Economie John de Mol koopt Endemol terug Beate Uhse kampt met nasleep van waterschade door sprinklers Bril op maat voor 89,-." Roparco Unlimited: Grenzeloos sparen met 3,5% rente.* BUDGET Fortis erkent fors banenverlies bij overname ABN Amro ROBECO pzc Dinsdag 15 mei 2007 1 3 Consortium neemt tv-productiebedrijf over van Telefonica. hilversum - Met behulp van een investeringsconsortium is John de Mol erin geslaagd zijn 'kind' Ende mol weer in bezit te krijgen. Een driemanschap bestaande uit De Mols investeringsbedrijf Cyrte, Mediaset van de Italiaanse oud-premier Berlusconi en Gold man Sachs Capital Partners, heeft voor 2,63 miljard euro 75 procent van de aandelen in de productie maatschappij overgenomen van het Spaanse Telefonica. Het consortium heeft een bod van 25 euro per aandeel uitgebracht op de overige aandelen, die aan de beurs genoteerd staan, zo werd gis teren bekendgemaakt. Maar het kan nog maanden duren totdat En demol in zijn geheel van eigenaar is gewisseld; na een bod moeten aandeelhouders de gelegenheid krijgen hun aandelen van de hand te doen. Volgens De Mols woordvoerder Thomas Notermans zal de Neder landse mediamagnaat zich niet gaan bezighouden met de dagelijk se leiding van Endemol. De overname is voor De Mol in de eerste plaats een interessante inves tering. „Daarbij komt dat Talpa Content, waarmee De Mol zich toelegt op het ontwikkelen van programma's voor tv, radio, inter net en mobiele telefonie, nauw kan gaan samenwerken met Ende mol op het gebied van internatio nale verkoop van programmafor mules." Het entertainmentconcem be schikt over vestigingen in 25 lan den en houdt er wereldwijd een omvangrijk distributienetwerk op na. Televisieproductiebedrijf Ende mol is vooral bekend van televisie hits als Big Brother, Goede Tijden Slechte Tijden en All You Need is Lo ve. Met twee partners heeft John de Mols bedrijf Cyrte 75 procent van de aandelen Endemol ge kocht. De Mol neemt niet de da gelijkse leiding op zich. Duits erotiekconcern ziet omzet met tien procent afnemen. flensburg - Het Duitse erotiekcon cern Beate Uhse heeft ook in het eerste kwartaal van dit jaar nog last gehad van de waterschade bij zijn distributiecentrum in Wals oorden. De schade leidde tot pro blemen met de orderafhandeling waardoor de resultaten onder druk stonden. Dat maakte het concern gisteren bekend. Door de vertraagde levering en het mislopen van inkomsten daalde de omzet met tien procent tot 73 miljoen euro. De winst ging fors omlaag van 6,4 miljoen euro naar 1,4 miljoen eu ro. Bij het distributiecentrum in Zeeuws-Vlaanderen sprong eind november vorig jaar een sprinkler- Eind november sprong een sprin- klerinstallatie in het distributie centrum in Walsoorden. Daar door liep het erotiekbedrijf in komsten mis. selectie! beter zien. met scherpst geprijsd. Als mede-eigenaar krijgt De Mol toegang tot Endemols goed gevul de programmacatalogus, die hij on der meer kan gebruiken voor zijn tv-zender Tien. Deze zender brengt onder meer de Ende- mol-programma's Big Brother en Deal Or No Deal op de buis. Vol gens Notermans heeft de overna me geen gevolgen voor de toe komst van Tien. De Mol is al langere tijd in gesprek over een samenwerking met on der meer RTL en SBS 6. De zegs man verwacht dat er binnen enke le weken meer duidelijkheid is over de toekomst van De Mols noodlijdende tv-zender. John de Mol en Joop van den En- de richtten Endemol in 1994 op door hun productiebedrijven sa men te voegen. Ze verkochten het in 2000 aan Telefonica voor bijna 5,5 miljard euro. De Mol bleef aan als creatief direc teur, maar verliet het entertain mentbedrijf in 2004 wegens een conflict over de vervanging van topman Aat Schouwenaar door de Spanjaard Agut. installatie waardoor de hele vloer van het pand blank kwam te staan. Daardoor werd ook de kerst verkoop bedorven. Volgens topman Otto Christian Lindemann blijven de gevolgen van de waterschade de rest van dit jaar nog merkbaar. Beate Uhse is in Nederland - naast het verstuur- centrum in Zeeuws-Vlaanderen - actief met de sekswinkelketen Christine le Due en de postorder- dienst Pabo. Het is het grootste erotiekbedrijf ter wereld met een export naar meer dan zestig landen. Investeerder Cerberus neemt Chrysler over auburn hills - Het verlieslijdende Amerikaanse autoconcern Chrysler komt in handen van de durfkapitalist Cerberus Capital Ma nagement. De Amerikaanse inves teringsmaatschappij neemt voor 5,5 miljard euro een belang van 80,1 procent in Chrysler. Dat werd gisteren bekendgemaakt. Het Duitse autoconcern Daim- ler-Benz nam Chrysler in 1998 over voor 26,6 miljard euro. DSB Bank stapt in huizensite Jaap.nl wocnum - DSB Bank heeft een be lang van 49 procent genomen in de huizensite Jaap.nl. Daarmee creëert de bank, eigendom van AZ-voorzitter Dirk Scheringa, een nieuw afzetkanaal voor zijn hypo theekproducten. Uiteindelijk wil DSB de grootste consumentenbank van Nederland worden, zei een woordvoerder gis teren. Daarom worden ook al her en der bankfilialen geopend. Hema verkoopt ijsjes van eigen merk den haag - De Hema gaat de strijd aan met de grote ijsfabrikanten. De warenhuisketen verkoopt van af eind mei losse ijsjes onder eigen naam. Er komen vriezers bij de kassa's, maar ook buiten vóór de winkel wordt verkocht. Het gaat om waterijs, ijswafels en bekers, va riërend in prijs van 0,50 tot 1,50 eu ro. Supermarkten die onder eigen merk verkopen, bieden meestal en kel grootverpakkingen aan. CWI helpt duizenden 45-piussers aan werk amsterdam - Het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) heeft de afgelopen maanden meer oudere werkzoekenden aan een baan ge holpen. In de eerste vier maanden van dit jaar bemiddelde het voor malige Arbeidsbureau bijna 23.000 45-plussers naar werk. Dat zijn er 8900 meer dan in dezelfde perio de een jaar eerder. Dat heeft het CWI gisteren be kendgemaakt. Bank verwacht dat klappen ook bij eigen werknemers vallen. amsterdam - Fortis geeft toe dat er veel banen zullen verdwijnen als de overname van ABN Amro door de bankverzekeraar doorgaat. De klappen vallen zowel onder de werknemers van Fortis als van ABN Amro. Ook bij de partners Royal Bank of Scotland en Banco Santander wor den arbeidsplaatsen geschrapt. Dat blijkt uit een briefwisseling tussen het bankentrio en de direc tie van ABN Amro die gisteren op last van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) openbaar is ge maakt. Uit de briefwisseling valt niet op te maken hoeveel banen worden geschrapt. De banken benadruk ken echter dat er niet 'substanti eel' meer banen verloren gaan dan in de voorgenomen fusie van ABN Amro met het Britse Barclays. Daardoor zouden ruim 23.000 ar beidsplaatsen geschrapt worden of verplaatst naar lagelonenlanden. Banenverlies bij de - afzonderlijk te verkopen - Amerikaanse doch ter LaSalle is daarbij niet meege teld. Eerder uitten de bonden hun be zorgdheid over de werkgelegen heid ingeval het bankentrio ABN Amro zou overnemen, waarbij de Nederlandse activiteiten zouden toevallen aan Fortis. Volgens vak bond De Unie verdwijnen in dat geval in Nederland elfduizend ba nen. ABN Amro heeft in Neder land zo'n 650 filialen, Fortis 165. Fortis plaatste de briefwisseling op de website direct na een oproep van de AFM. De toezichthouder wees er daarin op dat alle betrok ken partijen bij de overnamestrijd rond ABN Amro wettelijk ver plicht zijn koersgevoelige informa tie 'juist, tijdig en volledig' open baar te maken. Wie z'n vermogen grenzeloos wil laten groeien, kiest voor Roparco Unlimited (voor vermogens vanaf EUR 25.000). Met een spaarrente van 3,5%* en zonder beperkingen. Dus geen verplichte periodieke inleg, geen looptijden en geen inschrijfprocedures. En ook geen opnamekosten of andere barrières die uw vermogensgroei zouden kunnen belemmeren. Als u snel ongelimiteerd wilt profiteren, opent u vandaag nog een rekening. Bel 0800 - 8010 of kijk op www.robeco.nl Variabele rente op jaarbasis. Inclusief 0,3% bonusrente, geldig tot 7 augustus 2007. Vraag naar de voorwaarden. Younique van Robeco is een handelsnaam van Robeco Direct N.V., Rotterdam. Robeco Direct N.V. is als bank geregistreerd bij De Nederlandsche Bank N.V. en als effecteninstelling bij de Autoriteit Financiële Markten, beide te Amsterdam (handelsregistemummer 24257977).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13