Wetcher/GPD Afrikaanse invloeden bij expositie Galerie Esprit in Clinge. door Anita Tournois CLINGE - Leef- en werkomstandig heden bepalen voor een deel het karakter van haar schilderijen. Daarom ademt recent werk dat Ief ke Molenstra momenteel expo seert in Galerie Esprit in Clinge, vooral Afrikaanse invloeden. Het biedt de afspiegeling van een ver blijf van drie weken in Zuid-Afri- ka. Ze was daar samen met vijf andere kunstenaars om hulp te bieden aan weeskinderen. „Omdat ik sterk sociaal geëngageerd ben, ver taal ik mijn gevoelens en ervarin gen naar beelden, evenals mijn ver ontwaardiging." Kinderlijke spontaniteit spreekt haar aan. Die voorkeur draagt ze uit in de serie Een wereld van jij en ik. Verontwaardiging spreekt uit het werk Viva Condom, dat ver wijst naar de aids-epidemie die Afrika in de greep heeft. Over hori zontale randtekeningen, volge stouwd met poppetjes, is een reus achtig condoom geplaatst. Het werk is vervaardigd in gemengde techniek met inkt, tempera en bij enwas. Deze bewerkelijke tech niek, toegepast op diverse papier soorten, ontstaat laag na laag. Op strak opgespannen vellen papier worden de materialen aangebracht en met bijenwas geïmpregneerd. Deze manier van werken resul 'Dans van het verkleedbeest' van Iefke Molenstra, die haar schilderijen ex poseert in Clinge. Een verblijf van drie weken in Zuid-Afrika beïnvloedt haar recente werk. foto Camile Schelstraete teert in een matte en warme uit straling. Een andere techniek, een combinatie van ei en lijmtempera op doek is toepast in Elandpower. In dit forse, kleurrijke werk ver werkte zij onder andere puur rood zand. Molenstra heeft iets met elanden: „Ze staan symbool voor kracht en moed, ze vormden de communicatie met hun goden. In Zuid-Affika wordt veel gebruik ge maakt van symbolen." Andere voorbeelden hoe de kun stenares ze verbeeldt zijn Op weg naar Egoli, waarop een rode bus, volgestouwd met mensen, op weg is naar de gouden stad. En Lekgot- ta indaba, oftewel: Gerechtigheid on der een boomsymbool voor de rechtspraak aldaar, en gemaakt naar aanleiding van een bezoek aan een Afrikaans gerechtshof Molenstra volgde de Academie voor Schone Kunsten in Antwer pen en het Hoger Instituut. 131 Tentoonstelling vaste exposanten met nadruk op recent werk van Ief ke Molenstra, tot eind juni, Galerie Esprit, Gravenstraat, Clinge, vr. 13.30-17.30 en 19.00-21.00 uur en za. 13.3 -17.30 uur. De laatste zon dagen van de maand geopend op 27 mei en 24 juni. -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34