Festivals in de maag met belastingeisen Hastens shop in shop m Hemelvaartsdag geopend! Vloer van Grote Kerk in Brouwershaven kan er weer een paar eeuwen tegen Arnemuiden mag naar finale Hastens 7^ PZC Maandag 14 mei 2007 17 BROUWERSHAVEN - Gedeputeerde H. van Waveren spreekt zijn gehoor toe bij de heropening, zaterdag, van de Grote Kerk in Brouwershaven. De kerk was drie maanden dicht wegens de restuaratie van de vloer. Aan het twee ton kostende werk heeft de provincie 22.000 euro bijgedragen. Van Waveren advi seerde de 'kerkrentmeesters' van Brouwwershaven samen te werken met musea of de vereniging Stad en Lande. De ge meente Schouwen-Duiveland riep hij op bij te dragen in de ex ploitatie van de kerk. Wethouder W. Renden reageerde ver rast. „Leuk idee. Hebben ze vaker in Middelburg. Zij initiëren iets en wij mogen het overnemen. We zullen het betrekken bij de herijking van de welzijnssubsidies." foto Marijke Folkertsma Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda, 0900 - 225 0 225 Kinderen Oleanderhof halen tweede plaats op schooldamtoernooi. door Wendy van den Hurk vlissingen - Het team van basis school Oleanderhof uit Arnemui den is als enige Zeeuwse deelne mer door naar de finale voor het schooldammen. De vier kinderen uit groep zeven en acht haalden twaalf punten, tij dens de halve finale afgelopen za terdag. Daarmee eindigden de Ar- nemuidenaars op de tweede plek, onder School met de Bijbel uit Noordeloos en vlak boven Het Ba ken uit Alphen aan de Rijn. De school die het toernooi organiseer de, de Theo Thijssenschool uit Vlissingen, haalde met negen pun ten niet genoeg om door te gaan. Dat team werd zevende. De ande re Zeeuwse deelnemer, Ter Tolne uit Tholen, viel ook af Die haalde acht punten, en belandde daarom op de negende plek. De finale vindt plaats op zaterdag 9 juni. Waar, is nog niet bekend. Volgens Cor Boot, die zaterdag fungeerde als hoofdarbiter, verliep het schooldamtoernooi 'in heel goede harmonie'. was goed georganiseerd enër zaten echte ta lentjes tussen." Belastingdienst moet meer voorlichting geven over aangiftes. door Raymond de Frel terneuzen - De organisatoren van muziekfestivals in Zeeuws-Vlaan- deren moeten zo snel mogelijk ge detailleerde voorlichting krijgen over belastingaangiftes. Zo niet, dan staan binnen de kortste tijd heel wat evenementen op de tocht. Dat stellen voorzitter Peter de Graaf van Schelde Jazz in Terneu zen en organisatoren Jan Vinke en Annelies Korst van het Sasse festi val Rock Around The Bridge. Net als bij een aantal andere Zeeuws-Vlaamse festivals lichtte de Belastingdienst eind vorig jaar de boekhouding van deze twee evenementen door. Gevolg: een fikse naheffing aan beide adressen, omdat er over de laatste vijf edities niet van alle muzikanten gagever- klaringen en kopieën van paspoor ten konden worden overlegd. Hoe hoog de heffingen waren, willen de organisatoren niet zeggen. „Maar we hadden er zeker een aan tal aardige bands voor kunnen la ten komen. Ik schat dat als alle fes tivals in Zeeland zouden worden doorgelicht, we op een bedrag van- ongeveer een half miljoen euro zouden uitkomen", zegt De Graaf De festivals krijgen nog wel tijd om de benodigde loonsverklarin- gen te achterhalen. Rock Around The Bridge is daarmee nog druk doende, Schelde Jazz heeft de scha de tot nul kunnen terugbrengen. De bemoeienis van de Belasting dienst deed Vinke bijna besluiten de stekker uit het Sasse festival te trekken. De stichting Back to the Dixies heeft vorige maand het Terneuzen- se muziekfeest Rondje Markt, dat het derde weekend van augustus gehouden zou worden, afgeblazen. Een van de redenen was de eis van de Belastingdienst. Vinke, Korst en De Graaf willen Wl Schelde Jazz en Rock Around The Bridge willen met andere fes tivalorganisatoren overleg om be lastingproblemen voortaan te voorkomen. niet met een beschuldigende vin ger naar de Belastingdienst wijzen, maar hopen op een structurele op lossing. De Graaf: „Wij moeten on ze zaken gewoon op orde hebben. Gecontracteerde bands moeten een gageverklaring invullen en ko pietjes van hun paspoorten achter laten. De Belastingdienst zegt: jul lie laten die muzikanten werken, dus moet je loonbelasting afdra gen. Vooral bij de kleinere acts is dat vaak een probleem. Daar moe ten wij dan achteraan. Ik vind het onjuist dat wij die bewijslast moe ten dragen. Zeker omdat het om vrijwilligersorganisaties gaat." Bete re voorlichting is daarom een ver eiste, zegt Korst. De Graaf: „Onze festivals draaien al wat jaren mee, dus het is niet zo dat de Belastingdienst niet van ons bestaan afwist. Zij heeft de plicht ons voor te lichten. Daarom willen wij na dit festivalseizoen samen met zoveel mogelijk Zeeuws- Vlaamse festivalorganisatoren een voorlichtingsgesprek. De Belasting dienst zegt toch altijd dat ze het niet leuker, maar wel makkelijker kunnen maken?" 00 uur 17 mei van 11.00 tot 17.00 uur 100% natuurlijke materialen...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69