Gedoogplek graffiti gezocht in Middelburg Zeeland voor duiktoren in zee Geëmancipeerd Middelburgse beroofd van tas Ruim JOO 'ja'-StemmerS WALCHEREN C .6urenopwalcheren.nl Gemeente overlegt met jongeren over legale spuitplekken. door Maurits Sep middelburg - Ia, graffiti is lelijk en moet dus weggepoetst worden. Maar soms is het mooi, mooier zelfs dan de muur, de borden of de kastjes die bespoten zijn. Een groot deel van de gemeenteraad van Middelburg wil daarom ook al ternatieve spuitplekken maken voor graffitikunstenaars. Wethouder H. van Klinken wil voor de zomer beginnen met een middelburg - Een 2i-jarige vrouw uit Middelburg is gisteren tussen 16.15 en 16.30 uur in de Lange Gee- re beroofd van haar schoudertas. De vrouw kwam vanuit de rich ting van de Korte Geere toen ach ter haar een onbekende man na- grondige schoonmaakbeurt van de binnenstad om daarna nieuwe graffiti snel te kunnen verwijde ren. De raad steunt zijn voorne men. Een meerderheid vindt het onaanvaardbaar dat jongeren de ei gendommen van andere mensen bekladden. „Het is strafbaar", bena drukte C. Dekker (SGP). Raadslid A. van 't Westeinde (GroenLinks) brak gisteravond in de commissie ruimtelijke ordening juist een lans voor jongeren die de spuitbus kunstzinnig hanteren. „De gemeente en energiebedrijven zetten zelf soms spuuglelijke din gen neer langs de openbare weg. derde. De man rukte de tas, met onder meer persoonlijke papieren en een gsm, van haar schouder en ging ervandoor in de richting van de Langeviele. De afgelopen we ken zijn zeker zeven vrouwen be roofd in Middelburg en Vlissingen. Graffiti is in die gevallen juist een poging ze nog wat op te vrolij ken." Van 't Westeinde onder steunde zijn pleidooi met een se rie foto's die hij in de stad heeft ge maakt. Hij liet beelden zien van dichtgeplankte ramen, blinde mu ren en lelijke kasten. Die nodigen graffitispuiters als het ware uit om hun handtekening te zetten. „Het heeft dan geen zin alleen graffiti BJV Het college van B en W van Middelburg gaat samen met jongeren op zoek naar plekken waar ze legaal graffiti kunnen spuiten. door Carla van de Merbel vlissingen - Ruim driehonderd mensen hebben afgelopen week einde per sms-bericht aangegeven vóór terugplaatsing van de duikto ren bij het Vlissingse badstrand te zijn. De Stichting Behoud Duikto ren Vlissingen ontving in totaal 317 berichten, 311 met 'ja' en 6 met 'nee'. Voorzitter M. Snoek van de stichting is blij met de respons. „Het is buitengewoon. We gaan dit aan de gemeente doorgeven en weg te halen. Ie moet meer doen", adviseerde hij. „Overleg met win keliers om te voorkomen dat er plekken zijn waarop gespoten kan worden. En doe iets met graffiti kunstenaars, bied ze alternatieve plekken." Meerdere fracties, waar onder PvdA, CDA en CU, toonden zich gevoelig voor dat verzoek. Volgens wethouder Van Klinken is het college ook van plan met jon geren te zoeken naar alternatieve plekken waar ze legaal graffiti kun nen spuiten. „Er is ook al overleg geweest met jongeren. Alleen wi) dat niet zeggen dat de rest van de stad dan schoon blijft." hopen op een luisterend oor. Voor het veiligheidsprobleem is wel een oplossing te vinden." Volgens wet houder T. Verhage is het plan voor terugplaatsing van de toren in een bassin drie jaar geleden onder zocht en vond de gemeente het toen te duur. „De omstandighe den zijn niet veranderd, dus wat mij betreft, geldt dat besluit nu nog." Verhage zegt desondanks vandaag haar collegawethouders te zullen vragen naar hun mening. middelburg - In Sportcentrum De Stads Ring wordt donderdag 17 (11.15-23.00 uur) en vrijdag 18 mei (18.00-24.00 uur) voor de tweede maal de Salsa Conventie Middel burg gehouden. Er worden die bei de dagen achttien workshops door internationale docenten gegeven. Tot slot is er een wedstrijd salsa- dansen en vrijdansen voor deelne mers en bezoekers. Dat kan onder begeleiding van de Belgisch-Cu baanse salsaband Doble Impacto. Tip? redactie@pzc.nl Een Schorenaar die zijn moeder lief natuurlijk niet was vergeten, stond afgelopen zaterdag in de rij van een cadeauwinkel te Goes, waar de één na de andere moederdagaankoop over de toon bank ging. Een korte observatie van de wel erg politiek correcte werkwijze van een kassameisje bracht zijn wenkbrauwen in be weging: - 'Is het een cadeau, meneer?' ja.' -'Voor moederdag?' ja.' -'Wilt u er een stickertje op?' 'Is goed.' -'Is het voor een hij of een zij?' Dinsdag 15 mei 2007 De tijd dat een fort nog een veilig gevoel gaf Delta moet weer een voorbeeld worden Tip? redwalch@pzc.nl vlissingen - Op de Franciscusschool in Vlissingen is gistera vond een kunstveiling gehouden voor een goed'doel. De kunst werken waren gemaakt door leerlingen van de school. Die had den vorige week een kunstweek. Alle kinderen hadden een ei gen kunstwerk gemaakt en per klas een groter groepskunst- werk. Gisteravond werden de zeven groepswerken (groep 7 en 8 hadden samen iets gemaakt) tentoongesteld. Daarna kwa men ze onder de hamer. De opbrengst van de veiling is be stemd voor de stichting ALS Nederland. Ook de Franciscus school in Middelburg hield een veiling. De opbrengst hiervan gaat naar KIKA (Kinderen kankervrij) en naar een nieuw Fran- ciscusbeeld van glas in lood. foto Ruben Oreel aotfksn, vinden...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23