Museumhaven wil woonboten 't Sas exploiteren Zeeland WM H Van Gilst wil vijfentwintigste editie Keverdag nog organiseren S PZC Maandag 14 mei2007jl5 «i V' öt 5 Gedeputeerde M. Wiersma strijkt de blauwe en hijst de gouden vlag bij de de twee gerestaureerde schepen, die af gemeerd liggen bij de werkplaats van de Museumhaven Zeeland in Zierikzee. foto Marijke Folkertsma Vrouw vindt auto terug in het water Gedeputeerde hijst vlag bij gerestaureerde hoogaars en veerboot. door Ton van den Nouweland zierikzee - „Ik weet dat we hoog springen, maar we zijn ambitieus en springlevend." Het klonk zater dagmiddag bijna als een excuus uit de mond van P. Huijbregt, voorzit ter van de Museumhaven Zeeland in Zierikzee. De Museumhaven wil namelijk be trokken worden bij de gemeentelij ke plannen met het gebied 't Sas in Zierikzee. De Museumhaven ziet graag dat in de haven aldaar plaats komt voor bewoonde, histo rische schepen. „Géén woonar ken," benadrukte Huijbrecht, „maar historische schepen die be waard zijn gebleven. Zo'n haven zou de Museumhaven willen ex ploiteren." Verder wil de Museumhaven dat de gemeente de aanlegsteiger in de Oude Haven met veertig meter ver lengd, zodat de stichting meer gas ten kan ontvangen. Tenslotte koes tert Huijbregt 'de diepe wens' de ontvangstruimte voor belangstel lenden op de eerste etage van de werkplaats uit te breiden. Huij bregt maakte zijn wensen zaterdag kenbaar bij de oplevering van de herbouwde hoogaars ARM17 en de gerestaureerde, voormalige veer boot de Zuidvliet. De laatste gaat dienst doen als promotieschip van Museumhaven Zeeland. De ARM17 wordt toegevoegd aan de collectie in de Oude Haven. Vrij williger F. Jansen werd benoemd tot schipper van de ARM17. Hij mag een bemanning samenstellen. Omdat de Europese Unie flink meebetaald heeft aan de restaura- Rijverbod voor drankrijder Bruinisse bruinisse - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 23-jarige bromfietser uit de ge meente Schouwen-Duiveland aan de kant gezet. De man liep tegen de lamp bij een alcoholcontrole aan de Molenweg in Bruinisse. Uit de ademanalyse bleek dat de bromfietser 4,5 keer meer gedronken had als toege staan. De 23-jarige kreeg een proces-ver- baal aan zijn broek en verder een rijverbod van vijftien uur. Jongen en meisje stelen diesel uit truck dirksland - De politie op Goe- ree-Overflakkee heeft zater dagnacht een jongen en en meisje op heterdaad betrapt bij het stelen van dieselolie. Het tweetal (zij 16 en hij 20 jaar) uit Spijkenisse was op de parkeer plaats aan de Hondsgalgeweg in Dirksland bezig met het overtap pen van diesel uit een truck. Naast de vrachtwagen stonden al zes vol le jerrycans. De twee zitten vast op het politiebureau. De ouders van het meisje zijn ingelicht. tie van beide schepen, was gedepu teerde M. Wiersma (met grens overschrijdende samenwerking in zijn portefeuille) uitgenodigd iets officieels te doen. Bij beide sche pen streek de provinciebestuurder de blauwe vlag (armoede, volgens Huijbregt) en hees hij de gouden vlag. De laatste betekent volgens Huijbregt zo veel als: dit schip is betaald. „Hier is Europa aan het werk," zei Wiersma. „Het grote, logge Europa dat we verdenken van bemoeienis bij dingen die we zelf wel kunnen, zoals de samen stelling van de gehaktbal en de lengte van de lucifer. Datzelfde gro te Europa draagt bij aan behoud van het erfgoed in die kleine pro vincie in Nederland." 'Een haven met bewoonde, historische schepen. Zo'n haven willen wij exploiteren.' Dat de ARM17 voor de garnalenvis serij is gebruikt deed Wiersma aan zijn geboortegrond in het noorden van Friesland denken. Daar stond een gaAalenfabriek die door wie- ringerinten werd bevoorraad. Niet temin toonde Wiersma zich dank baar voor het schaalmodel van de ARM17 dat hij kreeg aangeboden. Havenwethouder W. Renden zei zaterdag de ambities van de Mu seumhaven aangaande 't Sas te wil len betrekken in de plannen. „We zullen bekijken of het in de ont wikkeling past. Nu de gemeente raad het Oranje Bolwerk heeft afge wezen, kunnen er misschien mo torboten naar 't Sas of kleine re creatievaart die over de drempel onder de brug kan varen." Auto slaat over de kop en belandt in sloot tinte - Een 24-jarige automobiliste uit Middelharnis is zaterdagoch tend met haar auto in de sloot te rechtgekomen. Bij het plaatsje Tinte op Voor- ne-Putten raakte de auto met een wiel in de berm, waardoor de vrouw de macht over het stuur ver loor. Na een koprol belandde de auto in de sloot. Omwonenden belden de hulpdiensten. Pas toen de auto was opgetakeld kon de vrouw worden bevrijd. Ze was on derkoeld, maar niet gewond. Presentatie over digitaliseren van films zierikzee - De Zeeuwse afdeling van HCC (de landelijke vereniging van computergebruikers) houdt volgende dinsdag 22 mei een pre sentatie over het digitaliseren van 8mm-fïlms. De bijeenkomst wordt gehouden in het Multifunctioneel Centrum aan de De Huibertstraat in Zierik zee en begint om 20.00 uur. Wout de Ridder gaat de aanwezigen uit leggen hoe de films op cd of dvd kunnen worden gezet. Er is ook een draadloze internetverbinding. tholen - Een 20-jarige inwoonster van Tholen vond zaterdagochtend haar auto met de neus in het water terug, onderaan het dijkta- lud van de Contre Escarpe in Tho len. De jonge vrouw had de wagen met de neus naar het water boven op het verdedigingswerk gepar keerd en vermoedelijk vergeten de handrem aan te trekken. Mede door de wind is het voertuig van het talud in het water gesuk keld. Dronken man valt in slaap voor stoplicht terneuzen - Een 47-jarige man uit de gemeente Hulst zorgde zaterda gochtend rond zes uur voor een ge vaarlijke situatie op de Spuiweg in Terneuzen. De automobilist stond op de ver keerde rijstrook voor een stoplicht en was daar in slaap gevallen. Een onbekende man reed hierdoor bijna tegen zijn auto aan. Uit ade manalyse bleek dat de man vier maal teveel had gedronken. Hij kreeg een proces-verbaal en zijn rij bewijs is ingevorderd. Belangstelling voor VW-happening in Bruinisse loopt terug. bruinisse - Hij doet het voor zijn vaste klanten en het is mooie pro motie voor de VW-kever en Brui nisse, maar het valt André van Gilst steeds zwaarder om de jaar lijkse Keverdag te organiseren. Zo'n honderd bezitters van Volks wagenbusjes, kevers, Karmann Ghia's en een enkele Porsche kwa men gisteren opdagen in Bruinisse voor de 22ste Keverdag. Een veer tigtal auto's deed mee aan de rond rit over Schouwen-Duiveland. De publieke belangstelling was vol gens van Gilst redelijk. „Als het echt mooi weer was geweest, had ik het havenplateau wel vol kun nen krijgen." Het havenplateau is de nieuwe lo- katie voor de Keverdag, sinds twee jaar geleden de exploitant van cani ne Organisator Keverdag Bruinisse gaat nog even door, maar raakt gedemotiveerd door het vele werk en de teruglopende belang stelling van het publiek. ping Onze Hoeve overleed. Van Gilst vond aan de haven in de eige naar van café 't Veerhuis een nieu we kever-sympathisant. Maar echt enthousiast was Van Gilst gister middag na aflloop niet. „Er komt wel een volgende editie, maar het gaat me steeds meer tegenstaan. Op de dag zelf heb ik hulp, maar het voorbereidende werk moet ik alleen doen en ik heb het gewoon druk. Ik heb 2500 boekjes ver spreid in Bruinisse en ik zit op een nieuwe plek. Dan vind ik de op komst niet bijzonder. Er is ook vier weken achter elkaar wat te doen hier. Ik zie het wat minder worden. Maar de vijfentwintigste editie wil ik sowieso nog volma ken." Een stichting oprichten en het werk overdragen aan vrijwilligers ziet Van Gilst niet zitten: „Het zijn toch altijd één of twee mensen die de kar moeten trekken. Dat zie je overal." De dag in Bruinisse is de op één na oudste Kevermeeting in Neder land. „In Budel is een internationa le kevermeeting. Die is voor de vie rentwintigste keer gehouden," al dus Van Gilst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67