Per jaar haakt tien procent af Eindelijk die droombaan bij de brandweer I Thuis in..:. Hypotheken Verzekeringen] Pensioenen Zomermarkt Vrouwenpolder heeft oppepper nodig Waterschap begint met groot onderhoud Walcherse wegen Omega Combi: 3 halen 2 betalen! D rog i ster ij Krui der ij DE RODE PILAREN j Omega Combi Q10: 3 halen 2 betalen! w PZC Dinsdag 15 mei 2007 23 Dorinda Bos peinst er niet over haar Middelburgse brandweerkorps in de steek te laten. foto Lex de Meester Middelburgse heeft na ruim vijftig sollicitaties 'eindelijk' droombaan. door Emile Calon middelburg - Eindelijk is Dorinda Bos aan haar droombaan begon nen. De Middelburgse wilde al haar hele leven bij de brandweer. Na zo'n vijftig tot zestig sollicita ties is de parketmedewerkster (30) van de Middelburgse rechtbank sinds begin deze maand als instruc teur aan de slag bij de Gezamenlij ke Brandweer Rotterdam. Het op vier na grootste korps van Neder land, zegt ze trots. De Middelburgse was als peuter beslist geen poppenmeisje. Haar lievelingsspeelgoed vormde al heel vroeg een klein rood brandweer wagentje. Die liefde voor de brand weer is altijd gebleven. Helaas groeide ze in Vlissingen op in een periode dat meisjes en brandweer iets onverenigbaars waren. Met een zekere afgunst vertelt ze dat ze nog niet zo. lang geleden ontdekte dat de Middelburgse jeugdbrand weer al heel lang meiden toelaat. „Bij ons echter niet." Na haar middelbare school wilde ze het liefst een brandweeroplei ding volgen. Ook daar stuitte ze op het probleem van onverenig baarheid. Ze was inmiddels wel vrijwilliger bij de Middelburgse brandweer. Dat kon nadat de gemeenteraad bepaalde dat vrouwen toegelaten moesten worden. Terugblikkend zegt ze dat ze feitelijk niet zo blij was met die positieve discrimina tie. „Ik wil aangenomen worden op basis van mijn kwaliteiten. Niet omdat ik een vrouw ben maar wel omdat ik iets kan." Ze is inmiddels ruim twaalf jaar vrijwilligster en verknocht aan haar korps. Zo verknocht dat ze er niet over peinst te verhuizen naar Rotterdam. Resoluut: „Ik laat mijn korps niet in de steek." Ze vindt het werk van vrijwilliger veel te leuk. Enthousiast vertelt ze over het uitrukken, over het wer ken onder moeilijke omstandighe den. 'Ik wil worden aangenomen om mijn kwaliteiten, niet omdat ik een vrouw ben' „Dan kan je laten zien wat je kunt. Waarvoor je bent opgeleid." Bo vendien, zo vervolgt ze, doet ze tij dens haar werk als vrijwilliger er varing op die ze tijdens haar werk in Rotterdam weer kan delen. Ze heeft tal van teleurstellende sol licitaties bij vele korpsen achter de rug. Volgens haar willen de mees te brandweerkorpsen alleen maar jongeren van een jaar of twintig die technisch geschoold zijn en verder niets van brandbestrijding afweten. „Die kunnen ze nog kne den. Mij niet." Toch lukte het ditmaal. Tot haar ei gen verrassing is ze aangenomen als instructeur. Vanaf deze maand gaat ze namens de Rotterdamse ge zamenlijke brandweer langs bij werknemers van bedrijven om hen te instrueren op het gebied van veiligheid. Een geweldige baan, aldus Bos. Ze kan haar twee passies, brandweer en lesgeven, daar mooi combineren. Ze hoopt ooit nog eens instruc teur te worden op een brandweer trainingscentrum. Dat lijkt haar het mooiste dat er is. Daarom volgt ze met interesse de plannen voor een tunneloefencentrum bij Temeuzen. „Wie weet, misschien werk ik straks daar." RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 01 1 8 - 6151 51 www.donrisicobeheer.nl Opvullen vacatures bij brandweer stadsgewest lukt redelijk tot goed. middelburg - De stadsgewestelijke brandweer kan altijd meer vrijwil ligers gebruiken. Per jaar haakt on geveer tien procent van de 150 vrij willigers om allerlei redenen af. Dat aantal moet telkens aangevuld worden, aldus commandant R. Maljaars. Dat lukt volgens hem redelijk tot goed. Momenteel is hij in gesprek met negen mensen die serieuze be langstelling hebben om zich in hun vrije tijd in te zetten voor de brandweer. Ook het aantrekken van mensen voor de beroepsbrand weer lukt. Daarbij wordt momen teel met name geworven onder au tomonteurs. Als ze niet uitrukken of oefenen houden de beroepsme dewerkers van de stadsgewestelij ke brandweer zich met name be zig met onderhoud van de wagens en het materiaal. Volgens Maljaars is het geen probleem om een mon teur op te leiden tot brandweer man of -vrouw. Omgekeerd lukt dat echter niet. Door dat specifiek zoeken naar mensen die zeer goed kunnen sleutelen moet hij ande ren wel eens teleurstellen die be langstelling tonen voor het vak van beroeps. Wat Maljaars betreft mogen er ech ter nog best wel wat meer vrou wen bij de stadsgewestelijke brand weer. door Selma Osman VROUWENPOLDER - De marktkoop lieden en de ondernemers van Vrouwenpolder zetten er samen de schouders onder om meer volk op de seizoensmarkt te krijgen. Optredens en kinderactiviteiten moeten er deze zomer voor zor gen dat het op woensdagen druk ker wordt in het dorp. De laatste drie jaar zakt het aantal bezoekers hard. „Vrouwenpolder is al nooit de beste markt geweest. Tegenwoordig is het vét de slecht ste; je krijgt gewoon geen mensen meer", zegt marktmeester F. Mar- celis. „De toerist blijkt geen enkele animo te hebben om vanaf de cam ping naar het dorp te komen." Om daar verandering in te brengen, storten de marktkooplieden en de ondernemersvereniging elk dui zend euro in een potje voor extra vertier. Afgelopen winter is hard gewerkt aan een reddingsplan. Toen bleek dat de marktkooplui dit jaar naar Veere wilden verkassen, sloeg de ondernemersvereniging alarm. Een plan om de markttijden op te rekken naar 21.30. uur haalde het niet. Veel marktkooplieden zagen er niets in om later te beginnen en anderhalf uur langer door te gaan. Wel hebben de marktkooplui be loofd om, ook op slechte dagen, tot 20.00 uur te blijven. In het ver leden pakten ze hun boeltje nog wel eens eerder in. middelburg - Achnien wegen en een fietspad. Waterschap Zeeuw sen Eilanden (WZE) bereidt zich voor op groot onderhoud aan de Walcherse plattelandswegen. Scheuren vullen, asfalteren, nieu we markeringen en meer van die klussen staan de komende maan den op het programma. Als het werk enkele dagen duurt, wordt het verkeer gewaarschuwd voor de overlast en met borden omgeleid. Er wordt gewerkt aan de Pauluswe- geling, Domineeshofweg, Landme- tersweg, K. de Vosweg, Zuiverse- weg, Vrijheidsweg, Kavelweg, Mel- sesweg, Thijsweg, Barentsweg, Doeleweg, Oude Kleverskerkse- weg, Loodweg, Welzingseweg, Oud-Welzingseweg, Trekdijk, Trek- dijk-Noord, Polderweg en het fiets pad Zilveren Schor. Nu 150 capsules van 50,85 voor 33,90! normale prijs 16,95 per stuk !>m£ca0 "tmeca^ .fes £1.1 www.derodepilaren.nl Nü 120 capsules van 74,85 VOOf 49,90! normale prijs 24,95 per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25