Kind onveilig vervoerd ilocal 0 Bedrijf zoeken? www.ilocal.nl Energiebedrijven moeten miljoenen terugbetalen 7 'Verwoeste stad' terug in Rotterdam 16 en 17 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 Iff door Sjoerd Jansen ASSEN - De vier grote energiebedrij ven Essent, Nuon, Eneco en Delta moeten hun klanten 400 tot 600 miljoen euro aan te veel bereken de transportkosten terugbetalen. Die eis leggen de Kamerfracties van PvdA, WD en GroenLinks vandaag neer bij minister Maria van der Hoeven (Economische Za ken). Essent, Nuon, Eneco en Delta la ten weten niets te voelen voor te rugbetalingen aan de klant. „Wij hebben geen wettelijke regels over treden", klinkt het in koor. PvdA'er Ferd Crone heeft geen boodschap aan de weigering van de energieconcerns om het geld te rug te storten: „De bedrijven heb ben veel te grote winsten behaald. Als het niet goedschiks kan, moet de minister de bedrijven maar aan pakken." De PvdA oppert een extra verlaging van de energietarie ven, zodat de klanten op die ma nier hun centen terugkrijgen. De WD stelt een verlaging voor van de energiebelasting, die iedereen betaalt. Uit onderzoek blijkt dat de gemiddelde klant jaarlijks 31 euro te veel heeft betaald aan transport kosten. Urbanus is de bekendste Vlaming Dinsdag 15 mei 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 114 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 Nederland is gehecht aan z'n mobieltje GOES - Hoezeer we aan ons mobiel tje gehecht zijn? Zeer, antwoordt een grote meerderheid van de deel nemers aan een onderzoek van KPN naar mobiel belgedrag. 1\veederde van de ondervraagden draagt de gsm altijd bij zich en 51 procent zet het apparaat nooit uit. Alleen in een restaurant moet er niet gebeld worden, zegt 80 pro cent. Ook een vrijpartij verdraagt geen beltonen, hoewel 14 procent dan toch de telefoon opneemt. pagina 2 en 3: commentaar; prothese van de moderne mens Klanten ABN Amro weg na overname AMSTERDAM - Ruim ïoo.ooo klan ten van ABN Amro lopen 'zeker' weg als de bank in buitenlandse handen komt. Dat is 3 procent van het totale aantal klanten. Dit blijkt uit een enquête onder meer dan 750 mensen. Nog eens 15 procent van de ondervraagden overweegt over te stappen. Dat zijn bijna 700.000 rekeninghouders. pagina 13: Fortis erkent banenverlies De Mol koopt Endemol met hulp Berlusconi MILAAN - Het Spaanse Telefonica verkoopt het Nederlandse produc tiebedrijf Endemol aan een consor tium, waarvan onder andere Ende- mol-oprichter John de Mol deel uitmaakt. De andere deelnemers zijn Telecinco, de Spaanse tak van Mediaset van de voormalige Itali aanse premier Silvio Berlusconi, en Goldman Sachs. pagina 13: John de Mol koopt Ende mol terug Mobiel bellen in de openbare ruimte is onbeschoft reageer op www.pzc.nl EHBO moet een schoolvak zijn WÊtÊÊÊÊÊÊtÊÊÊBBÊÊBBk. 89% ÜÜ$ns 11% EN Zeeland: 2 en 3, 21 t/m 27; 30 en 31; Binnenland: 4 t/m 6; Buiten land: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Agenda: 32; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39 Ouders zetten kleintjes ten onrechte in gordels op achterbank. door Rudi Buis GÖTEBORG - Bijna één op de drie kinderen zit in de auto niet in een kinderstoeltje of op een verhoogd zitje. Ouders hebben vaak geen flauw idee hoe ze hun kinderen veilig moeten vervoeren en zetten die te jong in de gordels op de ach terbank. Dat is levensgevaarlijk, zegt kinderchirurg en kindertrau- matoloog William Kramer van het Universitair Medisch Centrum in Utrecht, die jaarlijks veel jonge ver keersslachtoffers behandelt. „Ouders weten niet dat een gordel diep kan snijden bij kinderen. Alle organen tot aan het ruggenmerg kunnen zwaar beschadigd raken." Uit metingen van het Bureau Ver keershandhaving van het Open baar Ministerie (BVOM) en de Ad viesdienst Verkeer en Vervoer (AW) blijkt dat vorig jaar bijna één op de drie kinderen niet in een kinderstoeltje of op een ver hoogd zitje in de auto zat. Voor kinderen kleiner dan 1.35 meter gelden sinds maart 2006 strengere regels. Anders Lie, werkzaam bij het mi nisterie van Verkeer in Zweden en expert op het gebied van kinder veiligheid, stelt dat het aantal jon ge slachtoffers sterk zal dalen als Aantal slachtoffers zal volgens Zweedse deskundige sterk dalen bij gebruik van stoeltjes waarin kinderen met hun rug naar het dashboard zitten. kinderen in een omgekeerd kinder zitje worden vervoerd, dus met hun rug richting het dashboard. Uit tests in het crashlaboratorium van Volvo in het Zweedse Göte- borg blijkt dat omgekeerde stoel tjes veiliger zijn dan die waarin het kind richting het dashboard zit. In Nederland kwamen vorig jaar 21 kinderen tot en met elf jaar om het leven in het verkeer en raakten enkele honderden ernstig gewond. pagina 10: te jong uit het autostoeltje ROTTERDAM - Rotterdam heeft het symbool van het bombardement op 14 mei 1940 weer in zijn hart ge sloten. Het beeld 'Verwoeste Stad' van Ossip Zadkine was enige tijd voor restauratie afwezig op het Plein 1940. Burgemeester Ivo Opstelten van Rotterdam gaf gistermiddag het bekendste symbool van de verwoes ting van het stadshart en van de wederopbouw terug aan de inwoners. Het zes meter hoge bronzen beeld, door Rotterdammers ook wel Jan Gat of Jan met de Handjes genoemd, werd op 15 mei 1953 door De Bij enkorf aan de stad geschonken. Rotterdam stond gisteren de hefe dag in het teken van het bombardement. De eerste plechtigheden wa ren rond het middaguur in de Laurenskerk, een ge bouw dat in de oorlog zwaar gehavend raakte. Ver der luidden alle (kerk)klokken binnen de brandgrens tien minuten, de duur van het bombardement. foto Pieter Franken/ANP www.pzc.nl Op bellen en internetten valt flink te bezuinigen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1